Yaz döneminde İngiltere’de eğitim almayı planlıyorsanız. En iyi tercihlerden bir tanesi LAL, Torbay olacaktır. Yabancının az olduğu, güvenilir ve eğlenceli bir sahil kasabasında yaşam maliyetlerinizi düşük tutabilirsiniz

Yaz döneminde İngiltere’de eğitim almayı planlıyorsanız. En iyi tercihlerden bir tanesi LAL, Torbay olacaktır. Yabancının az olduğu, güvenilir ve eğlenceli bir sahil kasabasında yaşam maliyetlerinizi düşük tutabilirsiniz.

 

Bu ayki sayımızda LAL Torbay yetkilisi ile görüştük ve okul hakkında birçok soru sorduk sizler için.

 

Öğrenciler neden sizin okulunuzu tercih ediyorlar?

 

Okulumuz yeniden yapılanmış olup internet erişimi, çalışma ve dinleme odası, geniş salonu ve kafeterya gibi modern olanakları ile amaca yönelik olarak kurulmuştur. Rezidans, aile yanı ve otelleri de kapsayan geniş konaklama imkânı ile birlikte tecrübeli rehberler eşliğinde geniş aktivite ve gezi programları sunmaktayız.

 

Torbay, göz alıcı tropikal bahçelerinin hemen yanındaki uzun kumsalıyla İngiltere’ nin en popüler turizm bölgelerinden biridir. Kaliteli restoranları, kumarhane ve gece kulüpleriyle canlı bir gece hayatı vardır. Büyüleyici tarihi binaları ve modern mağazaları ile Torbay çok rahat ve son derece samimi bir yerdir.

 

 

Düşük ve yüksek sezonlardaki öğrenci sayınız nedir, öğrenci profiliniz nedir ve Türk öğrenci yüzdesi nedir?

 

Yıl boyunca devam eden 120- 750 kişilik öğrenci sayımız vardır. Bunların da %5 ‘ ten daha düşük bir kısmı Türk öğrencidir.

 

 

Programlarınız ve eğitim sisteminiz hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Program detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://lalschools.com/lal-language-centres/englishlc/lalengland/adults/adults-torbay/programmes/

Eğitim sistemimizle ilgili detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://lalschools.com/lal-language-centres/englishlc/lalengland/adults/adults-torbay/programmes/generalenglish0/

 

 

Öğrencilerinize ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

 

Müşteri hizmetleri sunduğumuz hizmetlerin en etkilisidir. Öğrencilerimize Torbay ve İngiltere’deki yaşamlarının her aşamasında yardımcı oluyoruz. Bu Edinburg’da otel ayarlamaktan bir gösteriye katılmaya kadar uzanabilir. Hizmetlerimiz arasına vize danışmanlığı, konaklama ayarlama, rehberli turlar, transferler ve hatta banka hesabı açma da dâhildir.

 

 

Ülkenizi ve şehri öğrenci eğitim bölgesi açısından değerlendirebilir misiniz?

 

Torbay, İngilizce öğrenmek için doğru bir adres- Deniz kıyısında Londra’ya 3.5 saat uzaklığındayız. Okulumuz yıl boyunca bir hareketliliğe sahiptir. Bunun yanında geleneksel İngiliz yaşamının hâkim olduğu bir muhitteyiz. Eğer gece hayatına düşkünseniz size uygun seçeneklerimiz de mevcuttur. Yat limanı, gece kulüpleri, çok kaliteli restoranlar ve kumarhane bulunmaktadır. Bölge çok turistiktir, öğrencilerimize kendilerini İngilizce öğrenmeye adamaları ve İngilizce gramer ve kelimelerini geliştirmeleri açısından birbirleriyle kaynaşmalarını öneriyoruz. Bunun yanı sıra Torbay, part-time çalışmak isteyen öğrenciler için de iyi bir seçenektir.

 

 

Okulun yeri ve imkânları hakkında bizi bilgilendirebilir misiniz?

 

LAL Torbay 1984’te kurulmuştur ve okulumuz dil öğrenme amacına çok iyi hizmet eder. Otuzun üstünde sınıfımız, internet salonu, kablosuz internet erişimi, dinleme salonu, kütüphane, çalışma odası, salon ve kafeteryamız mevcuttur. Ayrıca bahçemiz ve terasımız da vardır. Öğrenci yaşamına dair daha ayrıntılı bilgilere okul rehberinde bulabilir ve aşağıdaki linkten de öğrenci dergimize ulaşabilirsiniz:

www.laltorbay.co.uk/stoppress

 

 

Fiyatlarınız ve uyguladığınız promosyon ve indirimler hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Okul fiyatlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://lalschools.com/nc/lal-language-centres/englishlc/lalengland/adults/adults-torbay/prices/?sword_list%5B%5D=pricelist

 

 

Ülkenizdeki yaşam maliyetleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Torbay, İngiltere’nin ucuz bölgelerindendir, Londra da dahil olmak üzere büyük şehirlerden çok daha ucuzdur. Aşağıdaki linkten ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz:

 

http://lalschools.com/nc/lal-language-centres/englishlc/lalengland/adults/adults-torbay/leisure/cost-of-living/?sword_list%5B%5D=living

 

 

Eğitim ücretiniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

İngiltere’de yaşamak ve eğitim almak çoğu zaman pahalı olabiliyor ve biz de fiyatlarımızı bunu göz önüne alarak belirledik. Fiyat listemize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

 

http://lalschools.com/nc/lal-language-centres/englishlc/lalengland/adults/adults-torbay/prices/?sword_list%5B%5D=pricelist

 

 

İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere tavsiyeleriniz nelerdir?

 

En önemli seçim okulun yeridir: Öğrenciler çok fazla Türk öğrencinin bulunmadığı daha geleneksel bir yaşamın hâkim olduğu yerlerdeki okulları seçmelidirler. Biz LAL’ de en ideal çözümün ciddi bir çalışmayla eğlencenin birleşmesinden geçtiğine ve bunun da İngilizce öğrenimi açısından en iyi sonuçları doğurduğuna inanıyoruz. Okuldaki eğitiminiz boyunca öğretmeniniz sizi seviyenizle ilgili olarak bilgilendirecek; gelişiminiz konusunda size yardımcı olacaklardır. Eğer uzun süreli bir programa devam ediyorsanız, seviyenizi görmeniz için düzenli olarak testler uygulanacak ve sizin motivasyonunuz ve öğretmeninizin deneyimiyle çok olumlu sonuçlar alacaksınız. Öğretmeniniz hem verdiği ödevleri düzenli olarak yapmanızı isteyecek hem de size okul dışında İngilizcenizi nasıl geliştirebileceğinize dair ipuçları verecektir. Örneğin; size yerel barları ve kafeleri gezmenizi ve de kaldığınız aile ile sürekli iletişim içinde olmanızı tavsiye edeceklerdir.

 

 

 

Bu haber hakkında daha detaylı bilgi almak Atlas ofisleri ile irtibata geçebilir atlas@atlasedu.com adresine mail atabilirsiniz.

  • Paylaş: