İngiltere’nin Malvern şehrinde büyük bir kampüsü bulunan Abbey Koleji’nin geçmişi 1874 yılına kadar dayanıyor. Kolejde üniversite hazırlık programları (Foundation), İngiltere lise eğitimi (IGCSE, A level) ve uluslararası öğrenciler i

Abbey Koleji: İngilizce, üniversite hazırlık ve İngiltere de lise programları

İngilterenin Malvern şehrinde büyük bir kampüsü bulunan Abbey Kolejinin geçmişi 1874 yılına kadar dayanıyor. Kolejde üniversite hazırlık programları (Foundation), İngiltere lise eğitimi (IGCSE, A level) ve uluslararası öğrenciler için İngilizce kursları bulunuyor. Sınıflarda öğrenci sayısının 7yle sınırlandırıldığı okulun kalitesi düzenli olarak denetleniyor.

Akademik Okul (minimum 14 yaş), Üniversite Hazırlık Programı (Foundation) programının yanı sıra İngiltere lise eğitimi (AS/A Level ve GCSE/IGCSE) kursları sunmaktadır. Kolejin hedefi öğrencilere en iyi hazırlık eğitimini vererek onları İngilterenin ve Avrupanın en iyi üniversitelerine yerleştirmektir. Kolejin şimdiye kadar olan başarı skoru ve öğrencilerin sonuçları çok yüksektir.

Bütün dersler özenle seçilmiş öğretmenler tarafından verilmektedir. Uzman olunan konular şunlar: Matematik, Biyoloji, Fizik, Kimya, İngilizce, İşletme, Muhasebe, Bilgisayar ve Sanat. Bunun yanında Tıp alanındaki üniversite hazırlık programımız tektir ve bu program ilk Tıp okulu olan ünlü Chrales Üniversitesi,Prag ile birleşmiştir. İngilizce derslerini gerekli görüldüğü taktirde bütün kurslarla birlikte almak mümkündür.

İngilizce dil okulu 2 bölümden oluşmaktadır. Bütün Yıl İngilizce ve Yaz Okulu Kursları.

English All Year programları ( min.12 yaş) yoğun İngilizce kurslarından oluşmakta ve bütün yıl boyunca sunulmaktadır. Kurs süresi 2-36 haftadır. Ayrıca talebe göre IELTS, TOEFL, Trinity IGSC, ALevel ve Cambridge sınav hazırlık programları da sunulmaktadır.

Yaz kursları 1969 yılından bu yana yaz dönemlerinde ve Easter tatilinde 2 ile 12 hafta arasında sunulan kurslardır. Genel İngilizce, kültür ve spor aktivitelerinden oluşan kurslarda 8-11 yaş, 12-17 yaş ve 18 yaş çocuklar için farklı programlar sunulmaktadır.

Konum Abbey Kolej Malvern kasabasındadır. İngiltere nin en güzel, merkezi ve güvenli yeri olarak bilinen kasabaya yakın olan şehirler şunlardır: Worcester ( 20 dk.), Cheltenham ( 40 dk.), Birmingham ( 1 saat). Oxford, Stratford, Bristol, Cardiff ve Bath 1,5 saat, Londra 2,5 saat uzaklıktadır.

Birçok kültürel aktivitenin yanında Abbey Kolej, bu yakın şehirlere de geziler düzenlemektedir.

Kampüs Abbey Koleji, 70 hektarlık bir alan içinde gerekli olan bütün imkanların bulunduğu bir kampüste yer almaktadır. Birçok özel odayı ve farklı aktiviteleri içerisinde barındırmaktadır.Ayrıca yılın belirli dönemlerinde yetkili hocalar eşliğinde 30 farklı spor aktivitesi düzenlenmektedir ve bunlar fiyata dahildir.

Konaklama Öğrenciler, Abbey Kolej de 24 saat hizmet almaktadır. Kampüste yurt konaklaması, tek kişilik ve paylaşımlı odalardan oluşmaktadır. Ayrıca fiyata dahil yemek bulunmaktadır. Özel banyolu oda seçenekleri de vardır. Yetişkin öğrenciler için tek kişilik oda garanti edilmektedir. Ayrıca çamaşır yıkama hizmeti de kampüste verilmektedir.

Akademik kurs ücretleri ( Yurt konaklaması ve 3 öğün yemek dahil)

Akademik kurslar - foundation (Üniversite Hazırlık), A ve AS Levels, GCSE, IGCSE (İngiltere lise eğitimi)

Kayıt Ücreti: 100£
Yıllık eğitim ücreti: 16,950£ ( tek ödeme) veya 17,500 ( 2 taksit)
Depozit: 1000£
Aile yanı konaklama ve özel banyolu oda ekstra ücrete tabiidir.
Özel banyo yıllık ekstra ücret: 2500£
Aile yanı konaklama: 3000£

İngilizce kurs ücretleri (Yurt konaklaması ve 3 öğün yemek dahil)

English all year:

2-7 hafta; 380£ / hafta, kayıt: 50£, depozit : 50£
8 + hafta; 360£/ hafta, kayıt: 100£, depozit 500£

Pre-boarding / Pre-University :

2-4 hafta ; 520£/ hafta, kayıt: 50£, depozit: 50£

Ekstra ücretler :

Tek kişilik oda (18 yaş altı): 50£ / hafta
Özel banyo: 50£ / hafta
Aile yanı konaklama: 80£ / hafta ( 2-7 hafta arası eğitimler için)

  • Paylaş: