Kanada'da Çalışma İzni ile Kolej Eğitimi

Kanada Kolejlerinde, sertifika ve diploma programları sonrasında, öğrencilere sağladığı maaşlı staj imkanı ile dikkat çeken ülkelerden bir diğeridir. Özellikle İşletme, Turizm ve Otelcilik gibi alanlarda diploma programlarına katılım sonrasında sağlanılan staj olanaklarıyla, öğrenciler hem  İngilizcelerini  gerçek bir iş ortamında pratik etme şansı sağlarken hem de para kazanabilmektedir. Ayrıca Devlet okulları tarafından,  Üniversite mezunlarına yönelik sunulan 12 ay ve üzeri Post-Graduate Diploma  programlarını tercih eden öğrenciler, programı başarıyla bitirmeleri durumunda, Kanada’da 1 yıl süreli çalışma ve oturum izni elde ederler. Ayrıca 2 yıllık sertifika programlarını tercih eden öğrenciler tercih ettikleri bölüme göre 2 veya 3 yıllık çalışma izni elde ederler.  Kanada'da kolej eğitimi başka bir çok programla birleştirileceği gibi Kanada'da göçmenlik düşünen öğrenciler için de oldukça kolaylık sağlayan bir eğitim türüdür. 

Kanada'da Kolej Eğitimi Tam Olarak Nedir? 

Kanada'da kolej eğitimi, öğrencilerin bir çok farklı disiplinde eğitim almasına imkan tanıyan, eğitim ve iş hayatını birleştirme amaçlı eğitim veren kurumlardır. Aşağıdaki videomuzda Kanada kolej eğitimini sizler için hızlı ve basit bir şekilde anlattık. 

Kanada Kolejleri Sertifika programları listesi ve fiyatları için tıklayınız

Kanada Eğitim Sistemine Genel Bakış

Kanada sertifika programları konusunda detaylı bilgi için bilgi istek formu doldurabilir veya size en yakın ATLAS ofisine gelebilirsiniz.

  • Paylaş: