Her geçen yıl artan sayıda Türk vatandaşının üniversite eğitimi ve turistik amaçlarla gittiği Ukrayna’nın en çok uluslararası öğrenci ve turist çeken şehri olan Odessa’da güzel bir yaz tatili geçirirken aynı zamanda İngilizce veya Rusça dil eğitimi alma olanağı sunan kurs programları yurt dışından gelen öğrenciler için birçok avantaj sunmaktadır.

Kontenjanların sınırlı tutulduğu söz konusu programlarda dersler, Ukrayna’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Odessa Politeknik Üniversitesinde yurt dışından gelen öğrencilere İngilizce ve Rusça hazırlık eğitimi veren deneyimli öğretim üyeleri tarafından üniversite bünyesinde verilmektedir.

Kurslara kabul edilmek için herhangi bir koşul bulunmadığından sadece yeni kimlik kartlarıyla başvuru yapılabilmektedir.

Eco ve lux olarak adlandırılan iki kurs seçeneğinin arasındaki tek fark “Eco Paket”te 3 kişilik odada “Lüx Paket”te ise iki kişilik odada kalınacak olmasıdır.

Öğrencilerin büyük çoğunluğunu Türkiye’den giden öğrencilerin oluşturduğu kurs programlarında İngilizce ve Rusça kurslarının ücretleri arasında bir fark bulunmamaktadır.

Konaklama Koşulları

Öğrenciler kurs süresince Odessa Politeknik Üniversitesinin yurtlarında kalacaklardır. Elektrik, su, çamaşır makinası, sınırsız internet gibi olanakların ücretsiz olarak sunulduğu öğrenci yurtları yakın zamanda kapsamlı bir onarım görerek yenilenmiş olduğundan öğrenciler için oldukça konforlu bir yaşam alanı sunmaktadır.

En fazla 50 kişinin kalabildiği ve Ukrayna’daki öğrenci yurtlarının genel standartlarının üzerinde bir hizmet kalitesine sahip olan bu yurtlarda her katta buzdolabı ve ocağın yer aldığı ortak kullanıma açık bir mutfak ile her iki oda için ortak kullanıma sunulmuş bir banyo ve tuvalet bulunmaktadır.

Kurs Programları İle İlgili Ayrıntılar

Kurs başlangıç ve bitiş tarihleri: 01.07.2020 – 30.08.2020

Son kayıt tarihi: 20.06.2020

Toplam Ders Saati: 160 saat

Sınıf Mevcutları: 8 – 10 kişi

Derslerin görüleceği okul: Odessa National Polytechnic Universty   (Odessa Politeknik Üniversitesi)

Konaklama: Üniversite bünyesindeki öğrenci yurdu

Eco Paket Ücreti: 1.690 ABD doları

Lüx Paket Ücreti: 1.790 ABD doları

Erken Kayıt İndirimi:

01.01.2020 tarihine kadar yapılan kayıtlarda 300 ABD doları, 01.03.2020 tarihine kadar yapılan kayıtlarda 200 ABD doları – 01.05.2020 tarihine kadar yapılan kayıtlarda 150 ABD doları, 01.06.2020 tarihine kadar yapılan kayıtlarda ise 100 ABD doları indirim sağlanacaktır.

Ödeme Koşulları

Paket ücretlerinin 750 dolarlık kısmı Türkiye’de, geri kalan kısmı ise Ukrayna’da ödenecektir.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

  • 2 ay süresince 160 ders saati İngilizce veya Rusça eğitimi
  • Rusça – Türkçe sözlük
  • 2 ay süresince danışmanlık hizmeti
  • Konaklama
  • İstanbul veya Ankara çıkışlı gidiş – dönüş uçak bileti
  • Havaalanında karşılama
  • Şehir tanıtımı
  • Kullanılabilir telefon hattı

NOT: Öğrenci yurdunun talep ettiği 100 ABD doları tutarındaki depozito ücreti ile beslenme ve şehir içi ulaşım giderleri öğrencilere aittir.

 Detaylı bilgi için size en yakın ATLAS ofisine gelebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: