Good Hopes Studies, Cape Town’in en eski ve köklü dil okuludur. Öğrenciler dilerse şehir merkezindeki okulumuzu veya şehrin biraz dışında güney kampüsünde eğitim alabilirler. 

Öğrenciler neden okulunuzu tercih ediyor?

 

Good Hopes Studies, Cape Town’in en eski ve köklü dil okuludur. Öğrenciler dilerse şehir merkezindeki okulumuzu veya şehrin biraz dışında güney kampüsünde eğitim alabilirler. Öğrencilerimize kaliteli eğitimin yanı sıra birebir ilgi göstermekteyiz. Ayrıca ALTO  ve EduSA kurucuları arasında yer almakla beraber IALC üyesiyiz.

 

 

Bize okulunuzun sahip olduğu imkanlardan bahsedebilir misiniz?

 

Öğrencilerimiz gerek güney kampüsünde gerekse şehir merkezinde bulunan merkezlerimizde kaliteli ve konforlu eğitim olanaklarına sahiptir.

 

Merkez Kampüs:Son derece modern dizayn sahip ferah ve aydınlık sınıflarda eğitim almaktadır. Her sınıfımızda klima bulunur. Merkezimizde 9 adet sınıf, zengin içeriğe sahip bir kütüphane, bilgisayar laboratuarı free WLAN ve çay/kahve alabilecekleri dinlenme salonları bulunur. Yine okulumuz içerisinde öğrencilerin alışveriş yapabilecegi küçük kiosklar ve restauranda bulunmaktadır.

 

Güney Kampus:Newlands’de iki ayrı binaya sahibiz. Öğrencileri sahip oldukları İngilizce seviyesine göre farklı binalara yerleştiriyoruz . Modern bir dekorasyona sahip toplam 18 sınıf ve özel derslerin verildiği odalar bulunmaktadır.  Ayrıca içerisinde yüzme havuzunun bulunduğu geniş bir bahçe, büyük bir kütüphane, self-study alanları, bilgisyar laboratuarı , free WLAN çay ve kahvenin servis edildiği dinlenme alanlarımız da mevcuttur.

 

 

Türk öğrenci sayısı oranınız nedir?

 

Türk öğrenci oranı %1 den az.

-           

-           

Bize şehir ve okullarınız bulunduğu lokasyon hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Cape Town Hakkında genel bilgiler:

Cape Town birçok kültürü bünyesinde barındıran, modern, temiz ve oldukça misafirperver bir şehirdir. Oldukça dinamik olan bu şehirde her gün yeni bir binanın yükseldiğini veya bir blokun bir hafta içerisinde tamamen yeniden dekore edildiğini görebilirsiniz. Cape Townda bulunan 3 büyük üniversite yine şehrin genç nüfusunu arttırmaktadır. Long Street ve Somerset Street yıl boyu birbirinden ilginç festival ve partilere ev sahipliği yapar. Yaşam kısacası bu şehirde hızlı ve renklidir. İster gece klübü, bar veya aradığınız canlı müzik olsun, şehri her köşesinde keşfetmenizi bekleyen birbirinden çekici eğlence mekanları bulunmaktadır.Muhtemelen şehre geldiğiniz ilk hafta içerisinde biraz etrafı gezip görmek isteyeceksinizdir. Bunlar arasında yapılmasını kesinlikle tavsiye ettiğim, Table Dağına teleferik ile çıkıp şehrin nefes kesen manzarasını izlemeniz, Robben Island ‘a vapur ile geçip Nelson Mandela’nın tutsak bulunduğu yeri ziyaret, V&A şelalerini ziyaret ve Constantine bağlarında şarap tadımı.

 

Good Hopes Studies öğrencisi olarak siz , Güney Afrikayı ziyaret eden sıradan bir turistden çok daha fazla bu şehre ve ülkeye adapte olacak ve  inanılmaz keyifli deneyimler edineceksiniz. Özellikle konaklama seçeneği olarak, aile yanını tercih ederseniz yerel birçok arkadaş edinme fırsatında sahip olacaksınız. Ayrıca spor sever bir yapıya sahipseniz bu şehrin size vaat ettiği birçok outdoor spor aktivitelerinide deneyebilirsiniz. Köpek balıkları ile dalış, surf, dağ tırmanışları, golf, futbol, tenis, binicilik sadece sıralayabildiklerimizden birkaçı..

 

Okulumuzun şehir merkezi kampüsü, birçok alışveriş merkezi, restaurant ve barların bulunduğu aynı zamanda toplu taşımaya oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Birkaç dakikalık yürüyüşle şehrin en iyi kumsalına, golf kurslarına ulaşabilecek bu muhteşem merkezde eğitim alabilirsiniz.

Newlands de bulunan okul merkezimizin en büyük avantajı ise konaklama olanaklarının yakın mesafelerde bulunacak olmasıdır. Bazı öğrencilerimiz okula yürüyerek gidip gelebilmektedir. Capetown in en temiz güvenli ve lüks yaşam merkezinde yer alan okulumuzda sakin bir çevre isteyen öğrencilerimiz için idealdir. 

 

Cape Town in yasam maliyeti hakkında bilgi verebilir misiniz?

  

Türk öğrencilere uyguladığınız herhangi bir indirim söz konusu mu?

 

Türk öğrencilere özel şu anda indirim mevcut. 4 hafta standart dil eğitimi ve yurt tipi konaklama maliyeti 1249€.  

 

CapeTown a İngilizce öğrenmeye gelen öğrencilerimiz için tavsiyeleriniz nelerdir?

 

Buraya gelen öğrencilerin daha çok uzun dönem olarak gelmelerini tavsiye ediyorum. Standart dil kursuna katılımları da onlar için yeterli olacaktır. Sabah saatleri okulda dil eğitimi alırken, öğleden sonraları ise sosyal aktiviteler için ayırabilecekleri zamana sahip olacaklardır.Şayet akademik İngilizce çalışmak istiyor ise öğrencimiz yoğun ingilizce programlarını veya TOEFL, IELTS gibi sınav hazırlık kurslarını tavsiye ederim. Veya özel çalışmak istediğiniz alanlar veya spesifik ihtiyaçlarınız var ise bu durumda size özel derslerimizi öneririm.

Konaklama seçeneklerine gelecek olursak, öğrencilerimiz için birbirinden farklı seçeneklerimiz mevcut. Fakat özellikle aile yanı konaklama seçeneğini öğrencilerimize tavsiye etmekteyiz. Bu öğrencilerimize anadili ingilizce olan kişilerle pratik edebilme ve Güney Afrikayı daha yakından tanıyabilme ve deneyimleme fırsatı sunmaktadır. Fakat daha bağımsız bir yaşam tarzı istiyorsanız  Bed & Breakfast tarzı konaklama seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  • Paylaş: