• Monroe College New York

1933 yılında eğitime başlayan Monreo College adını eski ABD başkanı James Monreo’dan almaktadır. Okul dört küçük sınıf ve yedi kız öğrenci ile başlayan eğitim serüvenine bugün 75 farklı ülkeden 700 den fazla uluslararası öğrenci ve 7000 yerel öğrenci ile  New Rochello’ da New York’a 30 dakika mesafede eğitim veren kampüs üniversitesi haline gelmiştir. Öğrenciler ders bitiminde rahatlıkla şehir gezileri yapabilmektedir. Okul ayrıca, Bronxy, St. Lucia ve Queen Extension kampüsleriyle de eğitim vermektedir.

US News’e göre okul New York’da en uygun bütçeli eğitim veren kaliteli okullar arasında yer almaktadır. Washington Monthly Magazine dergisinin araştırmasına göre Amerika’da Master programı veren en iyi 100 üniversite arasında yerini almıştır.

Bölümler ve Kabul Şartları

Monreo College 2 yıllık,4 yıllık, Ingilizce öğrenme ve sertifika programları sunmaktadır.

Bölümler ise;

Health Degrees

Business and Accounting Degrees

Hospitality Management, Culinary

Information Technology Degrees

Criminal Justice

Education Degrees

Nursing Degrees

Master;

MBA

Master on public health

Master on Hospitality Management

Master on Criminal Justice

Master programları 1 yıl, Lisans programları ise 3 yıl sürmektedir. 3 farklı dönemde (Ocak, Nisan, Eylül) kayıt imkanı sunmaktadır.

1 yıl süren Master programı için 14700 $ olarak fiyatlandırılırken, 1 yıllık Lisans progranlar için yemek+konaklam+okul ücreti olarak 12000$ paket fiyat uygulaması yapılmaktadır.

Okulun kabul koşullarındaki kolaylıklar, okulun cazip olmasındaki en büyük etkenler arasındadır. Bir çok okulun aksine GMAT, TOEFL, GRE gibi sınav türlerinden skor almak yerine kendi yerleştirme sınavını yapmaktadır.

 

Konaklama

Monreo College kampus içi konaklama imkanı ulaşım maliyetlerini azaltarak ilgi çekici kılıyor. Konaklama ve yemek 4700$ olarak her dönem fiyatlandırılırken single room seçeneği ise 800$ esktra olarak fiyatlandırılmıştır. Farklı bir alternatif olarak ise 6-8 kişilik öğrenci evleri kiralayarak öğrencilerine farklı kültürlerle aynı evde buluşma imkanı sunmaktadır.

Okul hakkında detaylı bilgi için okulun web sitesini ziyaret edebilir veya size en yakın ATLAS ofisinden yardım alabilirsiniz. 

  • Paylaş: