7-18 YAŞ GURUBU ÖĞRENCİLER İÇİN YURTDIŞINDA YAZ OKULLARI

7-18 yaş gurubu öğrencilere yönelik yaz okulu programlarına katılan öğrenciler, İngilizce seviyeleri ile birlikte, sosyal becerilerini de geliştirme imkânı bulur. Yurtdışı yaz okulu programları, öğrencilere, yeni bir ülke tanıma, farklı kültürlerden arkadaşlar edinme, sorumluluk bilinci ve özgüven kazanma, kendilerini farklı akademik, sanatsal ya da sportif alanlarda geliştirme fırsatı verir. 


Yurtdışıda yaz okulu programları, yurtdışında üniversite eğitimi planlayan öğrencilere de, sosyal, psikolojik ve akademik hazırlık imkanı sağlar.

 

Yaz okulu programlarında genellikle sabah saatlerinde İngilizce eğitimi alan öğrenciler öğleden sonraları kendileri için organize edilen çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılır. Bu şekilde, öğrencilerin diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşarak İngilizcelerini pratik yapmaları, güvenli ve denetimli bir ortamda hoşça vakit geçirmeleri amaçlanır.

DERSLER 

İngilizce yaz okulu programlarına katılan öğrenciler, İngilizce derslerini 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda alır. Her bir öğrenci okulun ilk günü seviye tespit sınavına girer, kendi dil seviyesine ve yaş gurubuna uygun bir sınıfa yerleştirilir. Deneyimli ve uzman öğretmenler, bu yaş grubundaki öğrencilere yönelik en güncel eğitim yöntemlerini kullanır. Ders programları öğrencilerin iletişim becerilerini arttıracak, dil bilgilerini geliştirecek ve İngilizcelerini kullanmaya yönelik kendilerine güvenlerini sağlayacak niteliktedir.  

İngilizceleri orta seviye ve üzerinde olan öğrenciler ise  dünyaca ünlü prestijli üniversitelerde, akademik yaz okulu programlarına katılarak, ilgilendikleri alanda akademik derslere ve atölye çalışmalarına katılabilir  Tercih edilebilecek  alanlar arasında, Tıp, Hukuk, Mimarlık, Mühendislik, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Biyoloji, Psikoloji Robotik, Fizik, Edebiyat, Ekonomi, Yapay Zeka sıralanabilir. 

Sanat ve spor ağırlıklı yaz okulları,  öğrencilerin İngilizce eğitimlerini ilgilendikleri spor ya da sanat alanında alacakları derslerle kombine etmelerine imkan verir. Futbol, Basketbol, Tenis, Binicilik, Moda, Resim, Fotoğrafçılık, Film, Oyunculuk tercih edilebilecek alanlar arasında sıralanabilir

ÇEVRE GEZİLERİ

Yaz okulu öğrencileri için genellikle hafta sonları tam, hafta içi ise yarım günlük eğlenceli geziler düzenlenir.Gezi programları dahilinde tarihi ve turistik yerleri, müzeleri, eğlence parklarını, alışveriş merkezlerini ziyaret eden öğrenciler ülkelerine unutulmaz anılarla döner.

SOSYAL AKTİVİTE VE SPOR PROGRAMI      

Öğrencilerin İngilizce derslerinden arta kalan zamanları zengin Sosyal ve sportif aktivitelerle değerlendirilir. Günlük programlar, sosyal aktivite ve gezi koordinatörleri tarafından öğrencilerin her anını eğlenceli ve verimli geçirebilmeleri için titizlikle hazırlanır. Yüzme, futbol, basketbol, voleybol tenis, jimnastik gibi sportif  aktiviteler, turnuvalar, eğlenceli yarışmalar, oyunlar, yetenek showları, yerel sirk gösterileri, video ve film geceleri, el sanatları çalışmaları programlar dahilindeki aktivitelerden sadece bazılarıdır.

KONAKLAMA    

Aile Yanında Konaklama 

Bu konaklama alternatifini seçen öğrenciler eğitimleri süresince okulun sürekli çalıştığı seçkin ve güvenilir İngiliz ailelerin yanında misafir edilir.Ancak yaz tatili kurslarında ailelerinden beklenen verimlilik diğer kurslara kıyasla düşmektedir.Bir ailenin yanında çoğu zaman 4-5 öğrenci kalabilmektedir.Dolayısıyla ailenin öğrenciler için verebileceği zaman bölünmektedir.Öğrenciler akşam saatlerinde evde olmaları  gerektiğinden sosyal ve kültürel aktivitelerden daha az faydalanır.

Okul Kampüsünde Konaklama    

Okul yurdunda konaklama eğitim ve tatil sürecinden faydalanma konusunda aile yanında konaklamaya kıyasla çok daha verimlidir. Öğrenciler 24 saat boyunca uzman ve yetkililerin  gözetimindedir. Herhangi bir sorunla karşılaştıklarında öğretmenler yada yetkililer anında  müdahale ederek sorunu çözer. Öğrenciler sabah uyanışlarından akşam yatışlarına kadar  zengin sosyal ve sportif aktivitelerden faydalanma imkanına sahiptir. 

SAĞLIK VE GÜVENLİK

Gurup programlarımıza katılan öğrencilerimize İngiltere’de geçirdikleri eğitim periyodu süresince sağlık sigortası yapılmakta, herhangi bir rahatsızlık halinde  tedavileri sağlık kuruluşlarında gerçekleştirmektedir.Yaz okulu programlarımıza  bireysel olarak katılan öğrencilerimize de isteğe bağlı olarak sağlık sigortası yapılmaktadır. Okullar 24 saat öğrencilerin güvenliğinden sorumlu görevliler bulunmakta, yaşı küçük öğrencilere en yüksek düzeyde ilgi ve denetim sunulmaktadır.

  • Paylaş: