2012 Yazını Irlanda´da üniversite kampüsünde ingilizce alarak değerlendirmek ister misiniz? İş geliştirme bölümünden Chris Lawlor ile görüştük.

Neden öğrenciler sizin okulunuzu seçmeli?

Öğrencilerimiz bizim okulumuzu ingilizce eğitimi için seçmektedir çünkü iyi bir eğitim alırken iyide bir tecrübe kazanıyorlar.

Öğrenciler kampüste rahat bir şekilde eğitim alırken eğleniyorlar ayni zamanda. Her şey kampüs içerisinde ;

Okul, konaklama, alışveriş, restorantlar, spor yapma alanları, bar, tiyatro, banka gibi.

Öğrencilerimiz yurtdışı eğitim eğitim sureleri boyunca 100 u aşkın club ve sosyal aktivitelerde yer almaktadırlar. Buda ingilizce öğrenmek için gelen öğrencilerin ana dili ingilizce olan öğrencilerle sürekli vakit geçirmesi ve ingilizceyi pratik yapmak için büyük bir fırsattır.

Türk öğrenci sayısı çok azdır Irlanda’da. Buda ingilizceyi ciddi şekilde öğrenmek isteyen türk öğrenciler için idealdir.

2-         Yüksek ve düşük sezonda kaç öğrenciniz vardır ve türk öğrenci oranı nedir?

Düşük sezonda :100

Yüksek sezonda:220

Öğrencilerimizin geldiği ülkeler; Ispanya, Italya, Fransa, Japonya, Brazilya, Kore. Su anda türk öğrencimiz yok. 

3-         Bize okuldaki programlarınız ve eğitim sisteminizle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Ingilizce okulumuzda genel ingilizce ve academic ingilizce ve sınav hazırlık sınıfları bulunmaktadır. Ayrıca Öğretmenler içinde programlarımız bulunmaktadır.

Öğretmenlerimiz interaktif beyaz tahta teknolojisini kullanmaktadırlar. Kominikasyon çok önemlidir. Öğrencilerimiz düzenli olarak test yapılarak ingilizce seviyeleri ölçülmektedir.

4-         Ne çeşit servisler sağlamaktasınız öğrenciler için?

Öğrenciler okuldaki ilk günü sabah öğrenci isleri kordinatörü eşliğinde tüm kampüs türü ve okul tanıtım programına katılırlar. Daha sonra öğrencilerin seviyeleri belirlenmek üzere teste alınır. Daha sonra sınıfları belirlenir. Bütün dersler sabah 9 da baslar ve 1 de biter öğlen. 20 dakika ara verilir saat 11 de. Derslerin uzunluğu 55 dakika kadardır. Bütün öğrenciler ücretsiz olan  eğlenceli kültürel, ve sosyal aktivitelere katılabilirler. Bazıları;

Öğrenci sosyalleşme gecesi, film, Irish dans sınıfı, dublin şehir turu, futbol, basketbol, bowling gibi.

5-         Bize ülkeniz ve okulunuzun bulunduğu şehir ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Irlanda yeni bir lokasyon türk öğrenciler için. Özellikle son zamanlarda vizelerin değişmesi nedeniyle vize almak çok daha kolay hale gelmiştir. Irlanda da ingilizce konuşulmaktadır. Ayrıca yabancı popülasyonunda diğer ülkelere göre az olmasından dolayı  öğrencilerin Irlandalı halk ile  ingilizce pratik yapma şansı daha yüksektir. 

Irlandalılar dünyada misafirperverlik ve arkadaş canlısı olanları ile tanınmaktadırlar. Bu nedenden dolayı Irlandayı ingilizce öğrenimi için iyi bir lokasyon yapmaktadır. Öğrenciler çok kolay şekilde halkıyla tanışıp arkadaşlık kurabilmektedirler. Irlandalilar genel uluslararası öğrencilerin hangi ülkelerden geldiklerini  ve ne için burada oldukları hakkında meraklıdırlar. Öğrenciler Irlandali aileleri dünyadaki diğer ailelerden çok daha iyi ve çok iyi vakit geçirdiklerini belirtmektedirler

Irlanda çok küçük bir ülkedir ve Avrupa’nın batısında yer almaktadır. Öğrenciler şehir ve iç kısımları ziyaret ederek çok iyi vakit geçirmektedirler.

Irlandalilar şarkı söylemeyi ve dans etmeyi çok severler.

Dublin’in nüfusu yaklaşık 1.2 milyon kadardır. Yasam rahat ve kolaydır. Çok fazla atraksiyon, turist, tur, park ve galerileri vardır.

Son zamanlardaki vize değişikliğinden dolayı Irlanda Türk öğrenciler için çekici olan bir lokasyondur. Türk öğrencilerin sayısı oldukça çok azdır Irlanda’da.

6-         Okul ve lokasyonu ve imkanları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Dublin City Universitesi şehir merkezinde kurulmuş olan kampüsü, 15 dakika otobüsle şehir merkezine, 15 dakika otobüsle Dublin uluslararası havaalanına mesafesi vardır.

Konaklamalarda okula yakin mesafede yada otobüs ile çok kolay gelinir haldedir.

Dublin City Universitesi ingilizce eğitim almanın bir başka avantajlı tarafı ise, öğrencilerin üniversitenin imkanlarında yararlanabilir olmasıdır. Öğrencilerin ihtiyacı olan her şey kampüs içinde yer almaktadır.

7-         Okul fiyatlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Su anda 3 farklı promosyonumuz vardır Türk öğrenciler için;

●       6 hafta ingilizce alan öğrencilerin 1 haftası ücretsizdir.

●       12 hafta eğitim alan öğrenciler eğitim sadece 10 haftasını ödemektedirler.

●       Academic programa kayıt olan öğrenciler 6 ay eğitim + 6 ay tatil ve çalışma izinli olabilirler Irlanda’da sadece 3400 Euro. ( vize prosedürünü kontrol ediniz)

8-         Ülkenizdeki yasam giderleri nasıldır?

●       Konaklama için: haftalık 70 – 230 Euro tabi hangi çeşit konaklamada kaldıklarına bağlıdır. Öğrencilerin bir çoğu aile yani konaklamayı tercih etmektedirler. 180 Euro ilk 4 haftalık konaklamaları için, daha sonra daha ucuz yerler bularak paylaşarak daha ucuz hale getirebilirler.

●       Ulaşım:Ne şekilde ulaşım sağlıyorsa öğrenciler fiyatları ona göre değişmektedir. Otobüs bileti 5 günlük yaklaşık 22 Euro, yada uzun donem biletlerde mevcuttur. Ayrıca okulda birçok bisiklet park alanı vardır öğrencilerin birçoğu bisiklet ile ulaşımını sağlamaktadır. 50 ile 200 Euro arasında bisiklete sahip olabilirsiniz. Konaklamanız okula yakin ise yürüyerek de okula ulaşım sağlayabilirler.

●       Yemek: Öğrenciler aile yanındayken yemek alabilirler yada yemeksiz konaklama seçebilirler. Aile yanında kalan öğrenciler  sadece hafta içi öğlen yemeği kendileri ayarlamak zorundalardır. Onun dışındaki bütün öğünler aile tarafından verilmektedir. Öğlen yemeği öğrencilere 4 ile 8 Euro ya mal olmaktadır. Eğer yemek almayan öğrenciler aileden haftada 50 ile 100 Euro arasında yemek masrafı çıkıcaktır.

●       Sosyal aktiviteler: Öğrenciler bunun için haftada 40 ile 100 Euro arasında para ayırabilirler.

9-         Türk öğrencilere ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz?

Ingilizce öğrenmenin en iyi yolu ingilizcesi ana dili olan ülkere seyehat etmektir. Öğrenciler kendileri de biraz güç sarf ederek ingilizce öğrenimlerine katkıda bulunabilirler.  

Ayrıca Diblin City Univeritesi Nisan 2012 de 20. Yılını kutlayacaktır.

Detaylı bilgi: www.atlasedu.com

dilek@atlasedu.com

90-212-2495310 dahili:116

 

  • Paylaş: