Londra’da uzun yıllardır faaliyet gösteren popüler dil okullarından biri olan Oxford House College bu sebeplerden ötürü Türk öğrenciler tarafından rağbet gören bir dil okuludur.
Okul 1974 yılından kurulmuştur. Bu tarihten itibaren İngiltere’nin Londra şehrinde faaliyet vermektedir. Okulun programları arasında İngilizce dil kursları, üniversite kursları ve eğitim programları yer almaktadır.
Oxford House College British Council tarafından tanınan ve onaylanmış bir okuldur.

Okulun Üniversite ve master düzeyinde Ticaret , Turizm ve Seyahat programları bulunmaktadır.

Okul ayrıca İngiltere dışında yaşayan İngilizce öğretmenleri için Cambridge CELTE ve DELTA programları sunmaktadır.
Okul programları yılın hemen her döneminde, büyük çoğunluğu her pazartesi başlamaktadır.

Okulun Londra dışında 2 şubesi daha bulunmaktadır. Bir şubesi Oxford şehrinde bir digger subside Stratford-upon-Avon şehrinde yer almaktadır. Bu şubelerde British Council tarafından onaylanmıştır.

Okulun yetkilisiyle ATLAS olarak bir röportaj yaptık bakın bize nasıl cevaplar verdi okulla ilgili.
1-Neden öğrenciler Oxford House College’i seçmeli?:

Bunun birçok sebebi var. Bu sebeplerin en önemlileri Oxford House College yaklaşık 30 yıldır İngilizce eğitimi vermektedir. Lokasyon olarak öğrencilerin en çok tercih ettiği Başta Londra olmak üzere, Oxford ve Stratford upon Avon şehrinde yer almaktadır. Yüksek akademik standartlarıyla uluslararası üne sahiptir.100 den fazla farklı milletten öğrenci bulunmaktadır.

2-Yuksek ve düşük sezonda yaklaşık kaç öğrenci okulunuzda egitim görmektedir ?Bu öğrenciler arasındaki Türk öğrenci oranı nedir?:

Londra düşük sezonda 700, yüksek sezonda 1500 öğrenci.
Oxford düşük sezonda 120, yüksek sezonda 300 öğrenci.
Stratford upon Avon düşük sezon 50, yüksek sezon 150 öğrenci eğitim almaktadır.

İlk 10 arasında yer alan milletlerin okulda dağılımı - Londra İspanyol 13 %, Koreli 11%, İtalyan 10%, Türk 7%, Brezilyalı 6%, Japon 5%, Kolombiyalı 4%, Fransız 4%, Rus 4%, İranlı 3% oranındadır . Oxford Kolombiyalı 13%, Tayland 11%, İspanyol 9%, İtalyan 9%, Japon 7%, Brezilyalı 5%, Cinli 4%, Suudi Arabistan 4%, Fransız 3%, Türk 3% oranındadır.

3- Bize okulunuzdaki programlardan bahsedebilir misiniz :

Oxford House College olarak  Genel İngilizce, Is İngilizcesi, IELTS sınav hazırlığı, Konuşma ve Telaffuz sınıfları, Cambridge sınav hazırlığı, Yurt dışındaki Öğretmenlere yönelik CELTA, DELTA kursları, bire bir özel dersler, Çocuk kampları, İngilizce ile birlikte Üniversite ve yüksek lisans düzeyinde kurslar sunmaktayız.

4-Ogrenciler için ne gibi servisleriniz bulunmaktadır?:


Oxford House College olarak öğrenciler için konaklama ve havaalanı transferi hizmeti sunmaktayız.

5-Bize ülkeniz ve okulunuzun bulunduğu lokasyonlarla ilgili kısa bilgi verebilir misiniz?:

Londra: Okulunun bulunduğu bölge Londra merkezde yer almaktadır. Toplu taşımaya çok yakındır. Turist aktivitelerinin bulunduğu bölgede yer alıp, British Muzesine, tiyatrolara, Covent Bahçesine ve daha bir çok.
Oxford:Oxford şehri İngiltere’nin en güzel şehirlerinden bir tanesidir . Academis mirasın ve tarihi binaları ile unlu bir şehirdir .Okulumuz şehir merkezindeki King Edward Caddesi çok yakındır . Bir çok Oxford üniversitesine, alışverişe merkezlerine, müzelere, cafe restoranlara, tren ve otobüs istasyonlarına yakın durumdadır.

Stratford upon Avon: Bu şehrin bilinmesinin en önemli sebebi unlu yazar William Shakespeare’in doğduğu şehirdir .Bu şehirde 2 büyük tiyatroyla birlikte Royal Shakespeare Tiyatrosu da bu şehirde bulunmaktadır.

6-Bize okulunuzun tesisleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz:

Londra: Modern bir şehir, sınıfları aydınlık, büyük bir kütüphanesi, bilgisayar odası, ücretsiz Wi-Fi, öğrenci kafeteryası. Londra Oxford House College 3 şube içinde en büyük olanıdır.

Oxford: Okulda 18 derslik bulunmaktadır, ders çalışma merkezi, bilgisayar odası, ücretsiz Wi-Fi. Sınıflar aydınlık ve manzaralıdır

Stratford upon Avon: Okul aydınlık sınıflara sahiptir, kütüphane, bilgisayar odası, öğrenci mutfağı, masa tenisi bulunmaktadır.

7-Okulunuzun haftalık eğitim ücretleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz:?
Haftalık İngilizce eğitim ücretleri 130 sterlinden başlayarak, hafta sayısı arttıkça haftalık okul ücreti 90 sterline kadar düşmektedir.

8-Bize bu şehirlerde yasama maliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?:

Londra: Londra şehri çok pahalı bir şehir olmakla birlikte özellikle ulaşım ve konaklama fiyatları yüksektir. Öğrencinin ayda en az 800 sterline ihtiyacı vardır.
Oxford: Öğrenci aylık minimum 650 sterline ihtiyacı vardır. Bununla konaklaması, ulaşımını karşılayabilir Londra şehrinde biraz daha ucuzdur.
Stratford upon Avon: Öğrencinin ayda minimum 650 sterlini ihtiyacı olacaktır bu şehirde. Bununla konaklaması ve ulaşım giderlerini karşılamasına yetecektir. Bu şehirde yine Londra dan çok daha ucuzdur.
 

Paylaş:
Yazdır