Ispanya’nin Endulus eyaletinde bulunan GRANADA (Girnata) sehrinde ispanyolca ogrenmeye nedersiniz!
 • Realejo : bu şehir yahudi nüfusunun büyük olduğu bir mahalle olarak bilinir.
 • Cartuja: Bu mahallede de Granada Üniversitesinin binalarını görebilirsiniz.
 • Bib-Rambla: Araplar uzun yıllar önce bu şehri bu şekilde adlandırmıştır ve hala ismini ayni şekilde korumaktadır.
 • Sacremonte: Bu mahalle 19. Yüzyıldan bugüne meşhur olmasının en büyük sebebi yasayanların bir çoğunun bırakmış olduğu mağara evler. Ayrıca bu bölge Flamenko dansının ve sarkılarının çıktığı yer olarak bilinir.
 • Albayzin: Bu şehir yüksek tepede bulunup Darro nehrine kıyısı vardır.
 • Zaidin:100.000 evi olan bu mahallenin en büyük nüfusunu çingeneler oluşturmaktadır. Fakat su andaki nüfusunu Kuzey ve Bati Afrikalılar, Cinliler ve Güney Amerikalılar oluşturmaktadır. Her cumartesi sabah bu çingeneler büyük bir Pazar kurup meyve, sebze, kıyafet ve ayakkabı satarlar.

Malaga’da bulunan IMSOL Instituto Mediterraneo Sol İspanyolca dil okulu ile görüştük. Okulla ve şehir ile ilgili sorularımızı  kendilerine yönelttik, okulun cevapları söyle;

1-Neden öğrenciler IMSOL u seçmelidir?

 •        Okulun sınıftaki öğrenci sayısının düşük olması
 •        Cervantes tarafından kalite kontrolünden yüksek rakamlar almış olması 94,215/100.
 •        Her yastaki ve meslek sahibi öğrencilere uygun sınıflar bulunması (üniversite öğrencileri, küçük yaz grubu, profesyonel meslek sahipleri, turizmciler, öğretmenler, 50 yas üzeri ve çocuklu aileler)
 •        Öğrencilerimiz okula geldikleri ilk günden kurs bitimine kadar ayni ilgiyi görmektedirler .Hangi durumda olurlarsa olsunlar.

2-Yüksek ve düşük sezonda kaç öğrenci mevcut okulda?

2009-2010 verilerine göre Ekim-Mart ayları arasında 126 öğrenci, Nisan –Ekim ayları arasında 280 öğrencimiz bulunmaktadır.

3-Öğrencilerinizin millet dağılımı nasıldır acaba?

İtalya 44%, Fransa 12%, Almanya 5%, Finlandiya 5%, USA 4%, Türk 4%, İsviçre 2%, Norveç 2%

4-Bize okulunuzdaki programlar ve öğretmenleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Öğretmenlerimiz ders sırasında İspanyolca dışında herhangi başka bir dil kullanmamaktadır. Bütün ders içerikleri Cervantes ve Council of Europe’un takip ettiği programa uygundur. Öğrencilerimiz kursa başlamadan önce okulumuz tarafından test uygulanarak sınıfları belirlenir. Öğrenciler 2 grup seçebilirler İspanyolca gramer ve İspanyolca konumsa ve kelime öğrenimi diye seviyelerine göre derslere katılabilirler.

5-Öğrencileriniz için ne gibi servisleriniz bulunmaktadır?

 • Öğrenci hangi çeşit kurs isterse okulumuz sağlamaktadır.
 • Konaklama öğrencinin isteğine göre paylaşımlı apartmanlar İspanyollarla birlikte, İspanyol aile yanında yada otel, hostel seçebilir.4 haftalık paylaşımlı apartmanlar için takribi 410 Euro civarındadır.
 • Okul sonrası günlük aktiviteler, ücretsiz şehir turları, İspanyol kültür dersi, müze gezileri, tapas bar gezisi, İspanyolca film günü, uluslararası yemek günleri. Haftasonları da aktiviteler mevcuttur okulumuzda. Andalusia’nin en güzel şehrinde gezinti, bu ücretlidir fakat çok uygun fiyatlarla öğrenciye sunulmaktadır.
 • Öğrencilerimizi havaalanından karşılama servisi bulunmaktadır.
 • Okul da kütüphanemiz ve 7 bilgisayardan oluşan bilgisayar odamız bulunmaktadır .Öğrenciler istedikleri doğrultuda buralardan yararlanabilir ayrıca okul içerisinde Wi-Fi olmasından dolayı kendi bilgisayarlarını rahatlıkla kullanabilirler.
 • Okul içerisinde 5 sınıf bulunmaktadır. Bu 5 sınıf içerisinde İspanyolca öğrenimini kolaylaştıracak TV, Video, DVD, CD çalar gibi ekipmanlarla donatılmıştır.

6-Bize ülkenizle ve şehrinizle ilgili öğrenci lokasyonu olmasının nedenini açıklar mısınız?

 İspanya Avrupa’nın en çekici ülkelerinden biridir. Bir çok kültürün, dinin, tarihin ortak buluşma noktasıdır. Bu sebeple dünyanın bir çok yerinde ziyaretçisi bulunmaktadır.
Bir başka sebebi ise havasının güzel olması, kış mevsiminde aşırı soğukların görülmüyor olması. İspanyol mutfağı turistler tarafından çok ilgi çekmektedir. İspanyollar çok misafirperver iyi insanlardır.
Granada’yi önemli kılan başka bir nokta ise önemli bir kültür merkezi olmasıdır. Granada Moorslarin ve Araplarin en son aldıkları şehir olmasından dolayı, bunun etkileri hala Granada’da görülmektedir.

7- Okulun lokasyonları ile ilgili bilgi verir misiniz?

 Okulumuz Granada’nin merkezinde  olup barlara, alışveriş merkezine, restoranlara, ve tiyatrolara yakındır

8- Okul fiyatları ile ilgili öğrencilerimizi biraz bilgilendirebilir misiniz acaba?

 4 haftalık İspanyolca eğitimi günde 4-5 ders düşünülürse 629-785 Euro arasındadır. Ayrıca öğrenciler bu kursa ilave olarak günde 2 saat kurs seçip 4 hafta için 572 Euro ödeyebilirler bu kurslar tarih, kültür, turizm…etc.
Ayrıca okulumuzda D.E.L.E (Diploma of Spanish as a Foreign Language)sınav hazırlığı için 4 haftada günde 4 dersten 785 Euro ödeyebilirler.

9-Bize şehrinizdeki belli baslı harcamalar için bilgi verebilir misiniz?

 Öğrenciler rahatlıkla günlük ihtiyaçlarını cüzi rakamlara getirebilirler örneğin;
Otobüs bileti 1,20 E , menü 8 E, kahve 1,20 E, bira 1,50 E – 3 E, Cola 1.50 E,
Gazete 1E, sinema 4-6 E.

10- İspanya’da eğitim almak isteyen Türk öğrencilere söylemek istedikleriniz nelerdir?

 Öğrencilere tavsiyem İspanya’da eğitim alırken sadece okula bağlı kalmamalıdırlar, okul içinde ve dışarıda İspanyol arkadaşlarıyla vakit geçirmelidirler. Granada’ya gelen öğrenciler yürüyerek şehrin güzelliklerini keşfetmelidirler.

11-E-magazine bildirmek istediğiniz herhangi bir haberiniz var mıdır?

Okulumuzun web sitesi www.inmsol.es hemen her gün kurslarla ve okulla ilgili update edilmektedir.
 
Okul ile ilgi gerekli bilgileri dilek@atlasedu.com dan alabilirsiniz. 212-2495310 dahili:116
 • Paylaş: