• Öğrencimiz Hasan Erol ile yurtdışındaki eğitimi ve edindiği tecrübeleri konuştuk

Türkiye'de hangi okullarda öğrenim gördünüz?
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunuyum.

Daha önce Türkiye de hiç İngilizce dil eğitimi almış mıydınız?
Evet. Üniversite yıllarımda bir İngilizce kursunda 8 ay kadar İngilizce eğitimi almıştım fakat gramer öğrenmeme rağmen konuşamıyordum, konuşamadığım için de zamanla öğrendiğim grameri unuttum.
 
Yurtdışında eğitim alma düşüncesi nasıl oluştu?
2008 yılında Üniversite’den mezun olduktan sonra global bir şirkette ise başladım, ulusal bir şirkette çalışıyordum ve ingilizcem yeterli değildi, sorumluluk deneyimle doğru orantılı olduğu için ilk yıllar bir şekilde idare ettim fakat deneyimim arttıkça ingilizceye olan gereksinimim de artıyordu, yurtdışında alacağım İngilizce eğitim ile daha hızlı dil sorunumu çözüp iş hayatıma geri dönebileceğimi düşündüm ve karar verdim.
 
Yurtdışında hangi programa katıldınız?
İngiltere Londra'da 6 aylık dil eğitimi programına katıldım.
 
Yurtdışında almış olduğunuz bu eğitimin iş  ve özel yaşantınıza etkisi nasıl oldu veya oldu mu?
Şu anda eğitim sürecim devam ediyor, 6 aylık dil eğitimi programına katıldım ve su anda 5. ayımdayım, umarım güzel etkisi olacaktır.
 
Hangi ülkede, hangi şehirde ve hangi okulda eğitim aldınız?
Ingiltere, Londra, The English Studio
 
Tekrar eğitim almayı düşünürseniz tekrar aynı programa, ülkeye ve şehre gitmeyi düşünür müsünüz?
Tekrar eğitim almayı düşünüyorum, aslında tekrar ayni programa ve ülkeye gitmeyi düşünürüm fakat Londra da Türkiyeden Student Visitor vize ile gelen öğrencilere çalışma izni verilmiyor. Eğer Tier 4 vizesi ile gelirseniz belirli bir çalışma hakkınız oluyor, bu benim için önemli bir etken, çalışırken pratik yapmak ve masraflarınızı karşılamak. Ben düşük bir dil seviyesi ile geldim Türkiye’de aldığım eğitimin üstünden çok zaman geçmişti ve bildiğim gramer bilgisini de unutmuştum, dil eğitimi için gelecek arkadaşlara nacizane tavsiyem Türkiye’de gramer eğitimini halledip gelmeniz böylece sıkılmadan çok daha hızlı ilerleme kaydedebilirsiniz.
 
Seçtiğiniz konaklama tipi neydi? Konakladığınız yerden memnun muydunuz? Standartları nasıldı?
İlk geldiğimde 1 ay Atlas Yurtdışı Eğitim'in ayarladığı The English Studio’ya ait öğrenci evinde kaldım gayet şık ve temiz bir evdi çok memnun kaldım daha sonra kendim bir oda kiralayarak orada kalmaya başladım.
 
Neden şehir olarak Londra'yı seçtiniz?
Londra’da çok fazla okul seçeneği vardı ve gideceğim şehrin biraz hareketli olmasını istiyordum. Gerçekten de hareketli bir şehir olduğunu söyleyebilirim.
  • Paylaş: