Malta’daki Sprachcaffe-Malta, İngilizceyi sakin bir koyda, adeta tatil yapar gibi öğrenmek isteyenlerin tercih etmeleri gereken bir okul. Şehrin merkezi olan Paceville’e, restoranlara ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesinde bulunan okulun Pazarlama Müdürü Denise Karadağ, “Yüzmeyi, dalmayı, plajda voleybol oynamayı yani sosyalleşmeyi isteyenler için olunabilecek doğru adres burası” diyor.

Bize kısaca Sprachcaffe-Malta’dan bahseder misiniz?
- Benzersiz Malta mimarisiyle inşa edilmiş olan Sprachcaffe-Malta okulu, St. Julians koyunun sessiz bir köşesinde yer almaktadır. İngilizce’yi öğrenebileceğiniz hoş ve sakin bir yerdir. Sprachcaffe-Malta şehrin merkezi olan Paceville’e, restoranlara ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Yurtdışında ilk kez kendi başına çıkacak olan öğrenciler için güvenli sakin ve de önerilebilir bir yerdir.

Okulunuzun Malta’daki diğer okullardan farkları nelerdir?
- Okul sınıflarıyla, apartmanlarıyla, bahçeleriyle, restoranlarıyla yüzme havuzu ve voleybol sahasıyla tek kelimeyle nefes kesici! St. Julians’taki English School Campus öğrenci arkadaşlarınızla ders çalışmak ve de rahatlamak için mükemmel bir yer.

Okulunuzdaki İngilizce kursları hakkında bilgi verir misiniz?
- St. Julians’taki Sprachcaffe Standart, Yoğun, Bire-Bir, İş İngilizcesi, Minigrup Dil Kursları ve Özel Amaçlar İçin İngilizce programları sunmaktadır. Yetişkin programlarının yanı sıra 18 yaş altı öğrenciler için de supervizer denetiminde program seçenekleri mevcuttur. Nitelikli, profesyonel öğretmenlerin hepsinin ana dili İngilizcedir. İletişimsel öğrenme metodu ve İngilizce’ye başlamak için kolay başlangıç seviyesi, birbiriyle değiştirilebilir ve devamlı olarak güncellenen öğretim materyalleriyle kalış süresinin uzunluğuna bağlı olarak usta öğreticiler tarafından verilen öğrenim programları mevcuttur.

Yukardakilerin dışında herhangi bir ekstra programa sahip misiniz?
PADI Scuba Diver Course (Yeni başlayanlar için)
PADI Open Water Course (Yeni başlayanlar için)
Dive Paketi ( Sertifikalı dalıcılar için)

Uluslararası öğrencilere yönelik nasıl aktivite imkanları var?
- Güneşin yıl boyu Malta üzerinde parlaması her türlü açık hava aktivitesini mümkün kılmaktadır. Yüzmeyi, dalmayı, plajda voleybol oynamayı veya sadece sosyalleşmek isteyenler için olunabilecek doğru adres burasıdır. İngilizce okulumuz öğrenciler için organize edilen bir çok sosyal aktivite yapmaktadır. Plajda mangal partisi, şehir turları veya akşam eğlenceleri bunlardan sadece birkaçıdır.

Yurtdışından gelen öğrencileriniz için konaklama imkanlarınız neler?
- St Julians’ta ki okulumuzda birçok farklı konaklama tipine sahibiz. Malta’daki Sprachcaffe Club Village’deki  apartmanlarımız İngilizce dil okulumuzla aynı yerde bulunmaktadır. Bütün apartmanlar iletişimsel öğrenme konseptimizi iletmek için özellikle paylaşımlı böyle tasarlanmışlardır. Öğrenciler daha ilk günden İngilizce iletişim içinde olacaktır. İki tür apartman seçeneğine sahibiz. Bunları şu şekilde özetleyebiliriz:

Standart Apartman 
Temel mobilya 
Tek veya çift kişilik yatak
Tam donanımlı mutfak ve banyo 
Club Village’ın içinde veya dışında servisi
Haftada bir kez temizlik servisi 

Comfort Apartman 
Premium Mobilya
Tek veya çift kişilik yatak
Tam donanımlı mutfak ve banyo
Haftada iki kez temizlik             

Bunun haricinde öğrenciler okulumuz çalışanları tarafından dikkatle seçilmiş ailelerin yanında konaklamayı da tercih edebilirler. Aile yanı konaklamayı tercih etmekle sadece İngilizcelerini sınıf dışında da geliştirmekle kalmayacak aynı zamanda Malta kültürünü ve geleneklerini birinci ellerden yani Malta sakinlerinden öğrenebileceklerdir.

Sprachcaffe aileleri aşağıdaki faktörlerle belirlemektedir:

- Evle okul arasındaki mesafenin olabilecek en kısa ulaşım mesafesinde olması
- Aile yanındaki konforun mümkün olan en iyi seviyede olması
- Aile yanı konaklama için elverişli olması
- Yarım pansiyon içermesi, tek veya çift kişilik yatak bulunması

Bir diğer seçenek olarak mahremiyet veya daha fazla konfor isteyen öğrenciler için studio tipi konaklama önermekteyiz.

Özel banyo tuvalet
Temel teçhizat ve kendi yemeklerini pişirme olanakları
Tek veya çift kişilik yatak
Yüksek standartlarda gerekli teçhizat ve mobilyalar

Bunların dışında daha fazla özgürlük ve konfor diyenler, okuldan birkaç dakika uzaklıkta Malta’nın 4 yıldızlı otellerinde konaklama imkanlarından da yararlanabilirler.

Sizce öğrenciler neden Sprachcaffe-Malta St. Julians merkezini seçmeliler?
- Öğrencilerin bizim Malta’daki okulumuzu seçmesi için bir sürü neden var. Bunlardan en önemlisi dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin aynı kampüste olmasından dolayı ortaya çıkan harika atmosfer, öğrencilerin max. 10 kişilik sınıflardaki eğitimlerinden sonra rahatlamak için fantastik Sprachcaffe havuzundan yaralanmaları olabilir. Kültür mozaiğimizden çok gururluyuz.

Okulunuzdaki öğrenci sayısı ve de bu sayının içindeki Türk öğrenci oranı nedir?
- Yaz döneminde dünyanın dört bir yanından 560 kış döneminde 200 öğrenciye sahip oluyoruz. Yaz döneminde Türk öğrenci oranı yüzde 5 ve kış döneminde yüzde 10-15 arasında değişmektedir. Okulumuz yıl boyunca açıktır.

Sprachcaffe-Malta’daki eğitim ve yaşam maliyetlerinden de biraz bahseder misiniz?
- Sprachcaffe-Malta okulumuz için çok cazip fiyat seçeneklerine sahibiz. Malta’daki yaşam maliyetleri İngiltere maliyetleri ile kıyaslandığında gerçekten çok makul seviyededir. Bunun yanı sıra Malta İngiltere’deki İngilizce programlarına harika bir alternatiftir. 24 haftalık eğitim ücreti sadece 920 Euro’dur. Konaklama fiyatları konaklama tipine göre değişmektedir. Mesela 24 haftalık standart program+çift kişilik apartmanda konaklamanın kış dönemindeki fiyatı 2200 Euro’dur. Daha da fazlası kayıt için herhangi bir ücret talep etmiyoruz ve acil durumlarda öğrencilerin kendi ana dillerinde yardım sağlıyoruz. Sparchcaffe’de ne kadar uzun kalırsanız o kadar ucuza geliyor.

Eklemek istediğiniz son bir şey var mı?
- Daha fazla ve detaylı bilgi için Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na başvurabilir veya adresini ziyaret edebilirsiniz. Malta’daki ikinci okulumuz St. Paul koyunda yer almaktadır. Daha fazla bilgiye web adresimizden ulaşabilirsiniz. Ben ve diğer arkadaşlarım sizleri St.Julians’taki okulumuzda ağırlamak için dört gözle bekliyoruz .

  • Paylaş: