İngiltere’nin saygın üniversiteleri arasında yer alan Bournemouth Üniversitesi, Uluslararası Pazarlama Müdürü Nuria Mayona Martin sorularımızı sizler için yanıtladı. Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Bournemouth Üniversitesi
İngiltere’nin saygın üniversiteleri arasında yer alan Bournemouth Üniversitesi, 
Uluslararası Pazarlama Müdürü Nuria Mayona Martin sorularımızı sizler için yanıtladı. Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Bournemouth Üniversitesi’nin Türkiye’deki resmi temsilcisi olup bütün başvuru işlemlerinizi ücretsiz olarak yürütmektedir. Röportajımızda üniversite ile ilgili merak ettiğiniz bir çok soruya cevap bulabilirsiniz. 
 
ATLAS : Bournemouth Üniversitesinin tarihçesinden kısaca bahseder misiniz? Üniversitenizde  kaç tane lisans ve yüksek lisans öğrencisi eğitim almaktadır. Uluslar arası öğrenci oranı nedir? 
 
Bournemouth Universitesi 1992 yılında üniversite olmadan önce Bournemouth Polytechnic, daha öncesinde de Dorset Yüksek Eğitim Enstitüsü olarak anılıyordu. 
 
Bournemouth Üniversitesi’nde 12,800 lisans, 1,700 yüksek lisans öğrencisi eğitim almaktadır. Öğrencilerin %90’ı İngiliz, %2,43 Avrupalı, % 7,53’ü ise diğer ülkelerdendir.
 
ATLAS : Uluslararası öğrenciler için sağladığınız hizmet ve imkanlar nelerdir?
 
Bournemouth Üniversitesi Uluslar arası öğrencileri sunduğu pek çok farklı hizmetle desteklemektedir. Vize, konaklama ve oryantasyon hizmetleri bunlardan sadece bazılarıdır. Uluslar arası öğrenciler için sunulan hizmetlerin tamamına  www.bournemouth.ac.uk/international adresinden erişilebilir. 
 
ATLAS : Üniversitenizde Uluslararası öğrenciler için İngilizce programları sunuluyor mu? 
 
Uluslar arası öğrenciler için ön hazırlık kursları sunulmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgiye  www.bournemouth.ac.uk/international/preparatory_programmes.html
 
adresinden erişilebilir. Bournemouth şehri ayrıca pek çok dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. 
 
ATLAS : Üniversitenizin yer aldığı Bournemouth şehrinden bahseder misiniz? : Üniversitenizin kampüs yerleşimini ve kampüs imkanlarını anlatır mısınız? 
 
Bournemouth şehri İngiltere’nin güney sahilinde yer almaktadır. Nezih ve güvenli bir atmosfere sahip olan şehir Londra’ya 1 saat 40 dk.mesafede yer almaktadır. 
 
Bournemouth Üniversitesi, biri Bournemouth şehir merkezinde yer alan (Landsdown) diğeri Bournemouth ve Poole sınırında yer alan (Talbot) iki kampüse sahiptir.                               
 
Şehirde toplu taşıma imkanları oldukça gelişmiştir. Üniversitenin iki kampüsü arasındaki mesafe otobüsle 15 dakika sürmektedir. 
 
ATLAS : Sunduğunuz programlar arasında en popüler olanları ve en çok rağbet görenleri hangileridir? 
 
Bournemouth üniversitesi öğrencilerini iş hayatına hazırlayan, uygulamaya yönelik mesleki ağırlıklı programlarıyla ünlüdür. En çok rağbet gören alternatifler arasında İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Mühendislik, Tasarım, Hukuk, Medya, Turizm ve Otelcilik sıralanabilir. 
 
ATLAS : Üniversitenizin en güçlü olduğu alanlar nelerdir? 
 
Bournemouth Üniversitesi mesleki eğitim alanında İngiltere’nin  en önde gelen eğitim kurumlarından birisidir. Üniversitemiz işverenler ve mesleki organizasyonlarla yakın ilişki içerisinde çalışmaktadır. Programlarımız mezunlarımızın iş kazanmalarına ve kariyerlerini geliştirmelerini sağlayacak yönde dizayn edilmiştir. Bournemouth Üniversitesi mezunların iş bulma oranları bakımından İngiltere’nin en önde gelen üniversiteleri arasında yer almaktadır. 
 
ATLAS : Üniversitenizin Genel Kabul şartları hakkında bilgi verebilir misiniz? 
 
Üniversitemizde eğitim almak isteyen uluslar arası öğrenciler minimum IELTS 6,0 yada TOEFL 550 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmalıdır. Lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler minimum 13 yıl ilk ve orta  öğrenim almış olmalıdır. Yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler tanınır bir yüksek eğitim kurumunda lisans eğitimlerini başarıyla tamamlamış olmalıdır. Ayrıca farklı bölümler için farklı giriş koşulları da söz konusu olabilmektedir. 
 
ATLAS : Üniversitenizde eğitim almak isteyen öğrenciler başvurularını  ne zaman yapmalıdır? 
 
Erken başvuru yapmak başvurunun hızlı değerlendirilmesi açısından önemlidir. Öğrencilerimize programın başlangıç tarihinden en geç 2 ay önce başvuru yapmayı tavsiye etmekteyiz. 
 
ATLAS : Mezunlarınıza yönelik özel hizmetleriniz yada aktiviteleriniz var mı? 
 
Mezunlarımıza yönelik mezun derneğimiz mezunlarımıza birçok ayrıcalık ve hizmet sunmaktadır. Ayrıntılı bilgiye www.bournemouth.ac.uk/alumni adresinden ulaşılabilir. 
 
Bournemouth Üniversitesi ile ilgili daha fazla bilgi için www.bournemouth.ac.uk  sitesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Paylaş: