• İngiltere’de öğrencilerin çalışma izni kaldırılmadı, sınırlandırıldı
Dil okuluna giderek de çalışma izni almak mümkün

Ingiltere de 2010 yılı Nisan ayından beri süre gelmekte olan ve birçok alanda vize alımlarını değiştiren yeni vize sisteminde; öğrenci vizeleri de belli değişikliklerle; haklarında sınırlandırmalara değişikliklere ve vizelerin alınmasında birtakım zorlaştırmalara taabi tutuldu. Aşağıda kısaca başlıklarla genel olarak değişiklikleri ve şu anda yapabileceklerinizi atlas danışmanlığın yorumları ile inceleyebilirsiniz.

 

  1. Öğrenci vizeleri genel olarak 3 kategoride değerlendirilmeye başladı. TIER4 student Visa (ilk alınan eğitimler için, sure sınırlaması yok ); Student Visitor visa (6 aya kadar egitimler icin); Extended Student Visitor Visa (6 aydan uzun sureli eğitimler için).
  2. TIER4 GENERAL STUDENT visa alan bir öğrenci için çalışma izni devlet destekli okullarda olduğu surece devam etmektedir. ( 10 saat dil eğitiminde ( 20 saat üniversite ve master eğitimlerinde) Çalışma izni verebilen okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen Atlas ile irtibat kurun.
  3. TIER4 vize öğrenciye Ingiltere de eğitimini uzatma ve Ingiltereden yeni vize başvurusu yapma hakki vermekte.  Siz Ingiltere’de  iken de Atlas, Londra da bulunan danışmanlık ofisi vasıtasıyla sizlere yardımcı olup, ücretsiz danışmanlığını sunmakta.
  4. TIER4 vize için 2 temel şart; intermediate düzeyinde ingilizce seviyesine sahip olmak ve 1 ay sure ile bankada belli bir miktar paraya sahip olduğunu belgelemek.


Daha detaylı bilgi için Atlas ofisleriyle iletişime geçebilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: