İngilizce Öğretmenlerine En Uygun Programlar

Yurtdışında Teacher Training programlarına katılmak isteyen, anadili İngilizce olmayan öğretmenlerin veya öğretmen adayları için hazırladığımız bu haberde, özellikle İngilizce öğretmenliği konusunda uluslar arası geçerliliği olan sertifika veya diplomaya sahip olmak isteyenler için bilgiler bulabilirsiniz.

 

Öğretmen ve öğretmen adaylarına yönelik en yaygın katılım olan programlar şunlardır :

 

 

TEFL ( Teaching English As A Foreign Language )

 

Bu programların amacı katılımcıların dil hakimiyetlerini arttırmak ve onları modern İngilizce öğretme teknikleri hakkında bilgilendirmektir. Yurtdışında birçok okul tarafından sunulan bu programlar genellikle 2-12 hafta sürmektedir.

 

TESOL ( Teaching English to Speakers of Other Language)

 

Genelde 4 hafta süren bu TESOL programını tamamlayan öğretmen adayları veya öğretmenler İngilizce öğretmenliği sertifikası almaya hak kazanırlar. TESOL sertifikasına sahip olan öğretmenler yurtdışında ve yurtiçinde öğretmenlik yapabilmektedirler.

 

 

CELTA ( Certificate in English Language  Teaching to Adults)

 

Dünyada en çok geçerliliği bulunan bir TEFL başlangıç programı olan CELTA,  Cambridge üniversitesi tarafından verilen bir sertifikadır. Program genelde 4 hafta sürmektedir ve bu sertifikayı alanlar DELTA programına devam etme hakkını elde ederler.

 

 

DELTA ( Diploma  in English Language Teaching to Adults)

 

İngilizce öğretmenleri için uluslar arası kabulu olan bir diploma programıdır DELTA. Toplam 3 ay / full-time süren bu programı başarı ile tamamlayan katılımcılar İngilizce öğretmenliği yapabilmek için dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya sahip olacaklardır.

 

 

Tipik bir program müfredatı şöyledir:


 
•  TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) metotları
•  Sınıf incelemeleri&değerlendirmeleri
•  “Language awareness” (Dil Duyarlılığı) seminerleri
•  Pratik öğretim
•  Pratik öğrenim kritikleri
•  Pratikte verilecek derslerin hazırlanması ile ilgili yardım

 

 

Bütün katılımcılar kursa başlamadan önce bir teste tabi tutulurlar. Kurs koordinatörleri grupların özel isteklerini karşılamak için bir program düzenler.Teacher Training programına katılabilmek için eğer aksi belirtilmediyse istenen minimum İngilizce seviyesi Cambridge FCE; TOEFL’dan 500-600; yeni sistemdeki TOEFL’dan 173-250; IELTS’den 6-7 almış olmaktır.

 


Fiyat listelerimizde İngiltere, Kanada ve Amerika'da Teacher Training ya da TESOL kursu veren okullarımızı ve ücretlerini görebilirsiniz.  Bunun için lütfen tıklayınız: Fiyat Listeleri TESOL - Teacher Training

 

Konu ile ilgili detaylı bilgi için danışmanlarımızdan Murat Seyfi ile görüşebilirsiniz. murat.seyfi@atlasedu.com

  • Paylaş: