İngiltere’de hiç Türk öğrencini olmadığı nadir okullardan bir tanesi Devon School of English. İngiltere’nin güneyinde Paignton şehrinde bulunan bu dil okulunun yetkilisi Paul HAWTHORNE ile görüştük ve okul hakkında bakın neler öğren

İngiltere’de hiç Türk öğrencini olmadığı nadir okullardan bir tanesi Devon School of English. İngiltere’nin güneyinde Paignton şehrinde bulunan bu dil okulunun yetkilisi Paul HAWTHORNE ile görüştük ve okul hakkında bakın neler öğrendik.

Öğrenciler neden sizin okulunuzu tercih ediyorlar?

 

Biz, 1971 yılında Brian Hawthorene tarafından kurulmuş aile tarafından yönetilen orta düzeyde bir okuluz. Biz, Hawthorne ailesi tarafından yönetilen güvenilir bir okuluz. Bu sebepten dolayı öğrencilerimizin mutluluğu bizim için çok önemlidir.19. yüzyıldan kalma iki muazzam binamız birbirlerine iki dakikalık yürüyüş mesafesindedir.  Paignton ( 45,000 nüfuslu) şehrindeki okulumuz İngiltere’nin turistik Güney Batı kıyı şeridinde kumsala 400 metre mesafededir. Paignton çok sevimli bir sahil şehridir.

 

 

Düşük ve yüksek sezonlardaki  öğrenci sayınız nedir, uyrukları ne ve okulunuzdaki Türk öğrenci yüzdesi nedir?

 

Yetişkinlere yönelik okullarda: düşük sezonda 40 öğrenci, yüksek sezonda 120 öğrenci.

Uyruklar: İsviçreli %25, İtalyan %15, Alman %15, Çek %20, Koreli %15, Arap %5, Türk %0 Gençlere yönelik okullarda (Haziran, Temmuz, Ağustos) 200 öğrenci

Uyruklar: İtalyan %25, İspanyol %15, Çek %20, Arap %5, Türk %0

 

Programlarınız ve öğretim sisteminizden bahseder misiniz?

 

Kurs listesini ekte bulabilirsiniz. Derslerde daha etkili ve akıcı konuşmaya ve de dinleme becerilerinin geliştirilmesine önem verilir. Kursların listesini ekteki fiyat listesinde bulabilirsiniz. Bütün derslerimiz 60 dakikadır ve çoğu yetişkin öğrencimiz de  60’ ar  dakikalık 23 dersten oluşan bir yıllık yoğun programa devam ederler.

 

Öğrencilere ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

 

Ücretsiz internet erişimi, e-posta ve kablosuz ağ.Yazı materyalleri, kurs broşürleri,  ‘self access centre’ dan ücretsiz olarak yararlanma. Sosyal aktiviteler ( her hafta  birçok aktivite düzenlenir, ulaşım vb. için ek ücret alınır. Her gün öğrencilere taze sandviçler, salatalar ve tercihe göre sıcak yemek çeşitleri sunulur. ( Ek ücret karşılığında)

 

 

İngiltere’yi ve Paignton’u eğitim açısından değerlendirsek bize ne söyleyebilirsiniz?

 

Paignton ( 45,000 nüfuslu)  ve çevresindeki şehirler Torquay ve Brixham, İngiliz kıyı şeridini oluştururlar. Gulf-stream sıcak su akıntısıyla beslenen kıyı şeridi yıl boyunca ılık bir iklime sahiptir. Paignton, sevimli ve samimi bir şehirdir. Aile yanı konaklamalarının hepsi okula maksimum 20 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.  Sinema ve gece hayatı fırsatı sunan büyük bir merkezimiz vardır. Yıl boyunca düzenlenen geziler size İngiltere’ nin en güzel ve bir numaralı tatil kesimi olan Güney Batı İngiltere – Devon & Cornwall- ‘yi keşfetmenizi sağlar.

 

Okulun yeri ve tesisler ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

 

Okulumuz kumsala 4 dakika, şehir merkezine ise 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. 19 sınıf, 2 kafe, 2 bilgisayar salonuna sahip 2 binamız, voleybol kortunun da bulunduğu 2 tane geniş bahçemiz vardır.

 

 

İngiltere’deki yaşam giderleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

 

Paignton, diğer tanınmış şehirlere ( Londra, Brighton, Oxford vb.) oranla daha ucuzdur.


 

İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere tavsiyeniz nedir?

 

Paignton’ a gelin ve İngilizce’yi burada öğrenin!

Aylık dergimizde bahsetmemizi istediğiniz güncel haberleriniz ya da yeni duyurularınız var mı?

 

Brian Hawthorne’ un oğullarından ve okulumuzun akademik yöneticilerinden Bret Hawthorne, ‘Agatha Christie’s Devon’ adlı kitabı yayına hazırlamaktadır. Agatha Christie, Devon’da doğmuş cinayet kitabı yazarıdır ve kitabı bu bölgedeki bütün mekanları tanıtmaktadır. Fotoğraf ya da herhangi bir şey isterseniz haber vermeniz yeterli. Okulumuza gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

  • Paylaş: