• Canterbury
Canterbury'nin tarihi Roma dönemine kadar uzanır ve şehir yaklaşık 2000 yıl önce kurulmuştur. İngiltere'nin güneydoğusunda bulunan bir şehirdir. Hristiyanlık tarihinde çok önemli yeri vardır.

Milattan sonra 449 yılında Britanya, Alman kabileler tarafından işgal edilmişti ve Milattan sonra 597 yılına kadar Pagan bir ülke idi. Yurtdışı Eğitim için en önemli kentlerden olan Canterbury Daha sonra Kent kralı (King of Kent) Ethelbert, Hristiyan bir kadınla evlenmişti. Eşinin dininin gereklerini yerine getirebilmesi için kiliseye ve rahibe ihtiyacı vardı. Bundan dolayı Kral Britanya’ ya St Augustine ile birçok rahip yolladı ve kilise yaptırdı. 601 yılında Kral Ethelbert de Hristiyan oldu ve 675 yılına kadar Britanya’nın çok büyük bir kısmı artık tamamen Hristiyanlığa geçiş yaptı. İşte tüm bu olaylar Canterbury’de gerçekleştiğinden, bu şehrin Hristiyanlar için çok büyük bir önemi vardır. "Hristiyanlığın beşiği" olarak bilinen şehirde aynı zamanda Canterbury başpiskoposu Thomas Beckett öldürülmüştür. Bu sebepten Canterbury bir şehitlik yeridir ve İngiliz Hristiyanlar için Kudüs ve Roma’dan sonra ziyaret edilen bir şehirdir.

Canterbury büyük ve küçük yaş öğrenciler için modern yapısı, tarihi görüntüsü, mükemmel alışveriş merkezleri, kozmopolit kafeleri, restoranları ve eğlence merkezleri ile eğitim için mükemmel bir seçim olacaktır. Tarihi Canterbury şehri üç üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır ve bu yüzden öğrenciler için mükemmel bir yerdir.

Canterbury’ den Londra’ya ulaşım çok rahattır. İki şehir arasında 1,5 saat mesafe bulunmaktadır. Kentish Bölgesi ”İngiltere’nin Bahçesi” olarak bilinir. Channel Tunnel (Manş Tüneli)’ in açılması ile Canterbury’ den Avrupa’ya ulaşım da çok kolay hale gelmiştir.

  • Paylaş: