Warwick Manufacturing Group, Avrupa'nın önde gelen üretim gruplarından biri. Grup bünyesindeki üniversite, belirli yüksek lisans programlarına kayıt yaptıran Türk öğrencilere 3 bin sterlin değerinde burs sağlıyor. Kurumun yetkilileri Ch

1980 yılında Profesör Lord Bhattacharyya tarafından kurulan Warwick Manufacturing Group, Avrupa'nın önde gelen üretim gruplarından biri. İş hayatındaki rekabetçiliği becerilerin kalkınması, buluşlar ve yeni teknolojiler yönünde geliştirmeyi kendilerine misyon edinen Warwick Manufacturing Group uzun vadeli ortaklıklar geliştirmek amacıyla 25 yıldan fazla süredir uzay ve eczadan kitlesel otomobil üretimine kadar pek çok farklı sektörde, küçük ve büyük yatırımcılarla birlikte çalışıyor.

Uluslararası işbirliği ve araştırma merkezleri
Küresel ticaret, uluslararası bir araştırma ve bilgi transferine ihtiyaç duyar. Bu anlamda WMG çok geniş bir araştırma soy ağacına ve Uluslar arası Otomotiv Araştırma Merkezi (IARC), Uluslararası Üretim Merkezi (IMC), Dijital Laboratuar, Warwick Yenilik Üretim Araştırma Merkezi (WIMRC) gibi pek çok araştırma merkezine sahip. Ayrıca Hong Kong, Güney Afrika, Hindistan, Çin, Malezya, Singapur ve Tayland daki eğitim ve araştırma merkezleriyle de dünya çapında öncü bir konumda yer alıyor.

"" Türk Öğrencilere 3 bin Sterlin değerinde burs
Fakülte öğretim görevlilerinin çoğunluğu endüstriyel deneyime ve yurtdışı deneyimine sahip. İngiltere'nin önde gelen lisansüstü departmanlarından biri olarak Warwick Üniversitesi, öğrencilere geniş bir yüksek lisans yelpazesi sunuyor.

Üstelik;
Dijital Üretim Yönetimi
Elektronik İşletme Yönetimi
İşletme Yönetimi Mühendisliği
Girişim Uzmanlığı Mühendisliği
Uluslararası Teknoloji Yönetimi
Üretim Sistemleri Mühendisliği
Süreç Teknolojisi & İşletme Yönetimi
Program & Proje Yönetimi
Malzeme Mühendisliği & Tedarik Zinciri
bölümlerinden birine kayıt yaptıran her Türk öğrenciye de 3 bin sterlin değerinde burs sağlıyor.

"" Bu bursu alabilmek için başvuracak öğrencilerin şu anda her hangi bir üniversitede yüksek lisans programına kayıtlı olmamaları ve 2007 girişi için Warwick Üniversitesine kabul edilmiş olmaları gerekiyor. Yüksek lisans programlarına kaydolan Türk öğrencilere burs imkanını otomatik olarak Warwick Manufacturing Group sağlıyor. Öğrencilerin burs için ayrı bir başvuruda bulunmaları gerekmiyor.

Öğretim metodları
Warwick Manufacturing Group da endüstri uzmanlarının konuk olarak katıldığı konferanslar, videolar ve proje çalışmaları da dahil olmak üzere pek çok farklı öğretim metodu kullanılıyor. Geniş kaynakları ve öğretim departmanıyla Warwick öğrencilerine 7/24 öğrenme ortamı sunuyor. Öğrenci yaşam kalitesi hayli yüksek olan WMG nin 45 den fazla ülkeden öğrencileri var. Bu çeşitlilik sayesinde öğrenciler bir yandan eğitimlerini sürdürürken bir yandan da farklı kültürleri tanıma imkanı buluyorlar.

Kariyer Gelişimi
WMG deki öğrenciler, yazılı ve sözlü iletişim becerilerini geliştirerek, takım çalışmaları ve sunum teknikleriyle modern ticaret dünyasına da hazırlanıyorlar. Warwick in yüksek lisans programları, öğrencilerine endüstriyle iç içe bir akademik deneyim sunuyor. Bunun bir sonucu olarak da öğrenciler, iş hayatında karşılaşacakları sorunlarla başarılı bir şekilde baş edebilir hale geliyorlar. Bunun anlamı, öğrenciler mezun olduklarında çalışabilecekleri geniş bir iş imkanları yelpazesi buluyorlar.

Master Sonrası
Yüksek lisansınızdan sonra sektörün herhangi bir alanında ileri düzeyde araştırmalar yapmayı da seçebilirsiniz. Araştırmanız tasarım, çevre, prototiplendirme, üretim teknolojisi, bilgi teknolojisi, lojistik gibi pek çok konuda olabilir. Warwick in Mühendislik Doktorası programıyla araştırmanız gerçek endüstriyel problemlere pratik sonuçlar sunar hale gelebilir.

  • Paylaş: