Tam bir üniversite şehri olan Boston ve civarı, MIT, Harvard, Massachusetts, Boston ve Northeastern üniversiteleri; Dean Koleji ve Mount Ida Koleji gibi dünyaca ünlü eğitim kurumlarına ev sahipliği yapıyor

Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts Eyaleti’nin başkenti ve en büyük şehri. Ayrıca New England olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğu bölgesinin de resmi olmayan merkezi.

Boston ABD’nin en eski ve varlıklı şehirlerinden biri olarak bilinir. Amerika’nın Avrupa’dan ilk göçmen alan bölgelerindendir.

Boston günümüzde bir eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezi. MIT, Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Boston Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Dean Koleji ve Mount Ida Koleji gibi dünyaca ünlü eğitim kurumları, Boston ve civarından yer alıyor. Ayrıca şehir Fidelity Investments, Putnam Investments ve Wellington Management gibi dünyaca ünlü yatırım fonlarının merkezlerini barındırıyor.

Dünyanın her yerinden öğrenci geliyor

Boston, dil eğitimi, üniversite ve master eğitimi almak isteyenler için ideal bir şehir. Boston ulaşımın da çok gelişmiş olduğu şehirlerden biri. Geniş caddeleri ile canlı ve dinamik bir yaşamın hakim olduğu Boston’da doğayla içi içe olacağınız parklar bulunuyor.

Boston eski bir şehirdir ama yenilere açıktır, büyüktür ama karmaşık değildir, kalabalıktır ama yaşaması zor değildir. Boston’ı Boston yapan kesinlikle üniversiteler şehri olması. Dünyanın her yerinden gelmiş çeşit çeşit öğrenciyle karşılaşmak mümkün

  • Paylaş: