Genel İngilizce programları dil eğitimi için gitmek isteyen öğrenciler arasında en yaygın olan program türüdür. Özellikle seviyesi orta seviye(intermediate) veya altında olan öğrencilerin tercih ettiği bu programlar haftalık farklı yoğunluktaki ders seçenekleri ile sunulmaktadır. Yarı yoğunluktaki derslerin içerikleri günlük okuma,yazma, dinleme , konuşma, kelime dağarcığını geliştirme gibi başlıklar olmakla birlikte daha yoğun programlarda öğrenciler genel İngilizce becerilerini geliştirmekle beraber özel bir amaca yönelik (akademik, iş İngilizcesi, sınav hazırlığı v.b.) İngilizce dersleri de alabilmektedirler. Orta seviye (Intermediate) İngilizce seviyesine sahip olan öğrenciler kendilerini geliştirmek için Genel İngilizce programlarına katılabilecekleri gibi özel amaçlı programlara da direk olarak kayıt yaptırabilir veya farklı ülkelerde dil okullarına staj ekleyebilirler.

Özel amaçlı İngilizce programların akademik İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav hazırlığı gibi seçeneklere ek olarak meslek hayatında terminolojilerini geliştirmek isteyen öğrencilerde Hukuk İngilizcesi, Tıp İngilizcesi,Turizm İngilizcesi gibi mesleki İngilizce programlarına katılabilirler. Öğrenciler Genel İngilizce programlarına 2 haftadan 50 haftaya kadar vize şartları dahilinde katılabilirler.

Bir çok dil okulu,AKADEMİK YIL ve AKADEMİK DÖNEM isimli programlar da sunmaktadırlar.Uzun dönem (20 haftadan fazla) dil eğitimi almayı amaçlayan öğrencilere sunulan paket programlara dil okulları tarafından verilen isimdir. Bir akademik dönem sürdüğü için bu isim kullanılır, akademik yıl, sömestir, diploma gibi isimler de verilebilir. Bu programlarda bir çok okul standart fiyatlarına göre oldukça indirimli fiyatlar sunmaktadır. Akademik semester programları genelde 20 veya 24 hafta, akademik yıl programları ise 30 veya 36 hafta şeklinde sunulmaktadır.

Eğitimin niteliğinde, okulun öğrenciye sunduğu imkanlarda, dil okulu kabul şartlarında her hangi bir değişiklik olmamasına rağmen, bu programlarda eğitimin uzun bir zaman aralığına yayılmasından dolayı kurs ücretlerinde öğrenciler, önemli avantajlara sahip olabilmektedir. Dil okulu fiyat listemizde akademik sömester ve akademik yıl programları olarak yer alan sütunlarda bu programları sunan okullar ve uzun dönem indirimli fiyatları belirtilmiştir. Dil eğitimlerine; İngiltere, ABD, Avustralya, Kanada, Malta, Yeni Zelanda ve Güney Afrika ülkelerinde Atlasın sunmuş olduğu ücretsiz profesyonel hizmet dahilinde ulaşabilirsiniz.

  • Paylaş: