St Giles International okullar grubu 2007’de Language Travel magazine tarafından verilen en iyi zincir okullar ödülünü kazandı. Grubun Kanada’daki okulu St Giles Vancouver’ın, Kanada’daki resmi ve özel eğitim kurumlarını akredite eden


St Giles International okullar grubu 2007’de Language Travel magazine tarafından verilen en iyi zincir okullar ödülünü kazandı. Grubun Kanada’daki okulu St Giles Vancouver’ın, Kanada’daki resmi ve özel eğitim kurumlarını akredite eden tek kurum olan Languages Canada’dan akreditasyonu bulunuyor. Okulun Yetkilisi Haruna Kool anlattı.

 

Programlarınız neler?

Geniş bir program yelpazesine sahibiz. Genel İngilizce’nin yanı sıra profesyonellere ve iş insanlarına yönelik Platinum programları, full-time iş İngilizcesi programı, profesyonel staj yerleştirme ve sınav hazırlık kurslarımız (Cambridge, TOEFL, TOEIC ve IELTS) var.

 

Öğrenci sayınız ve uluslararası öğrenci oranlarınız nedir?

Düşük sezonda 70, yüksek sezonda 120 öğrencimiz bulunuyor. 2007 verilerine göre öğrenci sayımızın en yoğun olduğu 5 ülke Kore (% 33.3), Meksika (% 15.7), Brezilya (% 13.6), İsviçre ve Türkiye (her ikisi de % 5.8)

 

Öğrencilerin okulunuzu tercih etmelerinin nedenleri neler?

St Giles International okullar grubu 2007 yılında Language Travel magazine tarafından en iyi zincir okullar ödülünü kazandı. 2006 yılında Best School ödülünü kazandı. St Giles International Vancouver ise, yakın geçmişte Kanada’daki resmi ve özel eğitim kurumlarını akredite eden tek kurum olan Languages Canada’dan akreditasyon aldı.

 

Programlarınız ve eğitim sisteminiz hakkında bilgi verir misiniz?

İngilizce öğretiminde öğrenci merkezli ve içerik bazlı yöntem kullanıyoruz.Okul içerisinde English-only politikamız sistemimizin bir parçası ve tüm öğrencilerin kendi aralarında dahi İngilizce konuşması zorunlu. Ayrıca tüm öğretmenlerimiz TESL sertifikalı.

 

Öğrencilere yönelik ne gibi hizmetleriniz var?

Ücretsiz DVD kütüphanesi, internet erişimi, öğrenci odasındaki bilgisayarlarda Skype, akademik danışmanlık ve öğrenci aktiviteleri.

 

Vancouver öğrenciler için nasıl bir şehir?

Vancouver dünyanın en güzel şehirlerinden biri. British Colombia eyatetinin Güney Batı ucunda Pasifik okyanusu ve sahil dağ sıraları arasında yer alıyor. Doğal güzellikleri ve kozmopolit şehir merkeziyle birçok kişiyi kendine çekiyor. Öğrenciler açısından en önemli avantajlarından biri, İngilizce konuşulan diğer ülkelerden farklı olarak Kanada ingilizcesinin doğal yapısı bulunması ve ufak bölgesel farklılıklara sahip olması. Bu da İngilizce öğrenimi için Kanada’yı popüler kılan bir etken.

 

Okulunuzun konumu ve donanımları hakkında bilgi verir misiniz?

St Giles Vancouver şehrinin tam merkezinde yer alıyor. Modern bir ofis binasının toplam 4 katında eğitim veriyoruz. Tüm sınıflar tam donanımlı ve her sınıfta interaktif tahta bulunuyor. 12 bilgisayara sahip bilgisayar odası, kafe tarzı öğrenci alanı, koltuklar, ses sistemi ve Skype donanımlı 4 bilgisayar var. Okul içerisinde kablosuz internet erişimi bulunuyor. İş adamlarına yönelik Platinum merkezimizde (ayrı giriş ve donanıma sahip fakat aynı binada) özel sınıflar, bilgisayar ve özel ikramların, gazete ve derginin sunulduğu öğrenci alanı mevcut.

 

Şu anda geçerli indirimleriniz var mı?

Ocak-Mayıs 2008 arasında yapılacak kayıtlarda geçerli %10 indirim Genel İngilizce ve Platinium kursları için devam ediyor.

 

Kanada’da bir öğrencinin yaşam masrafları nedir?

Öğrenciler aile yanı konaklama seçeneğini seçtiklerinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de ücrete tabi olarak haftalık 191 CA$ öderler. Öğlen yemeği için ortalama 6-7 CA$ verirler. Bazı okul aktiviteleri ücretsiz fakat örneğin katılımı ücretli olan haftasonu gezileri gidilecek yere de bağlı olarak 30 CA$ veya daha fazla tutabilir. Toplu ulaşım da oldukça uygundur. 4 hafta veya üzeri kalacak öğrenciler ekonomik aylık bilet alıp 99 CA$ öderler.

 

İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?

Birçok Türk öğrenci indirimli ISC fiyatlarından yararlanmak için 6 ay ve üzeri eğitime kayıt olur. ISC programlarının en güzel yanlarından biri de esnekliği. Öğrenciler Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve/veya test hazırlık kurslarına geçiş yapabilirler. En iyi yöntem okulda yetkili danışmanlarla öğrencinin  hedefleriyle ilgili görüşüp, beklentilere uygun program çıkarılmasıdır.

Paylaş:
Yazdır