• Amerika’da uygun eğitim ücretleriyle Gannon University

ABD’nin Pennsylvania eyaletinin dördüncü büyük şehri olan Erie’de yer alan Gannon üniversitesi, Cleveland, Buffalo ve Pittsburg gibi şehirlere iki saatin altında bir mesafededir. Üniversite şehrin merkezinde tüm olanakların ortasında yer almaktadır ve yakın zamanda Ruskin, Florida kampüsü de hizmete girmiştir.

İşletme, mühendislik ve bilgisayar bilimleri, beşeri ve sosyal bilimler, eğitim ve sağlık fakültelerinde lisans, yüksek lisans, doktora seviyelerinde verilen eğitimlerin yanı sıra bazı bölümlerinde uzaktan eğitim imkanı da sunan Gannon, 1925 yılında kurulmuştur ve yaklaşık 35 bin mezunu ile 4400 mevcut öğrencisiyle eğitime devam etmektedir.

Gannon Pennsylvania okulları arasında yapılan anketlerde düzenli bir şekilde güvenli bir kampüse sahip okullar arasında gösterilmektedir.  Gannon’da bulunan Polis ve Güvenlik ofisi gece geç saatlerde kampüsten ayrılan ya da kampüse dönüş yapan öğrencilere eşlik edebilmek adına "G.U.E.S.T." (Gannon University Escort Service Team) programı dahi uygulamaktadır.

Erie şehrinin iklimi her tip insan için çekici gelebilecek bir şeyler sunar. Erie Gölü çevresindeki plajlar her yıl binlerce turist çeker. Kışları ise yarım saat mesafedeki Peek-n-Peak Kayak Tesisi gibi herkese hitab edebilecek bir aktivite bulmak mümkündür. Göle olan yakınlığından ötürü kampüs kışları kar ve rüzgarın etkisi ile soğuktur.

Gannon Üniversitesi eğitim ücretleri üzerinden; Nepal, Yunanistan, Kıbrıs, Türkiye, Fas, Ürdün, Mısır, Yemen, Azerbaycan, Nikaragua, Honduras, Panama, Guetemala, El Salvador, Ekvador, Peru, Kolombiya ve Venezula uyruklu öğrencilere özel indirim uygulamaktadır:

1 AKADEMİK YILLIK (2 DÖNEM) – ESL İÇİN 9 HAFTALIK - ÜCRETLER

ENGLISH AS A SECOND LANGUAGE (ESL)

HUMANITIES, BUSINESS, EDUCATION & SCIENCES

ENGINEERING, COMPUTER SCIENCE & HEALTH PROFESSIONS

Eğitim ücreti *

$2,900

$29,300

 

$31,070

 

Aktivite ücretleri

$48

$742

$742

Tek kişi için yaşam giderleri*

$1,731

$4,400

$4,400

150 öğünlük yemek planı

$1,745

$3,490

$3,490

Uluslararası Burs

-$2,000

-$18,430

-$20,000

Toplam ücretler

$4,424

$19,502

$19,702

      
* Oryantasyon ücreti olan $100 sömester başında bir defaya mahsus olarak alınır

* Üniversitenin ilk ya da ikinci yıllarındaki öğrenciler kampüste konaklamak zorundadırlar. $100 iadesi olmayan konaklama işlem ücreti ödenecek rakama eklenecektir.

Toplam ücretin içerisinde yer almayan Sağlık Sigortası tüm öğrenciler için zorunludur ve bir akademik yıl (2 dönem) için $1,488’dır.

ABD’de uluslararası öğrenciler sağlık giderlerini karşılayabilecekleri sağlık sigortasını ibraz etmek zorundadırlar, eğer sağlık sigortanız yoksa edinmek durumundasınız.

Eğitim materyal ücretleri değişkendir ve ücrete dahil değildir.

·F veya J tipi vize alacak uluslararası öğrenciler üniversite eğitim maliyetlerini karşılayabileceklerini kanıtlayan dökümanları iletmek durumudadırlar. Burslu iseniz kurumunuzdan edineceğiniz burs evrağını verebilirsiniz.


Gannon Üniversitesi ile ilgili daha fazla bilgi için okulun sitesini ziyaret edebilir, size en yakın ATLAS ofisine gelebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: