Öğrencilerimizden Tekin Yurtsever iş hayatında daha etkin olabilmek için İngilizceyi, İngilizce konuşulan bir ülkede almaya karar verdi Sydney Kaplan Aspect’de dil eğitimi alan Yurtseven Yurtdışında Eğitim almak isteyenlere ülkeyi ve okulu

Öğrencilerimizden Tekin Yurtsever iş hayatında daha etkin olabilmek için İngilizceyi, İngilizce konuşulan bir ülkede almaya karar verdi Sydney Kaplan Aspect’de dil eğitimi alan Yurtseven Yurtdışında Eğitim almak isteyenlere ülkeyi ve okulu çok iyi araştırıp seçmeleri tavsiye ediyor.

 


Şu anda yurtdışında nerede ne eğitimi alıyorsunuz?

 

Kaplan Acpect Sydney de Genel İngilizce dil eğitimi alıyorum.

 

Türkiye de hangi okullarda öğrenim gördünüz?

 

Ankara üniversitesi İletişim Fakültesi. Üsküdar Burhan Felek Lisesi.

 

Yurtdışına gitmeye nasıl karar verdiniz?

 

Çalıştığım şirkette ve okuduğum bölüm gereği her zaman yabancı dil ve diller gerekiyordu, bu yüzden dili yerinde öğrenmek istedim.

 

Gitme kararı verirken ve gideceğiniz okul ve ülkeyi seçerken zorlandınız mı?  Bu aşamada Atlas ta nasıl bir yardım aldınız?

 

Zorlanmadım çünkü şartlarımı olanaklarımı ve ülkelerin okulların artılarını iyi biliyordum. Atlas bu konuda bana çok yardımcı oldu ülkeleri ve okulları daha yakından ve daha iyi tanımamı sağladı, bence doğru tercihi daha fazla yaklaştırdı bana.

 

Yurtdışına gittiğinizde karşılaştığınız zorluklar neler oldu?

 

İlk günlerimi düşününce çok zorlandığımı söyleyemem hemen evime gittim, günlük hayatımı idare edecek kadar İngilizcem vardı zaten 2. hafta iş buldum, ama buralar soğukmuş yani:)

 

Yurtdışına çıkmak isteyen öğrencilere tavsiyeleriniz neler olabilir?

Yurtdışına çıkmak istiyorlarsa bankada hesaplarını oluşturmadan önce gitmek istedikleri okulu ve ülkeyi çok iyi seçmeliler. Olanaklarını imkânlarını çok iyi değerlendirsinler ama en önemlisi gidecekleri ülkede akraba, arkadaş bulsunlar çünkü ilk günler yaklaşık 15 gün sürüyor hiçbir şey göremiyorsunuz. Burada destek şart ama sonra kopmak gerekiyor tanıdıklardan.

  • Paylaş: