Deniz ve şehir hayatının iç içe geçtiği bir şehir olan Brighton yılın her döneminde tatilcilerin rağbet ettiği bir tatil ve eğlence merkezidir. Londra şehir merkezine sadece 45 dk uzaklıkta olan Brighton da 2 üniversite ve bir çok dil o

Deniz ve şehir hayatının iç içe geçtiği bir şehir olan Brighton yılın her döneminde tatilcilerin rağbet ettiği bir tatil ve eğlence merkezidir. Londra şehir merkezine sadece 45 dk  uzaklıkta olan Brighton da 2 üniversite ve bir çok dil okulunun olması öğrenci nüfusunun da fazla olmasını sağlamıştır. 
 
Sayısız sanat ve tarih müzesi, alışveriş merkezi, sanat galerisi, park, gece kulübü, restoran seçeneklerini içinde barındıran Brighton da birçok sıradışı festival yıl boyunca ziyaretçilerin ilgisi ile karşılaşır ve şehri İngiltere nin en önemli turistik merkezlerinden biri haline getirir. Kısacası Brighton, İngilizce eğitimi, tatil ve eğlenceyi bir arada bulmak isteyenler için idealdir. 
 
Brighton da Nereye gidilir ? Brighton da Neler Yapılır ?  
 
Royal Pavillon u mutlaka ziyaret edebilirsiniz. 
Beachy Head e çıkıp harika deniz manzarasını izleyebilirsiniz. 
Ünlü Brighton Limanı ve Marinası nı görebilirsiniz 
Üstü açık iki katlı otobüslerle şehir turuna katılabilirsiniz. 
North Laine de alışveriş yapıp başka hiçbir yerde bulamayacağınız şeyler alabilirsiniz. 
Dünyanın en eski su altı müzelerinden olan Brighton Saline Center ı gezebilirsiniz. 
Brighton Pier de geleneksel "fish n chips" yiyebilirsiniz. 
Corn Exchange de birçok gösteri ve spor karşılaşmasını izleyebilirsiniz.  
 
Brighton da Ulaşım ?  
 
Brighton şehir merkezine en yakın havaalanı Londra Gatwick Havaalanı dır ve yaklaşık 40 dakika mesafededir. Londra ya trenle 45 dakikada gidilen Brighton da ulaşım sorunsuz bir şekilde işlemektedir. En yaygın ulaşım araçlarının başında bisiklet gelmektedir ve bisiklet sürücülerinin güvenliği için her türlü tedbir alınmıştır. Metro ya da tramvayın olmadığı Brighton da ucuz ve düzenli şehir içi otobüs seferleri de mevcuttur. 
 
Brighton da İklim ?  
 
İngiltere nin genel bulutlu ve yağışlı ikliminin aksine Brighton, ülkenin en güneyinde olması nedeniyle, biraz daha ılıman ve güneşli bir iklime sahiptir. Kış dönemi ortalama sıcaklığı 8 °C yaz dönemi ortalama sıcaklığı 24 °C dir. 

Brighton’ da Eğitim 

Brighton’ da öğrenci popülasyonu %15 olup eğitim alabileceğiniz Üniversiteler ve bir çok dil okulları mevcuttur.  

Brighton’ da Konaklama 

Öğrenciler aile yanı, öğrenci evi- yurdu ya da hostellerde konaklayabilmektedirler. Konaklama fiyatları haftalık 100 ile 230 Sterlin arasında değişir.

  • Paylaş: