Türk öğrencilere tavsiyemiz Boston’ı denemeleri

Türk öğrencilere tavsiyemiz Boston’ı denemeleri

Boston’ın şehir merkezine sadece birkaç duraklık mesafede yer alan Boston International Academy (BIA), Türk öğrencilere Bostan’a gelmelerini ve bu deneyimi yaşamalarını tavsiye ediyor. BIA yetkilileri sorularımızı yanıtladı.

-Öğrenciler niye sizin okulunuzu seçiyor?
Öğrenciler bizim okulumuza gelmeyi tercih ediyorlar çünkü çok küçük sınıfları bulunuyor. Öğrenciler deneyimli öğretmenlerle daha çok bilgi edinebiliyorlar.

-Düşük ve yüksek sezonlarda kaç öğrenciniz oluyor? Öğrencilerin oranı ve Türk öğrencilerin yüzdesi nedir?
Biz küçük bir okuluz. Yüksek sezonda yaklaşık 50, düşük sezonda ise 20 öğrencimiz var. Her sınıfta 8’den fazla öğrenci bulunuyor. Okulumuza dünyanın her yanından öğrenciler geliyor. Asya, Avrupa ve Güney Amerika’dan öğrencilerimiz var. Türk öğrencilerin oranı ise çok az.

-Program ve eğitim sisteminizle ilgili bilgi verebilir misiniz?
ESL ve TOEFL hazırlık programları öneriyoruz. ESL için 1-4 seviyesi ve TOEFL için 1-2 seviyesi bulunuyor. Okuma, yazma, konuşma, dinleme, gramer ve telaffuza yönelik entegre edilmiş kitaplar kullanıyoruz. Her bir dönemde bilgisayar ve video derslerini koyuyoruz. Öğretmenlerimiz kitapları başka materyallerle, aktiviteler ve oyunlarla bütünlüyorlar.

-Öğrencilere ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?
Öğrencilere vize başvurusu sırasında yardımcı oluyoruz. Ayrıca, apartman ya da aile yanı bulmada, sağlık sigortasını yapmada ve Amerika’da yaşam ve eğitimle ilgili yaşadığı diğer problemlerin çözümünde yardımcı oluyoruz. Ders dışı program olarak sosyal aktiviteler, turlar ve küçük gezilerin tamamlanmasında da rol alıyoruz.

-Bize ülkenizle ilgili ve eğitim yeri olarak şehrinizden bahseder misiniz acaba?
Boston üniversite ve öğrenci şehridir. Şehrin sağ tarafında Boston Üniversitesi, Boston Koleji ve UMass Boston ve diğer kolejler bulunur. Kültürel ve tarihi alanlarla dolu büyük değişik bir şehir burası. Boston Amerika’nın en eski şehri olup, halen en eski metro sistemine sahip bir şehir. Şehrin dışında bulunan dağlara, ormanlara, plajlara ve küçük  kasabalara ulaşmak kolay. Her zaman bir şeyler yapabilir ve arkadaş edinebilirsiniz.

-Okulun lokasyonu ve olanaklarıyla ilgili bilgi verebilir misiniz?
BIA Brighton’da Massachuetts bölgesinde konumlanmış ve Japon stili parlak bir bina şeklindedir. Boston şehrin merkezine sadece birkaç duraklık mesafede yer alır. Süpermarketler, restoranlar, eczaneler ve postane yakın mesafede. Öğrencilerin kullanımı için her gün açık olan kütüphane ve büyük bilgisayar laboratuvarı bulunuyor.

-Bize fiyatlar, promosyon ya da indirim olarak ne önerebilirsiniz?
İndirimli eğitim fiyatı ESL sınıfları için aylık 725 USD ve TOEFL hazırlık sınıfları için 775 USD. Eğitim ücreti 4 aylık katılımdan sonra düşüyor.

-Ülkenizdeki ve şehrinizdeki yaşam giderlerinden bahseder misiniz?
Boston büyük bir şehir. Bazı şeyler pahalıdır fakat her zaman uygun şeyler bulabilirsiniz. Konaklama aylık 600-1.000 ABD Doları. Bu bir yatak odası fiyatından fazla tutar. Restoranlar kişi başına 10-20 ABD Doları civarında. Süpermarketlerden yemek almak ve evde pişirmek daha ucuz. Herhangi bir yerden müze girişleri, konserler ve tiyatro fiyatları 10-75 ABD Doları arasında. Şehirde her zaman ücretsiz aktiviteler bulunuyor.

-İyi dereceye gelmek için ülkenizde ortak olduğunuz kolejler var mı?
Ortağımız yok fakat biz buradan öğrencilerin sorularını cevaplıyoruz ve başvurularında yardımcı oluyoruz.

-İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere ne tavsiye edersiniz?
Türk öğrenciler için okulumuza gelmelerini ve Boston’ı deneyimlemelerini tavsiye ediyoruz. Burada öğrencilerimiz sınıflarında memnunlar ve öğretmenlerin mükemmel olduklarını söylüyorlar. İngilizceniz büyük bir hızla ilerleyecek ve gerçek hayatta burada yaşarken dili ilerletmek için sonsuz seçeneğiniz olacaktır.

Paylaş:
Yazdır