Aldığınız Dersler Kredi Olarak Sayılabilir

Eğer ileri seviyede İngilizceniz var ise ve yurtdışında okuduğunuz bölüm ile alakalı İngilizce eğitimi almak istiyorsanız size çok iyi haberlerimiz var. Bu yaz dönemini dünyanın en prestijli üniversitelerinden birinde eğitim alarak geçirebilirsiniz.

Program İçeriği: Yüksek Lisans ve Lisans öğrencileri, yaz aylarında kendi branşları veya ilgi duydukları diğer alanlarda ders alabilir ve aldıkları bu derslerin kredilerini Türkiye’ye dönüşlerinde, üniversitelerinin transkriptine işletebilirler.  Böylece İngilizcelerini pekiştirirken,  yerli-yabancı birçok farklı ulustan öğrencilerle tanışma  ,alanlarında önde gelen profesörlerden eğitim alma ve kendilerine farklı bir açılım kazandırma şansı elde ederler.

Kimler Katılabilir: Özellikle lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin rağbet gösterdiği bu program, iş hayatına atılmış fakat akademik açıdan kendilerini belirli konularda geliştirmek isteyen kişiler içinde uygundur.

Programa Katılım Şartı:  Üniversitelerin sunduğu sınırlı sayıda yer imkanı sebebiyle, erken başvuruların kabulü daha kolaydır. Bunun dışında aranan en önemli özellik ise ileri seviyede İngilizce bilgisidir.

Atlas Yurtdışı Eğitim, size en uygun üniversiteyi  ve dersleri belirlemeden, vizenize, ihtiyaç duyulduğu takdirde konaklamanıza kadar tüm süreçte size yardımcı olmaktadır.

Program Ücretleri:  Program ücreti alınan kredi veya ders sayısına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, ABD de herhangi bir üniversitede alınan ortalama bir ders ücreti $1750 civarındayken, İngiltere de LSE de ise her bir sezon başına  1125GBP ödenmektedir.

Yerleştirme Yapılan Üniversiteler  :

Harvard Üniversitesi

Columbia Üniversitesi

Yale Üniversitesi

New York Üniversitesi

UCLA

UC Berkeley

UCSD

LSE  ( London School of Economics & Political Science)

Stanford Üniversitesi

Detaylı bilgi için Atlas Yurtdışı Eğitim-Taksim ofisten Banu Bilgiç ile irtibata geçebilirsiniz.

Email: banu@atlasedu.com

Telefon: 212 249 5310

  • Paylaş: