Salford Üniversitesi’nin en iddialı olduğu bölümleri mühendislik, ticaret, bilim, ve bilgisayar. Öğrenciler,işverenlerin aradıkları yetkinlikleri kazanarak mezun olduklarından, işe yerleşmekte zorlanmıyorlar. Salford Üniversitesi İş Ge

Salford Üniversitesi’nin en iddialı olduğu bölümleri mühendislik, ticaret, bilim, ve bilgisayar. Öğrenciler,

işverenlerin aradıkları yetkinlikleri kazanarak mezun olduklarından, işe yerleşmekte zorlanmıyorlar. Salford Üniversitesi İş Geliştirme Avrupa Bölge Müdürü Andrew Finch, mezunların özellikle yönetim, üretim ve kamu sektörlerinde göze çarptıklarını söylüyor.

 

Üniversitenizin tarihçesi hakkında bilgi verir misiniz?

Üniversitenin kökeni 1896 yılına dayanıyor, Salford Üniversitesi iş, bilim ve bilgisayar kullanım alanlarındaki güçlü yönleri ile öğretim ve araştırma konularında dünya çapında isim yaptı. Yenilikçi ve uygulamalı kurslarımız işverenlerin istedikleri yetkinlikleri kazandırdığından, mezunlarımız yönetim, üretim ve kamusal sektörlerde göze çarpıyor.

 

Öğrenci sayınız nedir?

Yaklaşık 18.000 öğrencimiz ve 3.000 civarı uluslararası öğrencimiz bulunuyor.

 

Uluslararası öğrencilerinize yönelik hizmetleriniz neler?

Uluslararası öğrenciler destek servislerle ilgili olarak bütün bilgilere http://www.isite.salford.ac.uk/index sitesinden ulaşabilirler.

 

Uluslararası öğrencileriniz için “İkinci dil olarak İngilizce” kurslarınız var mı?

Uluslararası öğrenciler İngilizce dil programlarımıza ve yaz kurslarımıza katılabilirler, önceden planlanmış çalışmalarına başlayabilirler. Bir kez kayıt yaptırıp, ücretsiz İngilizce destekli sınıflarımızı kullanma hakkına sahip olabilirler:

http://www.languages.salford.ac.uk/efl/programmes/eap

 

Üniversitenizin bulunduğu şehir ile ilgili bilgi verir misiniz?

Bizim ilgi çekici kampüsümüz Manchester’ın merkezine 3 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Modern, uluslararası ve müthiş bir gece hayatı olan şehir, öğrencilerimizin ilgisini çeken unsurlardan.

 

Kampüsünüzün sunduğu imkanlar neler?

Green Riverside kampusu, Manchester’dan sadece 3km uzaklıktadır. Yeni olanaklarla ilgili yatırım programları http://www.salford.ac.uk/about/investment/ adresinde görülebilir.

 

Burs olanakları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Master programları ile ilgileniyorsanız ve minimum 3+ not ortalamasına sahipseniz Salford Üniversitesi için uygun nitelikte bir uluslararası yüksek lisans öğrencisi bursunu almaya hak kazanabilirsiniz.(£2.000 üzeri). Burs için niteliklerinizin uygunluğu başvurunuzdaki fatura üzerinde gösterilir,bu nedenle ayrıca burs için başvurmak zorunda kalmazsınız.

 

Sunduğunuz en fazla tercih edilen derece programları neler?

MSc Management (Yönetim)

MSc Marketing (İşletme)

MSc International Tourism Management (Uluslararası Turizm Yönetimi)

MSc Investment Banking (Yatırım Bankacılığı)

 

Üniversitenizde en güçlü olduğunuz alanlar hangileri?

Mühendislik, ticaret, bilim, ve bilgisayar kullanımı. Built Environment Okulu İngiltere’de birinci sırada yer almaktadır. Dil okulları İngiltere’de dil bilimleri içerisinde onuncu sıradadır.

 

Genel kayıt koşullarınız neler?

Türk öğrenciler için genel kayıtla ilgili istenilen yüksek lisans-minimum 2.75 ortalama (3+ = burs) Ayrıca Turkiye’deki belirli Üniversitelerden mezun olan öğrencileri Atlas aracılığıyla başvurdukları takdirde 2.75’ten az ortalama ile de kabul edebiliriz.

 

Başvurular için en uygun zaman nedir?

Üniversite öğrencileri UCAS internet sitesi üzerinden başvuru ile- Salford başvuruları UCAS’ın son teslim tarihinden sonra kabul eder. Yüksek lisans öğrencileri Salford Business School, School of the Built Environment,School of Language için yıl boyunca internet üzerinden başvurabilirler.

 

Ücretleriniz nedir?

Üniversite öğrencisi (mezun) – £8.400 , £10.500, yüksek lisans öğrencisi (masters)- £7.800 , £10.500

 

 

Türk öğrencilerin Salford Üniversitesi’ndeki çalışma deneyimlerine bir göz atın:

http://www.salford.ac.uk/international/students/country/?country=183

  • Paylaş: