London International College of Business and Technology (LIBT), Brunel Üniversitesi'nin kampüsünde yer alan ve bu üniversiteye direkt geçiş yapamayan öğrencileri buradaki eğitime hazırlayan bir eğitim kuruluşu. 

London International College of Business and Technology (LIBT), Brunel Üniversitesi nin kampüsünde yer alan ve bu üniversiteye direkt geçiş yapamayan öğrencileri buradaki eğitime hazırlayan bir eğitim kuruluşu. LIBT Türkiye Pazarlama Müdürü Melisa Bannon la konuştuk.

LIBT İngiltere deki eğitim kurumları arasında nasıl bir konumda?
LIBT 2006 yılında İngiltere nin Cambridge gibi önde gelen üniversitelerinin de katıldığı bir araştırmada (Graduate Survey 2006) öğrenci memnuniyetinde en üst sırada yer aldı. Ayrıca araştırmaya katılan LIBT öğrencilerinin büyük bir bölümü gelecekte LIBT i tanıdıklarına tavsiye edeceklerini belirtti.

Bunların yanı sıra LIBT the British Accreditation Council ve UK Government Inspectorates for Higher Education tarafindan tamamen akredite edilmiş bir eğitim kurumu.

Peki ya Brunel Üniversitesi?
Brunel İngiltere nin en önde gelen üniversitelerinden biri. İstatistiklere göre, eğitim kalitesinde İngiltere de ilk yüzde 15'te yer alıyor. Yeni mezunların yüksek maaşlarla ise başlama istatistiklerinde de Brunel mezunları İngiltere de ilk yüzde 10 da yer alıyor. Bunların yanı sıra, Türk öğrencilerin ilgi duyabileceği, "Thick Sandwich Programme" adlı, dört yıl süren bir lisans programı var. Öğrenciler eğitimlerini görürken üçüncü yıllarında iş deneyimi kazanmak isterlerse Brunel onları uygun firmalara maaşlı olarak yerleştirir.

Brunel Üniversitesi ne LIBT üzerinden geçiş yapmanın avantajları neler?
LIBT te eğitim görmek öğrencilere daha kısa sürede tamamlanan daha ekonomik bir eğitim sağlar. Yılda üç değişik zamanda, Ocak, Mayıs ve Eylül de LIBT programlarına başlamak mümkündür. Sınıf mevcutları küçüktür. Ayrıca enim burada bir Türk olarak görev yapıyor olmam Türk öğrencilere büyük avantajlar salıyor.

Kampüsteki konaklama imkanları neler?
Öğrenciler hayli yeni ve rahat imkanlarla konaklıyor. Odalarından İnternete bağlanmaları mümkün. Üniversitenin müthiş bir kütüphanesi var. Kampüste ayrıca restoranlar, marketler, gym, banka, eczane gibi gerekli tüm mekanlar bulunuyor.

İngilizcesi yeterli olmayan öğrencilere nasıl programlar sunuyorsunuz?
Academic English Studies isimli bir programımız var. Bu programa katılan öğrenciler hem İngilizce eğitimi görüyor, hem de yavaş yavaş üniversite eğitimine adım atıyorlar. Bu onlara zamandan kazandırıyor ve gerçek eğitim görecekleri alana ısınmalarını sağlıyor. Bu programa katılmak isteyen bir öğrencinin IELTS i 5.0 olmalı. IELTS i 5.0 in altında olanları Brunel Üniversitesi'nin İngilizce Merkezi IPC ye yönlendiriyoruz. İngilizcelerini ilerlettikten sonra bizim programımıza başlayabiliyorlar.

Burs olanakları neler?
Yılda 3 öğrenciye bir yıllık diploma programımız için burs sunuyoruz. Başvuruların hepsi Avustralya merkezimiz tarafından değerlendiriliyor. Bununla ilgili detaylı bilgiyi web sitemizden edinebilirsiniz. Öğrencilere web sitesinin Türkiye sayfasında şu anda LIBT de eğitim gören Türk öğrencilerin görüşlerini okumalarını ve podcastlarını dinlemelerini tavsiye ederim.
www.libt.uk.com (Countries/Turkey)

LIBT DEKİ PROGRAMLAR

International Foundation Programme (İki dönem- 6200 £)
LIBT Business , Computing and Economics alanlarında verilir. Başarıyla bitiren öğrenciler üniversitenin birinci yılına eşdeğer olan diploma programına geçebilirler.

Diploma of Business & Management (İki dönem- 6900 £)
Bir yıllık bu programı bitiren öğrenciler Brunel Üniversitesi nin 2 nci yılına aşağıdaki seçeneklerden biriyle devam edebilirler:

BSc (Hons) Business and Management
BSc (Hons) Business and Management (Marketing)
BSc (Hons) Business and Management (Accounting)
BSc (Hons) Business and Management (eBusiness Systems)
BSc (Hons) International Business

Diploma of Information Systems & Computing (İki dönem- £6900)
Bir yıllık bu programı bitiren öğrenciler Brunel Üniversitesi nin 2 nci yılına aşağıdaki seçeneklerden biriyle devam edebilirler.
BSc (Hons) Information Systems
BSc (Hons) Computer Science
BSc (Hons) Network Computing
BSc (Hons) Interactive Computing

Diploma of Economics & Finance (İki dönem)
Bir yillik bu programi bitiren ogrenciler Brunel Üniversitesi nin 2 nci yılına aşağıdaki seçeneklerden biriyle devam edebilirler.
BSc (Hons) Economics
BSc (Hons) Business Economics
BSc (Hons) Economics & Business Finance
BSc (Hons) Finance & Accounting

Pre-Masters Business & Management (On hafta- 3500 £)
Haziran da başlayan bu 10 haftalık programı tamamlayan öğrenciler, Eylül ayında Brunel de aşağıdaki master programlariıa devam edebilirler.
MSc Management
MSc International Business
MSc Human Resources and Employment Relations
MSc Marketing
MBA

Pre-Masters Information Systems & Computing (On hafta- 3950 £)
Haziran da başlayan bu 10 haftalık programı tamamlayan öğrenciler Eylül ayında Brunel de aşağıdaki master programlarına devam edebilirler.
MSc Information Systems Management
MSc Enterprise Systems Development
MSc Multimedia Computing
MSc Modelling and Management of Risk

daha ayrıntılı bilgi için size en yakın ATLAS ofisine gelebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: