• University of Southern California International Academy
  • University of Southern California International Academy

USC Los Angeles şehrinde bulunan, California eyaletinin en büyük üniversitelerinden birisidir. Üniversite şehir merkezinde olmasına rağmen öğrencilerine büyük, sakin ve yeşillik içinde bir kampüste eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra uluslararası camiada tanınmış ve son teknoloji imkânları bünyesinde bulunduran özel bir araştırma fakültesi statüsündedir. 150 farklı ülkeden toplamda 40.000 öğrenciye ev sahipliği yapan USC, yurt dışından gelen öğrenciler için dil ve kültürel sınırların ortadan kalktığı ve bu gibi unsurların tek bir pota altında eridiği eşsiz bir ortam sağlıyor. 

Ayrıca USC etkili akademisyenlere ve eğitim kadrosuna sahip olduğu gibi bugüne kadar üniversiteden mezun olan 300.000 kişilik geniş bir mezun ağına da sahiptir. Bu mezunlardan bazıları Amerika’nın siyaset, politika, bilim ve sanat alanlarına yön vermiş kişiler vardır.Örneğin, Neil Armstrong’da (Ay’da ilk yürüyen insan) bir USC mezunudur. Bu mezun ağı aynı zamanda online sisteme de taşınmış durumda ve mezun olunduğunda geniş bir çevre ile stratejik iletişim kurma imkanı söz konusu.

University of Southern California, Amerika’nın en iyi 25 üniversitesi arasında yer almaktadır ve 18 farklı dalda fakülteleri vardır.Eczacılık, hukuk, edebiyat, sanat, bilim, muhasebe, moda, tasarım, sinema, tiyatro, iletişim ve gazetecilik, eğitim fakültesi, müzik, mühendislik, sosyal hizmet, tıp, dişçilik, gerontoloji en popüler bölümler olarak üniversitede öne çıkmaktadır.

University of Southern California, yoğun ve etkili bir akademik sistemin yanı sıra aynı zamanda, öğrencilerine canlı ve hareketli bir kampüs hayatı sözü de veriyor. Akademik hayatla beraber hobilerine ve sosyal aktivitelere yönelmek isteyen öğrenciler için okulda 850’nin üzerinde öğrenci topluluğu mevcut.

Elbette ki akademik başarısı yüksek olan bir üniversite için,kabul şartları da aynı oranda zorludur.Bu zorlukları aşabilmek için,USC, uluslararası öğrencilere International Academy departmanını oluşturmuş ve bu departman bünyesinde, öğrencileri daha verimli bir akademik yolculuğa hazırlamak için ayrıca 4 farklı hazırlık programı sunmaktadır;

Intensive English -IE- (Yoğun İngilizce Eğitimi): Bu programın beş farklı seviye kuru vardır ve öğrenciler kendi İngilizce düzeylerine en uygun olan kura yerleştirilirler. Bu eğitim haftada 20 saatlik bir ders programı içerir, sınıflar en fazla 15 kişiliktir, aynı zamanda kişiye özel eğilim olduğu gibi öğrenciye kendini grup konuşmalarında da geliştirme fırsatı sunulur. Bu programa katılan öğrenciler tüm kampüs imkânlarından faydalanabilmektedirler( spor salonu, kütüphane, yüzme havuzu, restoran ve kafeler). Ayrıca sene boyunca kampüste konaklayabilirler.

Pre-Master’s Program -PM- ( Master Öncesi Hazırlık Programı): Bu program üniversite mezunu öğrencileri ,USC’nin kendi master programlarına yeterli olan akademik düzeye getirebilmek için sunduğu bir programdır. Öğrenciler bu program sayesinde İngilizce yazma ve kelime kapasitelerini geliştirebilecekleri gibi aynı zamanda TOEFL/IELTS, GRE/G-MAT gibi sınavlarda yüksek puan alabilecek seviyelere gelirler. Bu programda öğrenciler yönelmek istedikleri 100 farklı master programından birini seçebilirler. Yoğun master’a hazırlık programında öğrenciler okulun kendilerine yönlendirdiği özel danışmanları tarafından yol gösterilirler.

Undergraduate Preparation Program -UP- ( Üniversite Öncesi Hazırlık Programı): Bu programda öğrencilere üniversite derslerine geçiş için gerekli alt yapıyı oluşturacak dersler verilir. Haftada 20 saatlik yoğunluğa sahip bir programdır. Öğrenciler bu program sayesinde SAT, TOEFL/IELTS skorlarını oldukça yükseltebilirler. Programın en önemli ve diğer üniversitelerden bir adım öne geçmesini sağlayan özelliği, öğrenciler başarılı oldukları takdirde burada alacakları 12 ünitelik bir akademik krediyi üniversite dersleri yerine saydırabilirler.Bu da lisans eğitimlerinde alacakları ders yükünü azaltmalarına sebep olacaktır.

Masters Preparation Program -MP- ( Master Hazırlık Programı): Bu program Master Öncesi Hazırlık programına içerik ve yapı olarak çok benzer ancak sadece USC’ye geçiş hakkı sunmaz, daha genel olarak birçok üniversitenin master programlarına öğrenciyi akademik ve İngilizce düzeyi yönünden hazır hale getirmek için tasarlanmış bir programdır.

Okulda şu an yürütülmek olan ilginç araştırma başlıkları:

  • HIV’ye ve influenza a’ya karşı anti-viral ilaç üretimi
  • Otomatik olarak tehdit unsurunu algılayan akıllı sensörler
  • Körlüğe çare olacak protez çalışmaları
  • Kimyasal reaksiyonlar için kullanılabilecek hazır bilgisayar simülasyonları 

Atlas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, University of Southern California’nın resmi Türkiye temsilcisi olup, ücretsiz olarak kayıt işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Detaylı bilgi için size en yakın ATLAS ofisine gelebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

  • Paylaş: