Scprachcaffe Brighton, İngiltere’de bulunan 3 Sprachcaffe okulundan biri. 25 yıllık tecrübe ışığında İngilizce eğitimi verilen okul, Brighton’un bir tatil şehri olması nedeniyle öğrencilere tatil ve dil öğrenimini bir arada yapma fırsa

Scprachcaffe Brighton, İngiltere’de bulunan 3 Sprachcaffe okulundan biri. 25 yıllık tecrübe ışığında İngilizce eğitimi verilen okul, Brighton’un bir tatil şehri olması nedeniyle öğrencilere tatil ve dil öğrenimini bir arada yapma fırsatı veriyor. Okul Yetkilisi Denise Karadağ, “Öğrencilerimize standart dil eğitimi vaat etmiyoruz” diyor

 

Okulunuzun fiziksel koşulları neler?

- Brigton Dil Okulumuz, konum olarak pek çok okula istinaden avantaja sahip. 14 özel sınıfın bulunduğu bir binamız, dil laboratuvarı, özel çalışma odası ve öğrencilerimizin dinlenmesi için geniş bir bahçemiz var.

 

Öğrenci sayınız nedir?

- Okulumuzda pek çok ulustan çeşitli insanların bir uyum içinde yaşamalarından gurur duyuyoruz. Özellikle yaz aylarında, dünyanın çeşitli ülkelerinden 250’ye yakın öğrenci kurumumuza geliyor. Yaz sezonu dışında da ortalama 120 öğrenci sürekli eğitim alıyor. Türk öğrenci oranımız yüzde 10 civarında, yaz sezonu dışında bu rakam yüzde 3’lere kadar geriliyor.

 

Öğrenciler neden Sprachcaffe’de dil öğrenmeyi tercih ediyorlar?

- Öncelikle 25 yıllık tecrübenin bunda etkisi büyük tabii. Bunun yanı sıra öğrencilerimize standart dil eğitimi vaat etmiyoruz. Yoğun, birebir ve İş İngilizcesi gibi öğrencilerimizin ihtiyaçlarına yönelik kurslar açıyor ve onlara en doğru bilgiyi olabilecek en kısa sürede iletiyoruz.

 

Sprachcaffe öğrencilerine değişik metodlarla yardımcı oluyor diyebilir miyiz?

- Tabii ki, yılların getirdiği tecrübe ile pek çok metod geliştirdik. Örneğin öğrencilerde ilk zamanlar oluşan ‘ben bu dili öğrenemeyeceğim’ korkusunu yenmek için daha spontane ve yaratıcı bir yol izlemeye karar verdik. Dersler akademik bir yapıdan uzaklaşıp daha sohbet havasına büründüğü zaman öğrencilerimiz hem aslında İngilizce’nin çok zor bir dil olmadığını, hem de kendilerinin Sprachcaffe ye geldikten sonra ne kadar gelişme kaydettiklerini yaşayarak öğreniyorlar.

 

Öğrencilerinize ders dışı aktivite imkanı sağlıyor musunuz?

- Ders bitimlerinde öğrencilerimiz öğretmenleri ile toplanarak İngiliz ve dünya kültürü hakkında konuşabiliyorlar. Ayrıca şehir hakkında detaylı bilgiye birinci ağızdan ulaşabiliyorlar. Gerek Brighton’da gerek Londra’daki okullarımızda düzenlenen gezilerle öğrencilerimize yaşadıkları coğrafyanın güzellikleri ve kültürel birikimi aktarılıyor.

 

Öğretim üyesi seçerken kriterleriniz neler?

- Sprachcaffe Dil Okulları, eğitmenlerini tamamen üniversitelerin ilgili departmanlarından mezun, öğretmenlik konusunda istekli ve kesinlikle anadili İngilizce olan kişilerden seçer. Öğretmenlik sizlerin de bildiği gibi ayrı bir yetenek gerektiren bir meslektir, bu nedenle öğretmenlerimizde bu yeteneğin olup olmadığı sürekli takip ve tetkik edilir.

 

Brighton’daki Dil Okulu’nun imkanları neler?

- Scprachcaffe Brighton, İngiltere’de bulunan 3 dil okulumuzdan biri. Bildiğiniz gibi İngiltere orijinal İngilizce’nin anavatanı olması sebebiyle öğrencilerimizin yoğun olarak talep ettiği ülkelerin başında geliyor. Brighton ise bir tatil şehri olması sebebiyle öğrencilerimize hem dil öğrenme hem de yılın yorgunluğunu atabilecek muhteşem tatil fırsatları sunması sebebiyle cazip bir seçenek. Okulumuzun ayrıca Brihton şehir merkezine ve plajlara olan yakınlığı, British Council tarafından onaylı bir okul oluşu, tüm konaklama yerlerinin okula yürüme mesafesinde oluşu, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı sınıf seçeneğinin olması, Brighton’ın Londra’ya trenle sadece 50 dk. mesafede oluşu gibi avantajları da var.

 

Öğrenciler için konaklama önerileriniz neler?

- Konaklama seçeneklerimiz aile yanı, apartmanlar ve yurt konaklaması olarak 3’e ayrılıyor. Aile yanı konaklamalarımızda ailelerimizi büyük bir özenle seçiyoruz. Aile yanı konaklamanın, öğrenciler için hem o ülkenin kültürünü ve geleneklerini öğrenmek, hem de İngilizce pratik gelişimi açısından büyük faydası var. Çalıştığımız ailelerin seçerken şu faktörleri esas alıyoruz:.En yüksek rahatlığı sağlamak, sabah ve akşam yemeklerinin dahil olması ve tek kişilik ve çift kişilik yatak olanağının sunulması. 4 haftadan fazla kalmayı planlıyorsanız apartman tarzı konaklamalar daha uygun oluyor. Brighton’daki apartmanlar çoğunlukla paylaşımlı, 6-10 öğrenci kapasiteli. Tek veya çift kişilik apartmanlara paylaşımlı banyo ve tam donanımlı mutfak, haftada bir kez temizlik dahil. Apartmanlar okula 10-20 dakika arası yürüyüş mesafesinde bulunur.

Öğrenci yurdumuz Brighton’ın tam merkezinde ve turistik yerlere birkaç dakika yürüyüş mesafesinde bulunuyor. İki seçeneğiniz bulunuyor: Club Residence 1 ve Club Residence 2. Club Residence 1’de tek kişilik ve çift kişilik odalar, özel banyo, her odada TV ve telefon, haftada bir kez temizlik hizmeti var. Okula sadece 15 dakika yürüme mesafesindeki Club Residence 2’de ise haftada iki kez temizlik servisi, ve daha geniş ve deniz manzaralı odalar sunuluyor.

Öğrencilerin değerlendirebilecekleri dördüncü konaklama alternatifi de oteller. Brighton tatil merkezi olduğundan, her bütçeye uygun oteller bulunuyor.

  • Paylaş: