• TIER 4 Vizesindeki Son Değişiklikler
Değerli öğrencilerimiz;
UKVI tarafından, 13 Temmuz 2015 tarihinde, akademik öğrenciler ve Tier 4 öğrenci vizesine başvuracaklar için bazı değişiklikler yapılmıştır. Tier 4 (genel) ve Tier 4 (çocuk) vizesine başvuracakların bu değişiklikleri dikkate almaları gerekmektedir.

14 Temmuz 2015 tarihinden itibaren geçerli olan değişiklikler:

-Tier 4 vizesine başvuracak öğrencilere, CAS (Certificate of Acceptance for Studies) belgesinde belirtilen kurs başlangıç tarihinin bir ay öncesi veya planlanan seyahat tarihinin yedi gün öncesine (daha geç tarihli olanına) giriş izni verilmektedir.

3 Ağustos 2015 tarihinden itibaren geçerli olan değişiklikler:
-Devlet kolejlerinde okuyan öğrencilere verilen çalışma izinleri kaldırılmıştır.
-Akademik ilerleme kuralları getirilmiştir. Buna göre; Tier 4 vizesiyle izin sürelerini uzatmak isteyen öğrencilerin NQF (National Qualifications Framework) standartlarına göre seviye atlamaları gerektiği belirtilmiştir. Bu değişiklik üniversite öğrencilerini kapsamamaktadır.
-Tier 4 (çocuk) vizesi, sadece bağımsız okullara katılan çocukların kullanımı içindir. 16 ve 17 yaşlarındaki daha ileri seviye bir eğitim için ülkeye giren öğrenciler bu programlara hazırlık için Tier 4 (genel) seçeneğini kullanmalıdır.
-Tier 4 (çocuk) vizesinde, kabul alınan okulun öğrenciye daha ileri bir seviye eğitim verme olanağını sunabilmesi beklenmektedir.

12 Kasım 2015 tarihinden itibaren geçerli olan değişiklikler:
-Tier 4 (genel) öğrencilerinin eğitimlerinden sonra NQF 3-5 seviyelerinde daha ileri bir eğitim için harcayabilecekleri süre üç yıldan iki yıla indirildi. Bu sürenin nasıl hesaplandığı üzerine bir açıklama bu yaz içinde yapılacaktır.
-Kolej öğrencilerinin, bulundukları kolej doğrudan bir üniversiteye bağlı olmaması durumunda Tier 4 (genel) vizelerini uzatmalarının önüne geçildi. Bu öğrenciler kolej veya üniversitede eğitimlerine devam etmek isterlerse vize işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için izin alarak ülke dışına çıkmaları gerekmektedir.
-Tier 4 (genel) ve Tier 4 (cocuk) öğrencilerinin yaşam giderleri için ellerinde bulundurmaları gereken para miktarı arttırıldı.
-Yaşam giderlerini karşılamayı garanti edecek meblağ için Londra içini kapsayan bölge genişletildi.
- Tier 4 öğrencilerinin yaşam giderlerini karşılamak amacıyla ellerinde bulundurmaları gereken miktar; Londra içi için 1020 sterlinken 1265 sterlin, Londra dışı için 820 sterlinken 1015 sterlin olarak belirlendi.


Vizeler hakkında detaylı bilgi için Ofislerimize ulaşabilir veya Bilgi İstek Formu doldurabilirsiniz.
  • Paylaş: