Kanada’da Burslu Üniversite Eğitimi

Simon Fraser University, Frasier International College’ta üniversite hazırlık eğitimi alan ve not ortalaması 3,7 / 4,0 olan öğrencilere katılmak istedikleri lisans programı için 3,500 C$ burs vereceğini açıkladı. Burs imkanından yeni başlayacak olan öğrenciler yararlanabileceği gibi eğitimine şu an FIC’de devam eden öğrencilerde burs kapsamındadır.

 

Kanada’nın en iyi üniversitelerinden olan ve British Columbia Burnaby’da bulunan Simon Fraser University, bünyesinde eğitim almak isteyen uluslar arası öğrenciler için Frasier International College’la ortak bir çalışma yürütmekte ve öğrencilerin en kolay şekilde eğitim alabilmelerini sağlamaktadır.

 

            Fraser International College  (FIC) Simon Fraser University’de lisans programına devam etmek isteyen fakat İngilizcesi yeterli olmayan uluslararası öğrencilere dil ve lisans programlarına giriş dersleri vermektedir. Üniversite transfer programını (UTP) başarıyla bitiren öğrenciler üniversitenin İşletme, Bilgisayar bilimleri veya sosyal bilimler alanlarından birine geçiş yapabilmektedirler.

 

            UTP iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci basmakta öğrenciler İngilizce başta olmak üzere işletme, bilgisayar ve sosyal bilimlere dair farklı dersler alıyorlar. Burada istenilen ortalamayı tutturan öğrenci UTP ikinci basamağına geçmeye hak kazanıyor. İkinci basamak öğrenciler alan belirleyip lisans okumak istedikleri bölümlere ana giriş derslerini alıyorlar. İşletmeye devam etmek isteyen öğrenciler iktisat, işletme finans dersleri alırken, bilgisayar bilimlerine devam etmek isteyen öğrenciler ise bilgisayarla alakalı teknik derslerde öğrenim görüyorlar.

 

            UTP ikinci basamağını bitiren öğrenciler belirledikleri alanın 2. sınıfından Simon Fraser University’ye devam ediyorlar.

 

            Fraser International College’taki UTP programına başvuru koşulları

 

1)     IELTS 5.0 / 9.0 veya Toefl iBT 69 / 120

2)     Lise not ortalaması 3.7 / 5.0 ve üzeri istenmektedir.

 

İngilizce yeterlilik sağlayamayan öğrenciler için kampüs içinde İngilizce hazırlık kursları da bulunmaktadır. IELTS’ten 4.5 ve eş değer puan alan öğrenciler bu programa katılarak tekrar sınava girmeksizin UTP’ye devam edebilmektedirler.

 

Eylül, Ocak ve Mayıs olmak üzere yıllık üç başlangıcı bulunan programın ücretleri şöyledir :

 

UTP Basamak 1      : 12,880 C$

UTP Basamak 2      : 15,000 C$

PAS (3 ay)             :   4,775 C$

 

 

Programlar ve başvurular hakkında detaylı bilgi için Atlas danışmanlarıyla görüşebilirsiniz.

  • Paylaş: