Amerikanın en saygın üniversitelerinden biri olan Cincinnati Üniversitesi yetkilisi Lindsey Fulcher, geçtiğimiz ay Atlas ofisinde Amerika’da üniversite eğitimi almayı planlayan öğrencilerimiz ile buluşmuştu. Bayan Linsey ile yaptığımız g

Amerikanın en saygın üniversitelerinden biri olan Cincinnati Üniversitesi yetkilisi Lindsey Fulcher, geçtiğimiz ay Atlas ofisinde Amerika’da üniversite eğitimi almayı planlayan öğrencilerimiz ile buluşmuştu. Bayan Linsey ile yaptığımız görüşmede üniversite hakkında bakın neler konuştuk.

Okulunuzun geçmişinden bahseder misiniz?

Cincinnati Üniversitesi 1819 yılında kurulmuş 13 kolej ve 5 kampüsten oluşmaktadır ve birçok alanda top 10 arasında yer almaktadır. 400 e yakın seçeneğiyle oldukça geniş yelpazede program seçeneği sunmaktadır.Ayrıca 1905 yılında kurucusu olduğumuz kooperatif eğitim alanında da şu anda 4. sırada yer almaktadır.

 Lisans ve yüksek lisans düzeyinde kaç öğrenciniz bulunmakta ve bunların içinde uluslararası öğrenci oranı nedir?

Cincinnati Universitesi bünyesinde 20000 lisans 16000 yükseklisans olmak üzere toplam 36000 öğrenci bulunmaktadır.Bunların içinden yaklaşık 2000 i uluslararası öğrencidir ve bu 2000 içinden de sadece 200 ü lisans programı öğrencisidir.

Uluslararası öğrencilere sunulan hizmetler nelerdir? 

Cincinnati Üniversitesi bünyesinde uluslararası öğrenci ofisi öğrencilere vize,havaalanı karşılaması,oryantasyon vb birçok konuda yardımcı olmaktadır. Uluslararası öğrenciler için birçok organizasyon düzenlenmekte ve yıl boyu birçok aktiviteye yer vermektedir.

Uluslararası öğrencilere okul bünyesinde dil eğitimi de alabilecekleri bir seçenek sunuyormusunuz?

Eylül 2008 den itibaren Cincinnati Üniversitesi kampüsünde ELS dil okulu eğitime başlayacaktır. ELS bünyesinde yoğun ingilizce programına kayıt yaptırarak öğrenciler, 112. düzeyi bitirmek şartı ile Cincinnati Üniversitesinden istedikleri bölümden şartlı kabul alma ve direk geçiş yapma şansına erişebileceklerdir. Dil eğitimlerini Cincinnati Üniversitesi ana kampüsünde alacak öğrenciler tüm kampüs imkanlarından üniversitenin bir öğrencisi gibi faydalanabileceklerdir. ELS hakkında daha fazla bilgi için www.els.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Okulun yer aldığı Cincinnati şehirden biraz bahseder misiniz?

Üniversitemiz Cincinnati şehrinin 3mil kuzeyinde yer almaktadır.Şehir merkezinde olmamakla beraber tüm şehir olanaklarına ulaşabilecek konumdayız. Büyük bir kampüse sahip okulda 7 adet yurt bulunmaktadır. 2 milyon nüfusa ve birçok iş olanağına sahip Cincinnati şehir merkezinde Proctor and Gamble, GE Aircraft Engine Plant, 5/3 Bank ve Chiquita gibi birçok büyük firma bulunmaktadır. Cincinnati ayrıca 2 büyük takımı ile ünlüdür. Biri Cincinnati Bengals futbol takımı diğeri Cincinnati Reds basketbol takımıdır. Ayrıca 2 tarihi müzesi,bir sanat müzesi ve birçok gösteri salonu ile sanat aşığı bir şehirdir.

Burs imkanlarınız nelerdir?

Yabancı öğrenciler için ‘UC Global Scholarship’ adı altında burs imkanı sunulmaktadır. SAT sınavından 1200 ( mühendislik programları için 1240) veya Cincinnati üniversitesi Matematik düzey sınavından 530 puan alan öğrenciler yıllık 7000 USD lık burs vermektedir.


 En popüler programlarınız hangileridir?

400 üzerinde program seçeneğine sahip Cincinnati Üniversitesinde en çok ün yapmış ve başarılı olduğumuz olanlar mimarlık, dizayn programları,gösteri sanatları,mühendislik ve işletmedir.

Okula giriş şartlarından bahseder misiniz?

Her programın giriş koşulu değişmekle beraber başvuran öğrencilerin iyi bir lise ortalamasına ve en az TOEFL 66 (IBT) almaları gerekmektedir. Bursdan faydalanabilmek için de SAT veya okulun Matematik düzey belirleme sınavına girmeleri gerekmektedir.

Başvurular ne zaman gönderilmelidir,son başvuru tarihi var mı?

Cincinnati Üniversitesinde başvurular yıl boyunca yapılabilmektedir. Tabii öğrencilere tavsiyemiz erken başvuru yapmalarıdır. Bu genelleme haricinde Mimarlık ve dizayn programları için son başvuru tarihi 1 aralıktır.(bir sonraki yıl eylül dönemi)

Uluslararası öğrenciler için eğitim ve konaklama ücretlerinden bahseder misiniz?

Cincinnati Universitesinde yıllık (3 dönem)eğitim ücreti lisans programları için 23922 USD, yüksek lisans programları içinse 21495 USD dır. Yaklaşık yıllık konaklama giderleri de 11067 USD dir.

Mezunlara sunduğunuz özel hizmet veya servisler var mı?

Oldukça aktif bir mezunlar birliğine sahip Cincinnati Üniversitesinin dünyanın birçok yerinde merkezleri bulunmaktadır. Mezunlar birliğiyle ilgili daha detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

http://www.alumni.uc.edu/

  • Paylaş: