Londra’da en uygun fiyata üniversite ve mastır eğitimi alabileceğiniz okullardan biridir London School of Commerce. Okulun pazarlama sorumlusu sayın Stephanie Bailey ile yaptığımız röportajda üniversite hakkında birçok bilgi edindik

Londra’da en uygun fiyata üniversite ve mastır eğitimi alabileceğiniz okullardan biridir London School of Commerce. Okulun pazarlama sorumlusu sayın Stephanie Bailey ile yaptığımız röportajda üniversite hakkında birçok bilgi edindik. 

                          

·         Okulun Geçmişi ile İlgili Bize Kısa Bir Bilgi Verir misiniz?

1999 yılında kurulan London School of Commerce (LSC) dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerine uygun maliyetlerle İngiltere de eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Grup içerisinde School of Technology and Management (STM) ve School of Business and Law (SBL) olmak üzere iki alt bölüm bulunmaktadır. 2005 yılında LSC, Kuala Lumpur’da Westminster International College (WIC) ve Bangladeş’de Asian Centre for Management and Information Technology (ACMIT) uluslar arası kampüslerini açmıştır. Grubumuz 2009 yılında, Avustralya Melbourne’de üçüncü kampüsünü açmayı hedeflemektedir.

 

·         Hangi Üniversitelerle Çalışıyorsunuz?

London School of Commer ce (LSC) – University of Wales Instıtute, Cardiff (UWIC)

School of Technolgy and Management (STM) – University of East London (UEL)

School of Business and Law (SBL) – University of Gloucestershire.

 

·         Toplam Üniversite ve Master Öğrencilerinizin Sayısı Kaçtır ve Bu öğrencilerin Yüzde Kaçı Uluslar arası Öğrencilerden oluşmaktadır?

LSC bünyesinde 1100 master ve 700 üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Bu öğrencilerin %95 i uluslar arası öğrencilerdir.

 

·         Türk öğrenciler için belirlenmiş özel bir fiyat politikanız var mı?

Türk öğrenciler Avrupa Birliği vatandaşı olan öğrencilerle aynı fiyatı ödemektedirler. Bu da üniversite ve master  da toplam eğitim ücretinin %60 ını ödeyecekleri anlamına gelir. Yani okulumuzda eğitim gören Türk öğrenciler %40 indirim almaktadırlar.

 

·         Uluslar arası öğrencilerinize ne gibi hizmetler sunmaktasınız?

Havaalanı transferi ve konaklama bulma başlıca hizmetlerimizdendir. Ayrıca deneyimli yardım görevlilerimiz tarafından uluslararası öğrenci günü her yıl düzenlenmektedir. Bunu yanı sıra hafta sonu workshop ları gibi sosyal ve kültürel aktivitelerde Okulumuz bünyesinde yer almaktadır.

 

·         Uluslar arası öğrencileriniz için  ‘English as a Foreign Language’ kurslarınız var mı?

·         Okulumuzun kabul şartlarından olan dil yeterliliğini sağlayamayan öğrencilerimize Pre-Sessional İngilizce Dil kursu sağlamaktayız. Ayrıca eğitimine devam eden öğrencilerimiz de ihtiyaç duydukları takdirde İngilizce destek programlarına katılabilirler.

 

·         Bulunduğunuz şehir ve okulun konumu ile ilgili bilgi verir misiniz?

Okulumuz tarih ve ihtişamı akla getiren İngiltere nin başkenti Londra da yer almaktadır. Büyüklüğü ve nüfusu ile Avrupa'nın önde gelen şehirlerinden olan Londra finans merkezi olarak da öğrencilere uluslar arası iş çevrelerini gözlemleme şansı da sunmaktadır. Okulumuz merkez Londra da, London Bridge semtindedir. Bir çok otobüsle okula ulaşım sağlanabileceği gibi metro istasyonuna da yürüyerek 2 dakika mesafededir. Okul içerisinde her derslikte projeksiyon sistemi, 175 bilgisayardan oluşan 4 IT laboratuarı, kablosuz internet erişimi ve kütüphane bulunmaktadır.

 

·         Burslarla ilgili bilgi verir misiniz?

Okulumuz bünyesinde herhangi bir programı başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz yine okulumuzda başka bir bölüme devam ederler ise okulumuz burs vermektedir.

 

·         Öğrenciler tarafından en çok rağbet gören programınız hangisidir?

MBA(Master of Business Administration) programımız 1000 in üzerinde öğrencisi ile İngiltere deki en geniş MBA gruplarından biridir.

 

·         Genel kabul koşullarınızla ilgili bilgi alabilir miyiz?

Üniversite için, lise öğrenimini tamamlamış olmak ve 6 IELTS puanı. Master öğrencileri için, lisans diploması sahibi olmak ve 6.5 IELTS puanı.

 

·         Başvuru yapmak için en uygun zaman nedir?

LSC VE STM yıl içerisinde 3 er kez öğrenci alımı yapmaktadırlar. LSC, Şubat,Haziran ve Ekim de, STM ise Nisan, Ağustos ve Kasım da programlarına öğrenci kabul etmektedir.

 

·         Dergimizde yer almasını istediğiniz Okulunuzda ve programlarınızda yapmayı düşündüğünüz yenilikler var mı?

LSC çok kısa bir süre sonra bünyesine Hospitality Management, Tourism Management, Management Consultancy ve Doktora programlarını da katmak için çalışmaktadır.

 

·         Mezunlarınıza özel aktiviteler düzenliyor musunuz?

Öğrencilerimizle mezunlarımızı okul web sitemiz üzerinden buluşturmak amacıyla mezun derneğimizin kurulumuna başlamış bulunmaktayız.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için danışmanımız Sevilay Arısoy ile görüşebilirsiniz 0216 411 11 55 veya sevilay@atlasedu.com

Paylaş:
Yazdır