International Language Academy of Canada (ILAC), Kanada'nın en büyük iki şehrinde, Toronto ve Vancouver da okulları bulunan bir dil organizasyonu. Türkiye Pazarlama Müdürü Emel Özen e, okuldaki eğitim programlarını ve öğrenim ücretlerin

International Language Academy of Canada (ILAC), Kanada nın en büyük iki şehrinde, Toronto ve Vancouver da okulları bulunan bir dil organizasyonu. Türkiye Pazarlama Müdürü Emel Özen e, okuldaki eğitim programlarını ve öğrenim ücretlerini sorduk.

ILAC'ı neden tavsiye edersiniz?
ILAC'ta sınıflar 10-12 kişiliktir. Derse başlangıç tarihleri esnektir, iki haftada bir başlanabilir. Beginner dan High Advanced'a 18 dil seviyesinde eğitim verilir. Kendi programını kendin yarat tarzındadır ve genel İngilizce dersiyle istediğiniz seçmeli dersi kombine etmeni sağlar. Gramer, konuşma, aksan, edebiyat, tartışma gibi 10 dan fazla seçmeli ders vardır. TOEFL, TOEIC ve Cambridge sınavlarına hazırlık programları sunar. ETS onaylı resim TOEFL sınav merkezidir. Intermediate ve Advanced iş İngilizcesi sınıfları vardır. Öğretmenlerinin tümü diplomalıdır. Avustralya, İngiltere ve ABD den daha uygun fiyatlar sunar. Bugüne kadar 25 bin öğrenci mezun ettik. ILAC ayrıca AILIA (Language Industry Association), ALTO (Association of Language Travel Organizations), FIYTO (Federation of international Youth Travel Organization), CLC (Canada Language Council), CECN (Canadian Education Centre Network), CAPLS (Canadian Association of Private Language Schools) ve Industry Canada nın aktif üyesi.

Öğrenci profiliniz nasıl?
50'nin üzerinde ülkeden öğrencilerimiz var. Bunların üçte biri Avrupa-Ortadoğu, üçte biri Latin Amerika, geri kalanı ise Asya dan. Türk öğrencilerin oranı sezona göre değişmekle birlikte yüzde 4 ile 7 arasında. Öğrencilerin ortalama yaşı 24.

Kanada da bir öğrencinin yaşam giderleri ne kadardır?
Örneğin Toronto da aylık toplu taşıma kartı 99.75 Kanada doları, öğlen yemeği 4-8 Kanada dolarıdır.

Uygulanan eğitim sistemi nasıl?
Programlarımız öğrencilerin akademik ve kariyer hedeflerine göre düzenlenebilir. Başlıca programlarımız şunlar:

 • ESL Programları 18 seviye - Beginner, Intermediate, Advanced ve High Advanced Intensive (Yoğun) - Haftada 30 ders saati. Her ders 45 dakika. Genel İnglizce + 2 seçmeli ders Super - Intensive (Süper yoğun) - Haftada 40 ders saati. Her ders saati 35 dakika. Genel İngilizce + 2 seçmeli ders + Workshop sınıfı.
 • Junior İngilizce Yaz ve Kış kampları ILAC in yaz ve kış kampları, hem gençler hem de 18 yaşından büyükler için, İngilizce derslerle birlikte farklı aktivitelere de katılmak için güzel bir fırsat.
  Gold, platinum veya tenis kamplarımızdan birini seçebilirsiniz ya da size özel bir paket hazırlanabilir.
 • TOEFL, TOEIC, IELTS ve Cambridge testlerine hazırlık Resmi TOEFL test merkezi
 • TESL Sertifikası Kanadalı stajyer öğretmenlerle aynı sınıfta okuma imkanı sağlar. Bu kurs tamamlandığında, Kanada ve başka ülkelerdeki özel dil kurslarında öğretmenlik yapma imkanı oluşur. TESL Kanada tarafından onaylıdır. (www.tesl.ca)
 • Pathway (Üniversitelere Hazırlık ) Programları ILAC ta İngilizce dil eğitimine katıl ve üniversite veya kolejlere TOEFL a gerek kalmaksızın devam et. Kanada'da ki anlaşmalı okullarımız lisans, yüksek lisans ve MBA için diploma ve sertifika sunuyor.

  Anlaşmalı okullarımız:
  Brock University - Ontario - www.brocku.ca
  George Brown College - Ontario - www.georgebrown.ca
  Malaspina University College - British Columbia - www.mala.ca
  Niagara College - Ontario - www.niagarac.on.ca
  Oklahoma City University - British Columbia - www.okcu.edu
  Seneca College - Ontario - www.senecac.on.ca
  Sheridan College - Ontario - www.sheridaninstitute.ca
  Thompson Rivers University - British Columbia - http://www.TRUworld.ca
  University of Manitoba - Manitoba - www.umanitoba.ca
  University of Regina - Saskatchewan - www.uregina.ca
  University of Windsor - Ontario - www.uwindsor.ca
 • Pre - Degree Programı Bir üniversite veya kolejde herhangi bir lisans, yüksek lisans veya master programına girmek isteyen olgun öğrenciler için hazırlanmış bir program.
 • Universite Foundation Program Özellikle liseden yeni mezun olmuş ve Kanada dan lise diploması almak isteyen öğrenciler için hazırlanmış bir program.
  Bu program, üniversitelerin başvurularda dikkate aldığı beceri ve bilgiyi size kazandırır ve üniversitede daha başarılı olmanızı sağlar.
 • Staj ILAC in 4-12 haftalık staj programı, Kanada daki çalışma ortamında İnglizcenizi geliştirmek için güzel bir fırsat.
 • Advanced İş İngilizcesi Öğrenciler iş hayatıyla ilgili konuları tartışırken iş görüşmeleri ve etkili yazı yazma gibi becerileri de öğrenir. Bazı dersler uluslararası pazarlama, sunum teknikleri ve bunların canlandırılmasını içerir.
 • Akşam Okulu Haftada 4 gündür. Part time öğrencileri için ideal seçenektir. Tüm seviyeler mevcuttur.
 • Online Akademi Öğrenciler online eğitimle İngilizcelerini geliştirebilirler. Bu program British Council onaylıdır ve tüm seviyeler için mükemmel bir öğrenim aracıdır. ILAC öğrencileri Online Akademi den 1 yıl ücretsiz faydalanabilir.

  Okulunuzun bulunduğu şehirlerdeki olanaklar neler?
  ILAC, Kanada nın en büyük şehirlerinde bulunuyor: Toronto ve Vancour. Toronto Kanada nın en büyük ve kozmopolit şehirlerinden biri. Vancouver da Kanada nın ikinci büyük şehri.

  Öğrenim ücretleriniz nasıl?
  Türk öğrencilere bu yıl özel indirim uyguluyoruz. Ayrıca 20 hafta ve üzeri kayıt yaptıran tüm öğrencilere artı bir ay ücretsiz eğitim veriyoruz. Ücretlerimiz şöyle:

  Yoğun Süper yoğun Foundation Pre-Degree
  4 hafta
  Normal : 1080    1280
  İndirimli : 860    1000

  8 hafta
  Normal : 2160    2560
  İndirimli : 1720    2000

  12 hafta
  Normal : 3180    3780
  İndirimli : 2580    3000

  16 hafta
  Normal : 4200    5000    5000
  İndirimli : 3440    4000    4000

  20 hafta ( + 4 hafta burs )
  Normal : 5200    6200
  İndirimli : 4300    5000

  24 hafta ( + 4 hafta burs )
  Normal 6200    7400
  İndirimli 5160    6000

  36 hafta ( + 4 hafta burs )
  Normal : 8400    9800    12800
  İndirimli : 6800    8200    10500

  52 hafta ( + 4 hafta burs )
  Normal : 12000    13600
  İndirimli : 9200    11200

 

 • Paylaş: