ATLAS’dan randevu almak ? Gerisini ATLAS güvencesine gönülleri rahat bir şekilde bırakabilirler; ben 2 yıldır öyle yapıyorum ? Geçen sene de yine İngiltere’ye gelmiş ve aynı okulda “Teacher Refresher Course” programına katılmış

Su anda yurtdisinda nerede ne egitimi aliyorsunuz?
Şu an Oxford’da “Lake School of English Oxford” adlı okulun “Intensive General English for over 25s” adlı programına devam etmekteyim.

Türkiye de Hangi okullarda öğrenim gördünüz?
Orta ve liseyi Ahmet Şimşek Koleji’nde okudum. Lisansımı Fatih Üniversitesi’nde, yüksek lisansımı ise Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladım.

Yurtdışına gitmeye nasıl karar verdiniz?
Aslında bu karar hep kafamda vardı, çünkü mesleğim açısından bu olmazsa olmaz bir şeydi benim için ama yurtdışında gideceğim okul kadar burada bana gerekli ayarlamaları yapacak, bana yol gösterecek kurum da çok önemliydi… O yüzden gitmeyi çok istiyor ama bir türlü hayata geçiremiyordum.

Gitme kararı verirken ve gideceğiniz okul ve ülkeyi seçerken zorlandınız mı?
Gideceğim ülkeyi seçmekte zorlanmadım çünkü kafamda tek bir yer vardı “İngiltere”..Ama İngiltere’nin neresi, hangi okul, nasıl bir program ve de en önemlisi nerede kalacağım konuları büyük sorundu benim için…

Bu aşamada Atlas ta nasıl bir yardım aldınız?
İşte tam da o sırada ATLAS’ı keşfettim… Remziye Hanım’dan randevu aldım ve kendisi beni muhteşem bir şekilde yönlendirdi..Ne istediğimi/istemediğimi tüm detayları ile dinledi ve beni isteklerimi sonuna kadar karşılayan bir okula yönlendirdi…Okula kayıt ve yanında kalacağım aile seçimi konusunda da Sevilay Hanım en büyük yardımcım oldu. Havaalanından karşılanmamdan tutun, eve varmama, evde her şeyin yolunda olup olmadığına kadar her detayla dakika dakika ilgilendi ve ATLAS ayrıcalığını bana sonuna kadar yaşattı…Artık ATLAS Bağdat Caddesi Şubesi’nde iki tane meleğim var.

Yurtdışına gittiğinizde karşılaştığınız zorluklar neler oldu?
Açıkçası pek bir zorlukla karşılaşmadım çünkü havaalanında ATLAS tarafından ayarlanan kişi tarafından alınıp evime kadar getirildim, dönerken de aynı şekilde hava alanına ulaştım…Yanında kaldığım aile Sevilay Hanım ve okuldaki görevliler tarafından tam da istediğim şekilde seçilmiş bir aileydi…Yine de Sevilay Hanım her aşamada benimle irtibatını sürdürdü ve sorun olup olmadığı konusunda benimle sürekli iletişim halinde oldu. İyi bir okul olacağından emindim çünkü Remziye Hanım çok araştırdı. İkimizin de içine en sinen okulu bulana kadar da araştırmaya devam etti. Sonuçta iyi bir okul seçtiğimizden emindim ama doğrusu bu kadar iyi olacağını ben bile tahmin etmemiştim.

Yurtdışına çıkmak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz neler olabilir?
Öncelikle hangi ülkede ne eğitimi almak istediklerini kafalarında netleştirsinler. Bunun ardından diğer bir önemli konu da nerede kalacakları…Eğer benim gibi aile yanında kalmak istiyorlarsa ailenin ne tür özellikleri olmasını istediklerini/istemediklerini net olarak saptasınlar. Bunlara net bir şekilde karar verdikten sonra bence tek yapmaları gereken ATLAS’dan randevu almak ? Gerisini ATLAS güvencesine gönülleri rahat bir şekilde bırakabilirler; ben 2 yıldır öyle yapıyorum ? Geçen sene de yine İngiltere’ye gelmiş ve  aynı okulda “Teacher Refresher Course”  programına  katılmıştım…Seçilen okuldan eğitime, aileden hava alanı karşılanmasına kadar her şey öyle güzel ayarlanmıştı ki bu sene de yine önce ilk iş ATLAS Bağdat Caddesi Şubesi’ne gittim  ve şu an yine ATLAS güvencesi ve ilgisi ile Oxford’dayım.

  • Paylaş: