Cape Town’da bulunan Good Hope Studies İngilizce dil okulu, 24 haftalık genel İngilizce programlarında Türk öğrencilere özel bir kampanya yapıyor. 

- Bize okulun geçmişinden bahseder misiniz?
Good Hope Studies, 1955 yılında kuruldu. 2005 yılında yoğun   taleplere de karşılık vermek için şehir merkezinde ikinci kampüsümüzü açtık. Öğrencilere çalışma, gönüllülük ve üniversite yerleştirme alanlarında hizmet veriyoruz.

- Okulun nüfusu ve uluslararası öğrencilerin oranı nedir?
Yaklaşık olarak düşük sezonlarda 80, yoğun sezonlarda ise 140 öğrenciye hizmet veriyoruz. Uluslararası öğrencilerin ise yüzde 18’i Brezilyalı, yüzde 16’sı Güney Koreli, yüzde 11’i İsviçreli, yüzde 7’si Alman, yüzde 6’sı İspanyol, yüzde 6’sı Angolalı, yüzde 5’i Hollandalı, yüzde 4’ü Arjantinli, yüzde 2’si İtalyan öğrencilerden oluşuyor, kalan yüzde 25’lik kısım ise diğer ülkelerden gelen öğrenciler tarafından dolduruluyor.

- Uluslararası öğrencilere ne tür hizmetler ve servisler sunuyorsunuz?
Kurs programları:
Standart kurslar haftalık 20 saat,
Standart-Plus kurslarınız haftalık 25 saat,
Yoğunlaştırılmış kurslarımız haftalık 30 saat,
İş İngilizcesi kurslarımız haftalık 30 saat,
IELTS ve TOEFL’a yönelik kurslar haftalık 30 saat,
Cambridge kursları(FCE, CAE, CPE) haftalık 25 saat,
Bire bir dersler, 15-20-25 veya 30 saatlik,
Dönemsel kurslar, haftalık 20-25-30 saatlik seçenekler halinde sunuluyor.
Konaklama seçeneklerinde ise aile yanı konaklamada tek ya da çift kişilik odalarda yarım pansiyon olarak, öğrenci rezidanslarında tek kişilik ve mutfak seçenekli, öğrenci evleri tek veya paylaşımlı odalı olarak sunuluyor, aynı zamanda öğrencilerin tercihlerine göre hoteller ve misafirhane tarzı seçenekler de mevcut.
Öğrencilere aynı zamanda staj, gönüllülük, çalışma programları ile, üniversite ve kolej yerleştirmesi, çocuk ve yetişkin grup programları da sunuyorlar.

- Kampüsünüzün bulunduğu şehir ve kampüs olanakları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Cape Town dünyadaki en güzel şehirlerden biri. Güneşli ve sıcak iklimi, dost canlısı insanlar, turistik mekanlar, ucuz yaşam maliyetleri, safari seçenekleri, geniş outdoor spor olanakları, çok kültürlülüğü, gelişmiş altyapısı ve ulaşım kolaylığı ile öğrencilere çeşitli olanaklar sunuyor.
Öğrencilerimiz Cape Town içerisinde istedikleri kampüste eğitim görme hakkına sahipler, İlk kampüsümüz şehrin güneyinde Newlands bölgesinde bulunuyor, bu bölge sakin atmosferi ve yakın konaklama seçenekleri ile öne çıkıyor, öğrenciler alışveriş merkezleri ve bankalara yürüme mesafesindeler, burada eğitim görmeyi seçenler önemli turistik mekanlar ve ünlü plajlara ise metrorail ile 20 dakika uzaklıkta olacak.

Diğer kampüsümüz ise Cape Town’un kalbinde bulunuyor. Burada öğrenciler şehrin koşuşturmasını yaşayabilirler aynı zamanda Cape Town’un çok kültürlü yapısını hissedebilirler.
Her okul binamızda 9 sınıf, resepsiyon bölümü, boş zamanları geçirmek ve kişisel çalışma için bilgisayarla donatılmış alanlar, ücretsiz wi-fi internet erişimi bulunuyor. Ayrıca okullarımızın içerisinde yüzme havuzu imkanı da vardır.

- Burs imkanlarınızdan bahseder misiniz?
SA’nın yabancı öğrenciler için herhangi bir burs imkanı bulunmuyor.

- En çok tercih edilen programınız hangileri?
Öğrencilerin kişisel beklentilerine göre farklı program tercihleri olabiliyor fakat genel İngilizce kursları ve ücretli çalışma programlarımız en çok tercih edilenler arasında.

- Genel kabul şartları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Üniversite yerleştirmeleri için kabul şartları öğrencinin çalışma yapmak istediği alana göre değişiklik gösteriyor. Vize konusunda ise Türk öğrenciler 30 güne kadar olan kalışlarında herhangi bir vizeye ihtiyaç duymuyorlar.

- Başlangıç tarihleri ne zaman?
Genel İngilizce programları her pazartesi günü başlıyor, başvuruların kursa başlama tarihinden en az 3 hafta öncesinde yapılması öğrencinin yararına olacaktır. Üniversitelerin akademik yarı yılları Ocak ayında başlıyor, bu yönde başvuru yapmak isteyen öğrencilerin 6 ay öncesinde başvuru yapmaları yararına olacaktır.

- Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Türk öğrenciler için 24 haftalık genel İngilizce programlarında özel bir kampanyamız mevcut, haftalık 20 saat eğitim, kayıt ücreti, havalimanı karşılaması dahil olmak üzere tüm ücret 2,970 Euro.
Good Hope Studies Cape Town’daki tek CELTA ve DELTA merkezidir bir eğitim yılında 7 CELTA ve 1 DELTA kursumuz vardır.

- Öğrenciler için sunduğunuz farklı servisler var mı?
GHS sosyal kulübü tam veya yarım günlük geziler düzenliyor, bunlara ek olarak haftasonları için Masa Dağı gezisi, çevre gezileri, safari ve bungee-jumping turları düzenleniyor.

  • Paylaş: