İngiltere’nin kuzeyinde bulunan İrlanda’ nın toplam nüfusu 4.3 milyon olup nüfusu İngilizler ve İrlandalılar oluşturur. İrlanda ılıman bir deniz iklimine sahiptir. Temmuz ayında elde edilen sıcaklıklar güneyde 16 derece ile kuzeyde 14 de

İngiltere’nin kuzeyinde bulunan İrlanda’ nın toplam nüfusu 4.3 milyon olup nüfusu İngilizler ve İrlandalılar oluşturur. İrlanda ılıman bir deniz iklimine sahiptir. Temmuz ayında elde edilen sıcaklıklar güneyde 16 derece ile kuzeyde 14 derece arasında değişir. Kışlar nispeten sıcak geçer ve sıcaklık Ocak ayında 4 ile 7 derece arasında değişir.  Ülkeye hakim olan Atlantik Okyanusu ndan gelen nemli rüzgarlar ülkenin yıl boyunca yağış almasına neden olur. İrlanda ya eğitim için giden ve 1 akademik yıl (en az 9 ay) eğitim alan Türk Vatandaşlarına sağlık hizmeti ücretsizdir. 1 akademik yıldan daha kısa süreli eğitim alacak olan Türk Vatandaşları, sağlık hizmetleri için özel sağlık sigortası yaptırmak zorundadır.

Alpha College of English İrlanda’ nın başkenti olan Dublin’ de bulunur.  Dublin 1.2 milyon nüfuslu, öğrenci ve turistler için oldukça popüler bir şehirdir. BBC’nin 2003 yılında, Avrupa genelinde 112 kent ve kırsal kesimden, 11.200 kişiye uyguladığı bir ankette, Dublin Avrupa’nın yaşanacak en iyi başkenti ve İrlanda Avrupa’nın en mutlu ülkesi seçilmiştir. Dublin, yılda dört milyonun üzerinde ziyaretçisiyle, Paris ve Londra’dan sonra Avrupa’da en çok ziyaret edilen başkenttir.

Alpha College of English 1989  yılından beri eğitim sektöründe yer almaktadır.  Okul ISO 9001-2000    (International Standards Organization) kalite belgesine sahip ve EAQUALS ( European Association of Quality Language Services)’ e üyedir. Okulun kafeteryası, bilgisayar odası, çalışma odası ve kütüphanesi mevcut olup bütün öğrenciler bu imkânlardan yararlanabilir. Okulda öğrencileri sosyal faaliyetlerden, konaklama ve iş imkanlarından haberdar etmek için notice  board bulunmaktadır. Aplha College of English’ te Tıp, Hukuk, Satış ve Pazarlama, Turizm ve Otelcilik, Bankacılık, Finans, Hava Trafik Kontrol meslek ve sektörlerine yönelik iş İngilizcesi programları bulunmaktadır. Okulda İngilizce Öğretmenlerine yönelik programlar da bulunur. Genel İngilizce Programına haftada 20, 25 ya da 30 saatlik dersleri seçerek başlanabilir. Sınıfta öğrenci sayısı ortalama 9 olup maksimum öğrenci sayısı 13’ tür. İngilizce eğitimi tecrübeli eğitmenlerin desteğiyle son teknolojik cihazlarla tamamlanır.

Alpha College of English Dublin şehir merkezinde bulunmaktadır. Şehir merkezinde restorantlar, kafeler, alışveriş merkezleri, tiyatrolar mevcuttur. Öğrenciler boş zamanlarını şehir merkezinde sosyal imkanlarla doldurabilirler.  Dublin gezi danışmanları tarafından Avrupa’ nın en sıcak ve yardımsever kenti seçilmiştir.

Konaklama

Konaklaması aile yanı olup tek kişilik odada kalacak, sabah kahvaltı ve akşam yemeği konaklamaya dahil edilecektir. Aile yanından okula ulaşım tren veya otobüs ile sağlanabilmektedir.

Standart İngilizce Kursu ( Haftada 20 saat)
1-3 hafta haftalığı              230 €                                 
4-7 hafta haftalığı              220 €
8-11 hafta haftalığı            205 €
13-23 hafta haftalığı          195 €       
24 hafta ve üzeri haftalığı  185 €                                                                                                                

İntensive Format İngilizce Kursu ( haftada 30 saat)
1-3 hafta haftalığı              280 €
4-7 hafta haftalığı              270 €
8-11 hafta haftalığı            255 €
13-23 hafta haftalığı          245 €
24 hafta ve üzeri haftalığı  235

İş İngilizcesi
Haftalığı 320 £

Sınav Hazırlığı Kursu( Cambridge First Certificate)
1-3 hafta haftalığı              230 €
4-7 hafta haftalığı              220 €
8-11 hafta haftalığı            205 €

Haftalık Konaklama Ücretleri
Konaklama ayarlama ücreti : 65 €
Aile yanında, sabah akşam yemekler dahil barınma ücreti : 175 €

Hava alanından Karşılama Ücreti : 90 €

  • Paylaş: