• ELC dil okullari ile sizin için roportaj yaptık

Kaliteli eğitimi ile öne çıkan ELC dil okulları ile röportajımızı okulun Türk temsilcisi Mehmet Tepeli ile yaptık. 

Neden öğrenciler sizin okulu seçmeli?
Ingiltere’deki buyuk ismimiz  ve okullarımız UK Language Training-EAC, Hampstead School of English, Manchester Academy of English ve ELC York tur. Bu okullarımız ile öğrencilerimize en iyi hizmeti vermek için hazırız. 100 yıldan fazla olan tecrübemiz ile öğrencilerimize ingilizce öğreniminde ve hedeflerinde yardımcı oluyoruz. 
 
Okullarınızda yüksek ve düşük sezonda öğrenci sayısı nasıldır ve türk öğrenci oranınız nedir? 
Tüm okullarımız farklıdır fakat ortalama 100 ile 400 öğrenci arasında değişmektedir. Okulumuzda 35-40 farklı milletten öğrencilerimiz vardır. Türk öğrenci oranı ise 5% ya da daha azdır. 
 
Bize Eğitim isteminiz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
ELC okulları olarak öğrencilerimize en iyi eğitimi ve hizmeti vermek istiyoruz, öğrencilerimizinde Ingiltere de iyi tecrübelere sahip olmasını hedefliyoruz. 
Ingilizce öğrenmek isteyen öğrencilerimi için Genel Ingilizce, iş adamlarına yönelik Ingilizce ve Cambridge sınavlarına hazırlık kursları.
 
Öğrencileriniz için ne gibi servisler sunuyorsunuz?
Ingilizce öğrenimi sadece gramerden ibaret değildir. Kelime haznesi, telaffuz çok önemlidir. Öğrencilerimizin eğitim alırken eğlenmelerini de istiyoruz . Bu sebepten dolayı öğrencilerimiz için eğlenceler,  sosyal programlar, aksam programları hocalar ile bir araya gelme ve ingilizce konusunda rahat etmeleri için her şey. ELC olarak en önemli faktörler öğrenciler için güvenli, rahat bir ortam olmasıdır eğitim suresince. Bunun için size uygun olan konaklamayı ayarlayan departmanımız vardır. İster aile yani isterseniz residence konaklama seklinde size yardımcı olabilirler. Ayrıca havaalanı karşılama hizmetinde alabilir isteyen öğrenciler.  
 
Bize okulunuzun bulunduğu ülke ve şehir ile ilgili bilgi verebilir misiniz? 
ELC 4 modern okulu ile Ingiltere’nin 4 güzel şehrinde yer almaktadır. Edinburgh, Londra, Manchester and York şehirlerindendir ve bu şehirler tarihi ve zengin kültürü ile öğrencileri büyülemektedir. 
 
Okulunuzun lokasyonu ve öğrenciler için olan okul hizmetleriniz nelerdir?
4 okulumuzda en güzel şehirlerin merkezlerindedir. Ulaşım çok rahattır. Öğrenciler rahatlıkla, alışveriş, sinema, restoran gibi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.
http://www.elc-english.com/our-locations
 
Yaşam giderleri ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
 
Londra için aylık £800 - £1500 diğer şehirler için aylık, £600 - £1000 seklinde düşünülebilir.
 

Detaylı bilgi için size en yakın ATLAS ofisine gelebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

 

  • Paylaş: