Hampstead, Londra’nın en eski ve en iyi korunabilmiş yerleşim merkezlerinden. Şehir merkezinden yaklaşık 25 dakika mesafede bulunan Hamstead, birçok ünlü ve entelektüele ev sahipliği yapıyor. Türk öğrenci oranı sadece yüzde 2 olan Hamp

Öğrencilerin sizin okulunuzu tercih etmeleri için nedenler neler?

Hampstead’e gelen öğrenciler birebir ilgi görüp, Londra’da tam bir eğitim tecrübesi edinmektedirler. Birinci sınıf eğitim kalitesi, mükemmel konaklama seçenekleri, zevkli sosyal aktivitelerle ve eğitim esnasında da tam destek ve yardım alabilmektedirler.

 

Öğrenci sayınız ve toplam öğrenciler içinde Türk öğrencilerin oranı nedir?

Öğrenci sayımız düşük sezonda 250, yüksek sezonda 500 civarıdır. Öğrencilerimiz en çok Fransa, İtalya, Almanya, Brezilya ve Kore’dendir. Bu yıl öğrencilerimizin yaklaşık yüzde 2’si Türkiye’dendi.

 

Programlarınızdan ve eğitim sisteminizden bahsedebilir misiniz?

Yerleştirme Okulumuzda beginner’dan advanced’e kadar özenle belirlenmiş toplam 12 seviye bulunmaktadır. İlk gün okula vardıklarında özel dizayn edilmiş yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşan seviye belirleme sınavına girerek mevcut dil seviyeleri için en uygun sınıfa yerleştirilirler.

Sınıflar Premium sınıflarımızda maksimum 8, standart sınıflarımızda da maksimum 15 öğrenci bulunmaktadır. Tüm sınıflarımız en iyi dil öğrenme ortamı olacak şekilde canlıdır. Öğrenciler gramer, dinleme, okuma, yazma, sözcük bilgisi, kompozisyon, tartışma, deyimler ve telaffuz gibi her alanda eğitim almaktadırlar. Yoğun genel İngilizce programı seçeneğimize ek olarak ayrıca özel kurslar da bulunmaktadır; akademik eğitim, sınav hazırlık ve iş İngilizcesi gibi.

Ödevler Ödevler titizlikle kontrol edilmekte ve düzeltmeler yapılarak geri verilmektedir.

 

Öğrencilere ne gibi hizmetler sunulmaktadır?

Geniş konaklama seçenekleri, faydalı sosyal programlar, kafeterya, kütüphane, üniversite danışmanlığı, bilgisayar odası, tüm okul içerisinde ücretsiz wireless internet bağlantısı.

 

Okulunuzun bulunduğu şehrin öğrencilere sunduğu olanaklar neler?

Hampstead Londra’nın en meşhur yerleşim yerlerinden biridir. Şehir merkezinden yaklaşık 25 dakika uzaklıktadır. Okul Hampstead’in merkezinde; alışveriş merkezine ve ulaşım araçlarına kolay ulaşılabilir bir konumdadır. Meşhur Hampstead Village’a yürüme mesafesindedir.

 

Okulunuzdaki olanaklar neler?

Hampstead Londra’nın en eski ve en iyi korunabilmiş eski yerleşim merkezlerinden. Birçok yazar ve entelektüel Hampstead’de yaşamaktadır. Ayrıca birçok ünlü de burada yaşamayı tercih edenler arasındadır. Öğrenciler Keats House ve Freud müzesini ziyaret edebilir, ya da yaz akşamlarında Kenwood House’da Açık hava konserine gidebilirler; ki bu aynı zamanda güzel sanatlar koleksiyonuna sahip bir müzedir. Öğrenciler Hampstead’de dar sokaklar boyunca yürüme veya Hampstead’e farklı bir anlam katan kafe, bar ve mağazalarda gezme şansına sahiptirler. Kuzey Londra’da yer alan okulumuz, Londra’ya kolay ulaşım ağına sahiptir ve aynı zamanda Londra’nın batı ucuna da 25 dakika otobüs mesafesindedir. Bu sayede öğrenciler hem Londra’ya kolay ulaşma şansına, hem de nezih bir bölgede yaşamaktan ötürü okula yürüme mesafesinde olmanın avantajına sahiptirler.

 

Bize biraz ülkenizdeki yaşam giderlerinden bahsedebilir misiniz?

Londra büyük, zengin ve yaşam giderlerinin yüksek olduğu bir şehirdir. Fiyatlar Londra’nın neresinde olduğunuza göre değişir. Londra merkezde dışarıda yemek içmek pahalı olabileceği gibi merkezden biraz uzaklaştığınızda 10 sterlin civarı bir fiyata dışarıda bir öğün yemek yiyebilirsiniz. McDonalds menü fiyatı 3.5 sterlindir.

 

İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere ne tavsiye edersiniz?

Okulumuzun akademik yıl ve akademik sömestr programları uzun dönem gelecek öğrenciler için uygun bir fırsat. Biliyoruz ki uzun dönem gelen öğrenciler sadece genel İngilizce ile kısıtlı kalmak istememektedirler. Bunun için programlarımızı esnek tutup öğrencilere sınav hazırlık, iş İngilizcesi gibi istedikleri alanlara kayma olanağı sunuyoruz.

  • Paylaş: