Okul Bilgisi

KHARKIV UKRAYNA MİLLİ DEMİRYOLLARI AKADEMİSİ

Kharkiv Ukrayna Milli Demiryolları Akademisi, 1930 senesinin Eylül ayında Kharkiv Demiryolu Taşımacılığı Mühendisleri Enstitüsüne kurulmuş bir yükseköğretim kurumudur. Sergii Volodymyrovych Panchenko'nun rektörlüğünü yaptığı Kharkiv Ukrayna Milli Demiryolları Akademisi/Ukrainia National Railways Academy uluslararasında yüksek bir üne sahip olan aynı zamanda 'IV' derece eğitim sınıfı ile derecelendirilmiş bir okuldur.

   Günümüzde Kharkiv Ukrayna Milli Demiryolları Akademisi bünyesinde 10 binden fazla öğrenci eğitim görmekte ve okul öğrencilerine lisans, yüksek lisans, doktora alanlarında gelişme imkanı sunmaktadır. Dünya genelinde 35'ten fazla ülkenin sanayi alanında anlaşmaları bulunan okulun aktif olarak hizmetlerini sürdüren 517 öğretim görevlisi bulunmaktadır. Avrupa genelindeki projelerde aktif olarak görev alan okul aynı zamanda Avrupa Üniversiteler Birliğine de üyedir.

  Kharkiv Ukrayna Milli Demiryolları Akademisi içerisinde öğrencilerin kalabileceği toplamda dört farklı yurt bulunmaktadır. Bunun haricinde Bilgi Kontrol Sistemleri ve Teknolojileri Fakültesi, Demiryolu İşletme ve Yönetimi Fakültesi, Makine ve Enerji Fakültesi, İnşaat Fakültesi, Ekonomi Fakültesi ve İnsani Eğitim ve Bilim Merkezi olmak üzere toplamda 6 fakülte ve 36 bölüm bulunmaktadır.

Adres

Feijerbakha Square, 7, Kharkiv, Kharkiv Oblast, Ukrayna, 61000

Telefon

+380 57 730 1921