Avustralya Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Avustralya Eğitim Fuarı, 24 Kasım Cumartesi günü Ceylan Intercontinental Oteli’nde gerçekleşecek.

Avustralya Başkonsolosluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Avustralya Eğitim Fuarı, 24 Kasım Cumartesi günü Ceylan Intercontinental Otelinde gerçekleşecek. Ziyaretçiler, Avustralya’daki üniversite ve dil okullarının yetkilileri ile yüz yüze görüşme ve direkt kayıt olma imkânı bulacak.

Türk öğrencilerin Avustralya’da eğitime duydukları ilgi gittikçe artıyor. Son 3 senede Türk öğrenci sayısın yüzde 95 arttı. Sadece Türkiye’den değil, dünyanın birçok ülkesindeki öğrencilerin de ilk tercihi Avustralya olmaya başladı. Eğitim fiyatlarının uygunluğu, okul kalitelerinin yüksekliği, renkli ve hareketli özel yaşam imkânları ile bu ülke gençleri kendine çekiyor. Avustralya en çok Çin, Hindistan, Kore, Japonya gibi Asya ülkeleri tarafından tercih edilirken; ABD, Brezilya, Almanya, İngiltere, Kanada gibi ülkelerden giden öğrenci sayısı da oldukça fazla. Avustralya’da bulunan yabancı öğrenci sayısı 2006 yılı sonu itibarıyla 382,906 kişiyken, bunun 1160 kişisini Türk öğrenciler oluşturuyor.

Avustralya Eğitim Fuarı ilgilenenler için çok önemli bir fırsat olacak. Avustralya eğitim kurumlarının temsilcileri, fuarı ziyaret edecek öğrencilere okulları ve ülkeleri hakkında her türlü bilgiyi vererek, çeşitli alanlarda eğitim görmek isteyenlerin bütün soru işaretlerini giderecekler. Avustralya’da eğitim almak ve yaşamak isteyenler okullara giriş şartlarını, ücretlerini, yaşam koşullarını ve eğitim sistemlerini okul yetkililerinden öğrenebilecek. Fuarda lisans, yüksek lisans, doktora, MBA, lise, dil ve sertifika programları hakkında bilgi alınabilecek.

  • Paylaş: