• Language Training Centre Dil Okulu
Londra, Brighton ve Eastbourne ‘de Türk öğrencilerin az olduğu bir okul

 

Okulun Pazarlama Koordinatorü Rebecca Stead ile sizin için görüştük.

 

 

1- Neden öğrenciler sizin okulu seçmeli?

 LTC okullarımızın tümünde ( Londra, Brighton, ve Eastbourne) yüksek kaliteli eğitim vermekteyiz, öğretmenlerimizin hepsi çok tecrübeli ve konaklama seçeneklerimizden öğrencilerimiz çok memnun kalmaktadır, okulumuzda eğlenceli ve arkadaş canlısı bir ortam vardır.

 

2- Yüksek ve düşük sezonda okulunuzdaki öğrenci sayısı nasıldır ve Türk öğrenci oranı nedir?

Türk öğrenci sayımız yaz döneminde artmaktadır. 2011 yılında Türk öğrenci sayımız Londra şehri için 5%,  Brighton şehri için 5%, Eastbourne şehri için ise 10% idi. Çok farklı milletlerden de öğrencilerimiz vardır.

 

 

3- Bize programlarınız ve eğitim sisteminiz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Programlarımız Genel Ingilizce, Genel Ingilizce + IELTS hairlik ve Cambirdge sınav hazırlık tüm sene boyunca. LTC ayni zamanda tüm sene boyunca öğleden sonra Genel Ingilizce dersleri de vermektedir. Londra ve Eastbourne şubelerimiz yaz donemin 18 yas altı programlarda sunmaktadır.

 

4- Öğrenciler için ne gibi servisler sunmaktasınız?

3 Şubemizdeki okulumuzda canlı ve arkadaşça bir atmosfer vardır. Okul çalışanlarımız her zaman öğrencilerimize yardim etmek için hazırdır. Öğrencilerimiz için  okula yakin mesafede aile yani konaklaması sağlamaktayız. Öğrencilerimiz için ayrıca sosyal aktivitelerde yapmaktayız.

 

5- Okulunuzun bulunduğu şehirler hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz lütfen?

Londra, Brighton ve Eastbourne bu 3 şehir Ingiltere’nin en popüler şehirlerdir. Dünyanın bir çok köşesinden öğrencilere sahip şehirlerdir. Öğrenciler için ingilizcelerini pratik yapabilecekleri çok fazla alternatif vardır sınıfların dışında.

 

6- Okul lokasyonlarınız ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

3 okulumuz da çok iyi lokasyondadır. Aile yani konaklamaları okula 15 dakika yürüme mesafesinde  yada otobüs ile çok kolay erişilebilir mesafesindedir. Yüksek sezonda bu sure biraz daha uzayabiliyor. Öğrenciler çok rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşıma sahiplerdir.Londra merkez 25 dakika metro ile, 5 dakika metroya yürüme mesafesindedir.  Brighton şehri için ise okulumuz 15 dakika otobüs ile şehir merkezine ulaşabilirler. Eastbourne için ise 15 dakika yürüme mesafesi ile şehir merkezine ulaşabilirler.

LTC Londra şubesinde : WiFi, ortak kullanım alanı ,  TV, elektronik tahtalar, öğrenciler için mutfak
LTC Brighton için: WiFi, ortak kullanım alanı, elektronik tahta, ders çalışma alanı, bahçe, mutfak

LTC Eastbourne için ise : 10-hektar lık bahçe, tenis courtu, football, baseball, basketball , badminton, masa tenisi, piano, kütüphane, öğrenci ders çalışma alanı, WIFi

 

7- Program ücretlerinizin fiyatları nasıldır?

Türk öğrenciler için promosyonumuz vardır. 12 hafta ve daha fazla eğitim alan öğrencilerimiz bundan yararlanabilirler. 

 

8- Yasam giderleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz lütfen?
Ingiltere Türkiyeden çok daha pahalı bir ülkedir. Londra şehri özellikle en pahalı lokasyonlardan bir tanesidir. Brighton  birazcık daha az pahalı şehirlerden bir tanesidir. Eastbourne şehri ise daha makul fiyatlara yasam şansı sunmaktadır.

 

9- Türk öğrencilere ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz

 

Inglizceyi öğrenmenin en iyi yolu, ana dili ingilizce olan bir ülkede öğrenmektir. LTC okulları olarak çok farklı milletten öğrencilerimiz bizde eğitim almaktadır. Türk öğrenci sayımız çok düşüktür, buda türk öğrencilerin farklı milletteki öğrenciler ile iç içe yasayarak ingilizcelerini pratik yapma şansı sunmaktadır.

 

 

Detaylı fiyat ve okul bilgisi için size en yakın ATLAS ofisine gelebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: