NESE dil okulu için okuldaki öğrenci başvuru kabul ofisinden Monique Villalona ile görüştük, ve okulu ile ilgili bize bakin nasıl bilgiler verdi.

1-Neden öğrenciler NESE’yi tercih etmeli?

NESE 21 yıldır Boston şehrinde eğitim vermektedir. Yurtdışı Eğitim için Öğrencilerin neden NESE’yi tercih etmelerine gelince söyle sıralayabiliriz:

- Tamamen Amerikan İngilizcesi ve Amerikan kültürü. Öğrenciler okulda İngilizce eğitimi alırken ayni zamanda Amerikan kültürünü de öğrenmektedirler.

- Öğretmenlerimizin profesyonel olması. İngilizce öğretmenlerimiz Columbia, Yale, Harvard ve daha başka birçok iyi üniversitelerden mezun olmuşlardır.

- Öğrenciler kurslarını tamamladıktan sonra kendilerine diploma ve transkript vermekteyiz.

- Sınıflarımız 10 öğrenciden oluşmaktadır.

- Öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık vermekteyiz.

2-Bize NESE deki eğitim programı ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

NESE de öğrenciler haftanın 5 günü yoğun İngilizce ve yarı yoğun İngilizce dersleri alabilirler. Yoğun programlar sabah 9.00 da baslar, öğlen 12.00 de biter, yoğun program ise sabah 9.00 de baslar ve öğleden sonra 3.15 te biter. Kurstan sonra öğrenciler için seçmeli dersler ve okul sonrası kurslar alabilirler.

Ayrıca isteyen öğrencilerimiz için TOEFL hazırlık kurslarımız ve üniversiteye yerleştirme programları da bulunmaktadır.

3- Öğrenciler için ne gibi servisleriniz vardır?

NESE öğrencilerimiz için konaklama imkânları sunmaktayız. Öğrenciler isterlerse Amerikalı ailelerin yanında kalabilirler ya da yurtlarda kalabilirler.

İsteyen öğrencilerimiz için havaalanı karşılama servisimiz bulunmaktadır.

İsteyen öğrencilerimiz ücretsiz danışmanlık servisi sunmaktayız.

Okulumuzdaki spor salonundan, kütüphanesinden öğrencilerimiz yararlanabilmektedir. Şehir içinde okul gezilerimiz yapılmaktadır. İsteyen öğrencilerimiz bunlara katılabilirler.

Okulun ilk günü öğrencilerimiz için hoş geldin toplantısı ve oryantasyon programı yapılmaktadır ve Amerikalılarla tanıştırılma. Öğrenciler okulda ücretsiz internetten yararlanabilirler.

4-Bize okul ve şehir ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

NESE konum olarak Cambridge şehrinde Harvard Square’dedir. Cambridge ve Boston şehirleri Amerika’daki büyük öğrenci topluluklarının bulunduğu 2 büyük şehirdir. Bu 2 bölgede sene boyunca yaklaşık olarak 300.000 öğrenci bulunmaktadır. Cambridge şehri Harvard Üniversitesi ve MIT gibi önemli 2 üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Charles Nehrine sadece bir kaç dakika yürüme mesafesindedir. Okulun etrafında kafeteryalar, alışveriş merkezleri, restoranlar bulunmaktadır.

5- Okulunuzun eğitim ücretlerinden bahsedebilir misiniz?

NESE’nin başlangıç tarihleri olup, yaklaşık her ay en az 1 defa başlamaktadır. 2011 için Ağustos 29, Eylül 26, Ekim 24, Kasım 21’dir.

Okulun 4 haftalık yarı yoğun programı $1120, yoğun programı ise $1525. 16 haftalık eğitim ücreti ise yoğun programı için $5900, yarı yoğun program için ise $4480’dir.

Konaklamalar aile yani 4 hafta için $1150, iki kişilik yurt odalarda 4 hafta için ise $1450’dir.

 

Okulun web sitesi: http://www.nese.com/

Daha detaylı bilgi için: dilek@atlasedu.com

0212 249 53 10

  • Paylaş: