Manchester, ülkenin kuzeybatısında bulunmaktadır. 6 milyonu aşkın nüfusu ile Manchester üst düzeydeki sanayisi ile endüstri alanında İngiltere'nin en önde gelen bölgelerindendir. 

Manchester, ülkenin kuzeybatısında bulunmaktadır. 6 milyonu aşkın nüfusu ile Manchester üst düzeydeki sanayisi ile endüstri alanında İngiltere'nin en önde gelen bölgelerindendir. Dünyaca ünlü Manchester Üniversitesi ve şehir merkezinde toplanmış onlarca dil okulu ile her yıl binlerce öğrenci eğitim amaçlı olarak şehre gelmektedir. Manchester United futbol kulübüne de ev sahipliği yapan Manchester da; Bilim ve Endüstri Müzesi, Manchester Sanat Galerisi, Manchester Müzesi, Manchester Town Hall, Fog Lane Park, Queens Park, alışveriş için Manchester Fashion Market ve ünlü Old Trafford Stadı gezilmesi gereken yerlerdendir.
Manchester da Ulaşım

Şehir içi ulaşımın tramvay, otobüs ve banliyo trenleri ile sağlandığı Manchester a 13 Km. uzaklıktaki Manchester Uluslararası Havalimanı ile ülke dışından da kolayca ulaşılabilmektedir.

Sert bir iklimi olan Manchester da yağmurla yılın her dönemi karşılaşmak mümkündür.Yaz dönemi ortalama sıcaklığı 20 °C , kış dönemi ortalama sıcaklığı ise 5 °C dir.

Sehirde bulunan universiteler
* University of Manchester
* Manchester Metropolitan University
* Victoria University of Manchester
* University of Manchester Institute of Science and Technology (UMIST)
* Royal Northern College of Music
* Manchester Business School

  • Paylaş: