• Bosna Hersek'te Üniversite Eğitimi

Balkanların incisi Bosna

Balkanların tam ortasında yer alan ve doğal güzelliği ile bir çok turisti kendine hayran bırakan Bosna Hersek  konum olarak Sırbistan, Karadağ ve Hırvatistan ülkelerinin tam ortasında yer alır ve Adriyatik denize de yaklaşık 20-25 kmlik kıyısı bulunmaktadır. Bosna Hersek aynı anda 3 farklı dile ev sahipliği yapmaktadır; Hırvatça, Sırpça ve Boşnakça. Bosna ve Hersek, Türk kültürünü yakından tanıyan bu ülke, yüzyıllar boyu Osmanlı kültürünü Balkanlarda yaşatmaya devam etmektedir.Bu sebepledir ki; Boşnakça kelimelerden bazılarını Türkçe ye yakın olduğunu görürseniz, şaşırmayın Türk örf, adet, gelenek ve göreneklerinin yanı sıra aramızda dil olarakta bir bağ kurulmuştur.90'lı yıllarda yaşanan iç savaş sonrasında  yaralarını saran; özellikle son yıllarda bir çok Türk yatırımcıya ev sahipliği yapan ve Türk öğrenciler için %100 İngilizce lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim imkanları sağlayan eğitim kurumları ile Türk öğrencilerin de ilgi odağı durumuna gelmiştir. Türk öğrencilere hem Türkiye’den yaklaşık 2 saat uçuş mesafesinde hemde İngilizce 4 yıllık ve 1 veya 2 yıllık master programları ile mezun olma şansı tanımaktadır.

Bosna Hersek'teki  Amerikan Üniversitesi sizlere Amerikan sistemi, akreditasyonu  ve Bologna eğitim sistemleri ile Amerikan diploması sahibi olma şansı tanımaktadır. Amerika da verilen eğitim kalitesini Türk öğrencilere Bosna Hersekte sunmaktadır.  Ayrıca Bosna Amerikan Üniversitesi  YÖK tarafından da tanınan bir eğitim kurumudur. AUBIH, ekonomi, uluslararası ilişkiler, güvenlik ve savunma, hukuk, mühendislik ve sanat gibi bir çok farklı alanlarda eğitim fırsatı vermektedir. Bosna Amerikan Üniversitesi öğrencilerine son teknolojiyi kullanarak Amerikalı eğitmenler tarafından şehir merkezi lokasyonunda eğitim imkanı sunmaktadır.

Neden Bosna Amerikan Üniversitesi

Amerikan diploması / akreditasyonu, Bologna eğitim sistemi, YÖK tanınırlığı (http://aubih.edu/#/about-accreditation )

Uluslararası firmalar ile işbirliği ( öğrenciler için paneller ve iş fuarları düzenlemektedir )

%100 İngilizce eğitim 

İngilizce hazırlık eğitim imkanı (Tuzla şehrinde hazırlık eğitim, Saraybosna’ya 2 saat mesafede)

Farklı bölüm seçenekleri,

Alanında uzman ve sıcakkanlı eğitmenler,

Şehir merkezi lokasyonu,

Kolay kabul şartları, ( İngilizce şartlı kabul,  sözlü mülakat )

Eğitim süresince TOEFL alma zorunluluğu ( İngilizce’nizi genel geçer bir belge ile garanti altına almak )

Modern ve teknolojik sınıflar ve eğitim binası,

Mezuniyet sonrası Amerika ve Avrupa’da geçerli diplomanız ile iş imkanları,

Uluslarası öğrenciler ile eğitim alma fırsatı,

Yeni, teknolojik ve güvenli konaklama imkanları ( 150-200 € aylık ortalama konaklama gideri )

Uygun yaşam maliyetleri ( 100-150 € aylık yaşam ortalama yaşam gideri )

Uygun yıllık eğitim ücretleri,

Bosna Amerika üniversitesi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular için leventkocaturk@atlasedu.com veya ismail@atlasedu.com veya baris@atlasedu.com adresinden eğitim danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

  • Paylaş: