• Dil Eğitimi
Hangi dilde eğitim almak istediğinize karar vermiş bile olsanız hele de almak istediğini dil eğitimi ingilizce ise önünüzde kritik birkaç soru olacaktır;

Hangi ülke?

Hangi şehir?

Hangi okul?

Hangi program?ATLAS olarak 25 yılı aşkın tecrübemiz ile şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki önünüzde bulunan yüzlerce seçenek arasında herhangi bir ülke, okul, şehir veya program için genel geçer bir “en doğru” veya her yönü ile ideal olan bir seçenek maalesef bulunmamaktadır, her bir seçenek için, program içeriği, maliyet, program yoğunluğu, okul da ki Türk öğrenci sayısı, şehirde ki sosyal hayat, iklim, vize, Türkiye'ye olan mesafesi, prestij ve aksan gibi parametreler için avantaj ve dezavantajlardan bahsetmek mümkündür.

ATLAS bu yurt dışı eğitim seçeneklerinin tamamına öğrenci göndermektedir ancak önemli olan sizin beklentilerinizi en iyi karşılayan bir başka deyiş ile size en uygun seçeneğe karar vermektir. ATLAS ofislerine geldiğinizde danışmanlarımız size seçenekler arasındaki farkları anlatarak karar vermek için bilmeniz gereken tüm parametreleri öğrenmenizi sağlayacaklardır. Sağlıklı bir karar verebilmek için seçenekleriniz ile alakalı tüm bilgilere mukayeseli olarak sahip olmanız gerekir ve deneyimli ATLAS danışmanlarının yurt dışı eğitime karar vermiş arkadaşlara karar aşamasında sağladıkları katkı budur.

Dil eğitimine karar verirken farklı ülke, şehir ve okul seçenekleri için göz önünde bulundurulması gereken kriterlerin bazıları söyle sıralanabilir;

Okulun kalitesi

Program içeriği

Eğitim maliyetleri

Şehrin yaşam maliyetleri

Başlama tarihleri

Program başladıktan sonra sınıfa yeni öğrenci kabulü

Şehir ve okulda ki Türk öğrenci sayısı

Çalışma izinleri

Vize koşulları (vize alma ve uzatma)

Şehirdeki sosyal hayat

İklim

Bölgedeki İngilizce aksanı

Şehrin büyüklüğü

Okuldaki toplam öğrenci sayısı

Okulun kampüs imkanları

Dönemsel promosyonlar

Konaklama seçenekleriBu kriterlerin bazıları bir kısım öğrenciler için hiç önemli değil iken diğer öğrenciler için en öncelikli tercih sebebi olabilir, bu yüzden de danışmanlık bire bir yapılması gereken ve yüz yüze birkaç görüşme gerektiren bireysel bir faaliyettir.

Yurt dışında alacağınız dil eğitim programı ile alakalı olarak bütün işlemlerinizi ücretsiz olarak ATLAS ofislerinde yaptırabilir, ATLAS ın yurt dışı ofislerinin imkanlarından yine ücretsiz faydalanma ayrıcalığını kullanabilirsiniz.

ATLAS ofislerinde dil eğitimine gidecek öğrencilerden herhangi bir servis ücreti alınmamaktadır.
Paylaş:
Yazdır