• Londra'da Yaz Okulu

Yaz okulu deyince ilk akla gelen ülkelerden biri olan İngiltere, her yaz binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Her yaştan, her ülkeden bir araya gelen öğrenciler sadece İngiltere’nin değil aynı zamanda diğer ülkelerin de kültürlerini bu vesile ile tanıma şansı bulmaktadır. 

Yaş aralıkları 8 ila 17 arasında değişen öğrencilerin katıldıkları genelde 4 haftaya kadar olan programlara yaz okulu programları denir. Yaz okulları genelde dil okulu programları ile karıştırılır, eğer çocuğunuz 18 yaşının altında ise genellikle tercih edilen ve talep gören program yaz okulu programıdır.  Özellikle programın içerik zenginliği ve eğitimin yanında eğlence –spor ve kültürel aktiviteleri de içinde barındırması, ortaokul-lise cağındaki çocuklarımız için bulunmaz bir tecrübe sunar. 

Yaz okulu programları kendi içerisinde de bir kaç farklı şekilde ayrılabilir, bunlardan bir tanesi akademik dersleri kapsayan programlardır. Bu programlar genelde öğrenci eğitimine yurtdışında devam edecekse, yada öğrencinin İngilizcesi belirli bir seviyenin üzerindeyse tercih edilir. 

Eğer öğrenci bu tarz programları tercih etmiyor ise, diğer alternatifi aktivite ağırlıklı genel İngilizce eğitimi haftada 15-20 saat olan İngilizce programları olacaktır. Bu programlar günde 4 saat İngilizce dersi ve devamın da futbol, yüzme, voleybol, resim gibi sosyal aktivitelerin ağırlıklı olduğu genel yaz okulu programlarıdır. Bu aktivitelere ek olarak, şehir gezileri ve gittikleri şehirlerin sosyal imkânlarından faydalanabilecekleri kültürel aktivitelerin yoğunlaştığı programlarda mevcuttur. Örneğin Londra şehri için; London Eye, Big Ben ya da Madame Tussuad gezisi, British Museum, Natinonal history Museum, British War Museum gibi birçok kültürel zenginliği içinde barındıran aktiviteler de olmazsa olmazlarındandır yaz okulu programlarının.  

Diğer bir yaz okulu seçeneği de, genelde Londra dışında olan sadece aktivite ağırlıklı İngilizce eğitiminin neredeyse hiç verilmediği okullardır. Bu okulları çoğunlukla yurtdışında yasayan ve İngilizcesi ya anadili yada ikinci dili olan öğrenciler tercih etmektedir. Genelde Manchester, Cardiff gibi şehirlerde Londra’ya kıyasla daha çok alternatife bulunmaktadır. 

Atlas yurtdışı eğitim olarak biz bu yıl Yaz okullarını öğrencilerimizin çok daha fazla verim alabilmelerini sağlayabilmek adına 3 farklı okul seçtik. Öğrencilerin farklı bir deneyim yasayabilmesi için daha lokal, kültürel olarak daha fazla tecrübe kazanabilecekleri ve ayni zamanda doğanın içerisinde ki bütün olanaklardan faydalanabilecekleri Londra’ya mesafesi trenle maksimum 45 dakika olan bu okullar İngiltere’nin en prestijli yatılı okulları arasından seçilmiştir. Bu uc okulun en büyük ortak noktası 2 farklı kraliçe tarafından ziyaret edilmiş ve Kraliyet ailesi tarafından koruma altında olmalarıdır. 

Wellington College, Windsor bölgesindedir. Londra Paddington istasyonundan yaklaşık 35 dakikada, Heathrow Havaalanından 30 dakikada okula ulaşabilmeniz mümkündür. Okulun açılışını Kraliçe Victoria 1859 yılında yapmıştır. Okul yaklaşık 400 hektarlık bir alana yayılmıştır ve içerisinde kapalı havuzu bulunmaktadır.

Royal Russell College, Londra’nın Craydon bölgesinde bulunmaktadır. Londra merkeze trenle 30 dakikadadır. Heathrow havaalanına mesafesi yaklaşık 1 saattir. Kraliçe Elizabeth tarafından 4 kere ziyaret edilen RR aynı zamanda kendisinin koruması altındadır. Okulun duvarlarında kraliçe Elizabeth’in okulu ziyaret ettiği zamanki fotoğrafları asılıdır. Okuldan mezun olanların çoğu Dünya’da ilk 50 de ki Üniversitelere girme hakki kazanmıştır. 

Ardingly College, Harry Potter filmlerine sahne olan okullardan biridir. İngiltere’nin Sussex bölgesinde yer alan okul 1858 yılında kurulmuştur. İkinci Dünya savaşı sonrası aldığı darbelerden kurtulan okul, Kraliçe Elizabeth tarafından ziyaret edilmiş ve ziyareti okulun bahçesinde ki büyük tas ile belgelenmiştir. 

Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak en büyük amacımız bu kısa sureli yaz okulu programının öğrencilerimize hem akademik hem sosyal hem de kültürel anlamda unutulmayacak bir tecrübe yasatmasıdır. Atlas’ı farklı kılan en büyük özellik Londra ofisimizden aldığımız destek ile bu unutulmaz maceranın başından sonuna kadar öğrencilerimizin yanında olabilmektir. 

Yaz okulları hakkında detaylı bilgi almak için size en yakın Ofisimizi ziyaret edebilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: