• Sydney Üniversitesi

Sydney Üniversitesi Avustralya’nın ve Dünyanın en büyük ve en prestijli

üniversitelerinden biridir. 1850’de kurulmuş olan Üniversite Avustralya’nın ilk üniversitesidir ve ülkenin önde gelen araştırma ağırlıklı sekiz üniversitesinin oluşturduğu “Group of Eight”’ üyesidir. Üniversite, dünyada en önde gelen ilk 50, Avustralya’da ise ilk üç üniversite arasındadır. Şu anda yaklaşık 51.000 öğrenci (130 farklı milletten yaklaşık11000 yabancı öğrenci dahil olmak üzere) en yüksek düzeyde akademik eğitim olanaklarından yararlanmaktadır

 

Lokasyon

 

Sydney Üniversitesi Avustralya’nın en dinamik, heyecan verici ve kültürel çeşitliliği olan şehrinde, Sydney’dedir. Ana yerleşkemizde, tarihi koruma altındaki taş binalarla ultra modern binalar yan yana, yeşil park alanlarının içindedir. Ayrıca Sydney Üniversitesi Sydney’in dünyaca ünlü harika plajlarına ve şehir merkezine son derece yakın mesafededir.

 

Fakülteler

 

Sydney Üniversitesiin sekiz yerleşkesindeki 16 fakültesinde Avustralya üniversiteleri arasındaki en kapsamlı diploma, sertifi ka ve ders seçme olanakları sunulmaktadır. İşletme, Mühendislik, Eğitim, Ziraat, Gıda ve Doğal Kaynaklar, Mimarlık, Planlama ve Tasarım, Sanat, Sosyal Bilimler, Dişçilik, Ekonomi, Sosyal Yardım, İletişim Teknolojileri, Sağlık Bilimleri, Hukuk, Tıp, Müzik, Hemşirelik, Ebelik, Eczacılık, Fen, Veterinerlik ve Görsel Sanatlar eğitim verilen alanlardan bazılarıdır

 

http://sydney.edu.au/courses/

 

Eğitim ve Öğretim

 

Akademik ve öğretim kaynaklarımız arasında Avustralya’nın en büyük üniversite kütüphanesi ve en gelişmiş teknik, bilgisayar ve araştırma olanakları bulunmaktadır. Sydney Üniversitesi Avustralya’nın en kapsamlı araştırma programlarına sahiptir ve Avustralya hükümetinden en yüksek düzeyde araştırma finansmanı alan kuruluşlar arasındadır. Mezunları arasında, dünyanın her yerinde hem devlet sektöründe hem de özel sektörde yüksek ve etkili pozisyonlara gelmiş çok sayıda üst düzey profesyonel bulunmaktadır. Öğretim üyeleri Avustralya’dan ve dünyanın her tarafından özenle seçilmiş, konularında uzman, hem eğitim ve öğretim, hem de endüstri ve iş hayatında zengin deneyimleri olan akademisyenlerdir. Öğretim üyelerimiz kendi alanlarında, araştırmaya dayalı olarak edindikleri ve yılların birikimi olanbilgilerini verdikleri derslere yansıtarak ilgi çekici, teşvik edici ve heyecanlı bir ders ortamı yaratırlar. Öğrenci sayısına göre son derece yüksek bir öğretim üyesi oranına sahip olmamız sınıfların küçük olmasını sağlamakta ve böylece öğretim üyelerimiz öğrencilerin kişisel gereksinmeleriyle yakından ilgilenebilmektedir Öğrencilerimizin hizmetine sunulan ders dışı spor ve dinlenme olanak ve tesisleri ile çeşitli ilgi alanlarına hitap eden kulüpler ve dernekler de dünya standartlarındadır. Öğrenci destek servisimiz Avustralya üniversiteleriarasında en iyi servis seçilmiştir.

 

University of Sydney kuruluşundan bu  yana kalitesi, güvenilirliliği ve ilkeleri ile çok imrenilen ve model olarak alınan bir üniversite olmuştur ve öğrencileri, öğretim üyeleri, mezunları, iş ve sanayi dünyası ve hükümet nezdinde son derece saygın ve güvenilen bir üniversitedir. Bilgi arayıp edinme, yeni bakış açıları geliştirme ve problemleri yaratıcı şekilde çözme,g eliştirilmesi için yardımcı olduğumuz niteliklerdir

 

 

Uluslar arası öğrenciler için sağlanan imkanlar

 

Sydney Üniversitesi öğrenci merkezli bir üniversite olmakla gurur duymaktadır. Öğrencilerine kaliteli bir diplomanın yanında destek, danışmanlık ve teşvik sağlamaktadır.

 

Öğrencilere sağlanan hizmetler arasında

 

·      Hava alanı karşılaması ; Sydney hava alanına varan öğrenciler Sydney  Üniversitesi görevlileri tarafından karşılanmakta, kampuslerine yada konaklamalarına bırakılmaktadır.

 

·      Uluslar arası öğrenci danışmanlığı ; Sydeny Üniversitesi Uluslar arası öğrenci danışmanlığı takımı, kampus öğrencilerine danışmanlık ve destek sağlamaktadır, uluslar arası öğrencilere eğitimleri süresince verimliliklerini arttırabilmek üzere yardım etmektedirler.

 

·      Uluslar arası kayıt ve oryantasyon programı ; Her semestırın başında düzenlenen bu zorunlu program öğrencilere eğitim kadrosunu ve önemli aktiviteleri tanıtır.

 

·      Sydney  üniversitesi uluslar arası öğrenciler ile Avustralya’li öğrencilerin kaynaşmasını sağlayarak uluslar arası öğrencilerin yerel hayat ve kültür hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar.

 

İngilizce Eğitim Programları

 

Sydney  Üniversitesi İngilizce dili enstitüsünde İngilizce kursları sunulmaktadır. Akademik amaçlı dil eğitim programını başarıyla tamamlayan öğrenciler Sydney üniversitesinde  lisans ve master programlarına direkt başlayabilmektedir. Yoğun Akademik İngilizce programı öğrencilerin üniversite eğitimine hazırlar.

 

Kabul Şartları

 

Lisans Programları

Lisans programlarına kabul edilmek isteyen uluslar arası öğrencilerin öncelikle foundation eğitimi alması gerekmektedir.  Bazı kursların ek gereklilikleri de olabilmektedir.

 

Yüksek Lisans Programları

Yüksek lisans programlarına başlamak isteyen öğrenciler lisans mezunu olmalıdır. Gereklilikler doktora, master ve diploma programlarına göre farklılık göstermektedir. Bazı programlar için iş tecrübesi sahibi olmak avantaj sağlamaktadır.

 

http://sydney.edu.au/future-students/

 

Mezunlar İçin

 

Eğer Sydney Universitesi mezunu iseniz Mezunlar birliği öğrenciler ve profesyonellerle iletişim halinde kalmanız için mükemmel bir yoldur. Mezunlar birliği üyeleri birçok sosyal ve profesyonel hizmete ulaşma ve profesyoneller yönelik organizasyonlara katılma hakkına sahiptir.

 

Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Sydney Üniversitesinin resmi temsilcisi olarak bütün başvuru ve yerleştirme işlemlerini ücretsiz yürütmektedir

 

Sydney Üniversitesi ile ilgili daha fazla bilgi için

www.sydney.edu.au

 sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

  • Paylaş: