• Kanada Vize İşlemleri ve Ücretleri

Kanada Vize İşlemleri

Kanada vizesi, göçmen ağırlıklı her ülkede olduğu gibi çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır. Vize alma amacınız eğer turistik ise farklı eğitim ise farklı uygulama ve ücretlendirme vardır. Kanada vizesi başvuruları için en güncel uygulamalar ve değişikliklerden haberdar olmak için ofislerimizi arayabilirsiniz. 

Kanada Vize Ücretleri

Kanada için bir çok vize türü mevcuttur ancak öğrenciler için uygulanan vize türleri ve ücret tablosu aşağıdadır. 

Vize TürüVize ÜcretiParmak İzi Ücreti
Öğrenci vizesi (Short term study visa) 100 CAD 85 CAD
Öğrenci vizesi (Study Permit) 150 CAD 85 CAD
Turistik vize 100 CAD 85 CAD

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır

Vize aşamasında öncelikle öğrenciyi ülkesine bağlayan sebepler olmalıdır. Burada öğrenci olması, kişinin burada çalışıyor olması ve Kanada’ya eğitim amaçlı izinli gidecek olması gibi. Eğer bu etmenler yerine oturuyorsa, sponsorun hesabında tüm giderleri karşılayacak miktarda parada varsa vize genel anlamda yerine oturur. Kanada vizesi için yazılacak niyet mektubu da büyük önem arz etmektedir. Niyet mektubu hazırlanması konusunda eğitim danışmanlarımız sizlere yardımcı olmaktadır.

Vize dosyası hazırlandıktan ve danışmanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra  Kanada Konsolosluğu’na yollanmaktadır. Ortalama vize süresi 2-8 hafta arasında değişmektedir. Vize sonuçları başvuru sahibinin belirttiği iletişim kanallarına bildirilmektedir. Sonuç belli olduktan sonra öğrencinin uçak bileti ve konaklama onayı belli olur. Öğrenciye şubelerimizde gitmeden önce Kanada ile ilgili oryantasyon verilir.

Detaylı bilgi için bilgi istek formu doldurabilir veya size en yakın ATLAS ofisine gelebilirsiniz.

  • Paylaş: